Karma Aşı ve Beze

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
kızlar biz ayın 4ünde karma aşı ve verm aşısı olduk
bacaktan olan ( sanırım karma) ceviz kadar bir beze yaptı ege'nin bacağında :teselli: :teselli:
normalmidir , sizde de oldumu böyle birşey?? :uhm: :uhm:

ben perşembe yaptırdım. benim kızımın bacağında ceviz kadar değilde küçük bi beze var. hemşire verem aşısı için boynunda yada koltuk altında çıkarsa doktora yada bize göster demişti. ama bacağı için bişey demedi. komşumun bebeğndede öyle bi beze çıkmıştı. hemşire banyoda sıcak suda ov demiş dağılır demişti

ben perşembe yaptırdım. benim kızımın bacağında ceviz kadar değilde küçük bi beze var. hemşire verem aşısı için boynunda yada koltuk altında çıkarsa doktora yada bize göster demişti. ama bacağı için bişey demedi. komşumun bebeğndede öyle bi beze çıkmıştı. hemşire banyoda sıcak suda ov demiş dağılır demişti

ay canım yaaa korktum şimdi
boynunda ve koltuk altında yok ama, bize bişey demediler sağlık ocağında :kızgın: :mymeka:

banyoda yaptıramıyoruz ki ovalım, 3 gün yok dedi hemşire :sm_confused:

bizde 17 sinde gidicez sorayım bende barii herkeste oluyosa normaldir hidencim ama sen genede sor doktoruna istersen...

canım bizde ptesi olduk aşılarımızı.öyle bişey olmadı.sadece verem aşısı için kolundaki aşı yeri kabuk bağlayabilir sakın yolmayın kendiliğinden düşer dediler.kabukda bağlamadı.sağlık ocağı yakınsa bi götürüver.ay olmaz bugün kapalıdır.doktorunu ara bi sor bakalım normalmiymiş.ALLAH KORUSUN ÖNEMLİ BİŞEY OLMASIN...

kızlar biz ayın 4ünde karma aşı ve verm aşısı olduk
bacaktan olan ( sanırım karma) ceviz kadar bir beze yaptı ege'nin bacağında :teselli: :teselli:
normalmidir , sizde de oldumu böyle birşey?? :uhm: :uhm:

Karma aşılar % 50 oranlarında böyle bir yan etki yapabiliyor.Soğuk uygulama yapın,kolonyalı pamukla ovabilirsiniz yavaşça.Ağrı kesici şurup da verebilirsiniz.Bunlarla geçmezse doktoruna danışın.Bu arada ben ebe olduğum için yardımcı olmak istedim.Bazen bizlerde karşılaşabiliyoruz böyle durumlarla malesef.Geçmiş olsun.

canım ben sordum bazı bunyelerde olabılıyormus telaslanma.kolonyalı pamukla masaj yapacakmıssın gecmıs olsun tekrar

Bizim kizda olacak korktum valla ya çok ağliyor mu bebekler ateş falan yapiyor mu

cok aglamıyorlar hemsıre asıdan sonra ne olur ne olmaz doye ates dusurucu verın dedı.ben de bır cay kasıgı verdım sımdı mısıl mısıl yatıyor ınsallah ates olmaz ama daıma kontrol edecekmısız atesı var mı dıye koldan olana da dokunmayacakmısız yanı el degmeyecekmıs ve 3 gun banyo yapılmayacakmıs

canlarim ya, ben de dun lidyayi asiya goturdum, verem, karma ve de rota virus asilari oldu, cok huzursuz ve de yorgun, atesi de 38. asi yerlerine bakmadim bile ne durumdalar, cunku dokunmayin, pansuman yapmayin dediler...
bir de ates yapmaz diyorlar, cunku artik besli ithal asi kullaniliyor diyorlar...off offf, kucugum resmen aci cekiyor ve ben onun iyiligi icin asilatmama ragmen kendimi suclu hissediyorum...
24 saat da gecti, acaba etkisi ne kadar surer, ne kadar daha surecek bu sikintisi, bileniniz var mi?
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

canım atesı varsa ates dudurucu muhakkak ver ve ası yerlerıne bak ne durumda beze falan var mı.atese lutfen dıkkat et.ben asıya gıtmeden once bır cay kasıgı ates dusurucu surup verdım.atesı cıkmadı fakat bıraz huysyzdu 2 gun boyunca.bızlere bıle iğne yapılsa bız de huzursuz oluyoruz az da olsa canımız yanıyor.ates dusurucu verdın mı

shpirt cok agliyor mu asi vurulurken bebişin,
belkide o yuzden halsiz düsüyordur..
gerçi küçücük bedenleri o kadar aşıyı nasıl kaldırsın??
bende dün pnomokok vurdurdum, yine beze oldu bacagı..
gelince eve fitil verdim bi tane ateş yapabilyormuş diye

15 gün sonra karma ve rota virüs aşısı var..

vermez miyim calpol verdim canım...bütün gece ağladı minik kuşum, ama hiç abartmıyorum, hiçbir pozisyonda sakinleşmedi. ıslak mendille yüzünü sildim, o esnada azıcık sustu 10 dakika felan. bir saat önce ancak uykuya daldı, oh be dedim, şu an yine kucağımda teselli memesi emiyor(aç değil, sıkıntılı olunca öyle diyorum). ne yapacağımı şaşırdım.
yemin ederim, bilinçli olmasam keşke aşı yaptırmasaydım diyeceğm...doktoru aradım, aslında normal değil dedi...yani ateşsiz sancı olabiliyor 24 saat sonra bile, ama ateşe dikkat et dedi.olursa bana gel, göreyim tekrar dedi...

canım ya tahmın edıyorum ne kadar bunaldın sımdı.neden doktora goturmeyıp aradın kı?muhakkak ağrı yapıyordur canım bebişim benım marak ettım muhakkak yaz nasıl oldugunu ve bu gece de durmassa muhakkak yarın gotur agrı kesıcı falan verırler.valla sımdı coook coook uzuldum onların agrıları bıze gelsın dıye hep dua edıyorum

canım aslında bugün lidyam daha iyi, dün öğleden sonra saat 4den 7.30a 1 saat uyandı,8.30dan 11e kadar uyudu ve de uyku toparlanmasına neden oldu galiba...şükürler olsun, inşallah tamamen toparlar.ilgin için çok teşekkürler...
ha bu arada hiddenisko pnomokok da mı ates yaparmış?
öyleyse yandık desene, bizde 3.ayın sonunda olacağız pnomokoku...doktor mu söyledi?

Selam kızlar bizimde bayramdan sonra karma ve verem aşılarımız var, bişey sormak istiyorum, ateş düşürücü olarak fitilmi şurup mu iyi ayrıca birde kullandıklarınızın isimlerini yazarmısınız,bize ne doktor ne sağlık ocağaı ateş için bişey vermedi ama ben bi arkadaşımdan duydum mutlaka evde ateş düşürücü bulundurmak gerekiyormuş ama hangisinden?

Selam kızlar bizimde bayramdan sonra karma ve verem aşılarımız var, bişey sormak istiyorum, ateş düşürücü olarak fitilmi şurup mu iyi ayrıca birde kullandıklarınızın isimlerini yazarmısınız,bize ne doktor ne sağlık ocağaı ateş için bişey vermedi ama ben bi arkadaşımdan duydum mutlaka evde ateş düşürücü bulundurmak gerekiyormuş ama hangisinden?
surup daha ıyı bence.ayını soruyor yazan doktor ona gore yazıyor benım prensesım 2 aylıktı ve calpol verıldı.stres yapma bızde ates olmadı herkeste olmuyor bence de evde bulunmalı

canım aslında bugün lidyam daha iyi, dün öğleden sonra saat 4den 7.30a 1 saat uyandı,8.30dan 11e kadar uyudu ve de uyku toparlanmasına neden oldu galiba...şükürler olsun, inşallah tamamen toparlar.ilgin için çok teşekkürler...
ha bu arada hiddenisko pnomokok da mı ates yaparmış?
öyleyse yandık desene, bizde 3.ayın sonunda olacağız pnomokoku...doktor mu söyledi?

evet canım ateş ve huzursuzluk yapar dediler, bende önlem olsun diye önceden doktorumun verdigi fitili attım..ama hic bi sıkıntı olmadı bizde..sadece beze yaptı gene işte..

bu arada calpol yasaklandı diye bilyorum kızlar ben...

perdolan diye bi fitil verdi doktor bana 0-9 kilo arası bebekler icin..ama belçikadayım ben türkiyede varmıdır bilmiyorum

bana bir hemsire ibufen şurubu önermişti türkiyede
ama sanırım 3 ay üstü bebekler için o

X