Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi karma aşı hakkında bilgi lütfen :(

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
C

cemilesultan

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cemilesultan
mrb arkadaşlar şimdiden herkese tsk ediyorum cvplayıp beni aydınlattığınız için benim yiğenim ayın 21 de karma aşısı yapılacak da biraz bilgi veririmisiniz ateşin çıkmamasını önleyebilirmiyiz mesela deneyimli anneler tecrübelerini anlatırsa çok mutlu olurum hepinizi öpüyorummma.s.a.s.a.s.

karma aşı ateş yapar canım,aşıdan önce ateş düşürücü ,ağrı kesici şurup vermiştim ben bebeğime .eczaneden satın alınan aşıların ateş yapmadığını söylüyorlar ama ben sağlık bakanlığının güvencesinde olan soğuk hava zinciriyle sağlık ocaklarına getirilen aşılardan yaptırdım.biraz hasta ediyor ama buda aşının işe yaradığını gösterir bence şimdiden geçmiş olsun

karma aşı ateş yapar canım,aşıdan önce ateş düşürücü ,ağrı kesici şurup vermiştim ben bebeğime .eczaneden satın alınan aşıların ateş yapmadığını söylüyorlar ama ben sağlık bakanlığının güvencesinde olan soğuk hava zinciriyle sağlık ocaklarına getirilen aşılardan yaptırdım.biraz hasta ediyor ama buda aşının işe yaradığını gösterir bence şimdiden geçmiş olsun

TSK EDERİM CANIM ÇOK SAĞOL Şeniza.s.ŞenizŞenizŞeniz

selam ocaklarda yapılan karma aşılar hakkaten ateş yapıyor ben özelde yaptırdım çok şükür ateşle ilgili hiç bir sorun yaşamadık.ayrıca benim annemde hemşire aynı şeyi söylüyor.ocakta aşı yaptıran arkadaşlarımın ateş sorunları oldu.aklınızda bulunsun

benim kuzenimin ilk karma aşısını sağlık ocağında yaptırmıştık.aşı yapıldıktan birkaç saat sonra ateşlendi ve aşı yapılan bacağının en küçük hareketinde bile çığlık çığlığa ağlamıştı 1 gün boyunca kucağımıza alamadık bacağına dokunmayalm diye.ne uyudu ne de annesini emdi.gece bile ağrı kesici ve ateş düşürücü şurup verip durduk.bir dahaki sefere özel karma aşı aldık ve hiçbir yan etkisi olmadı.bence durumunuz iyiyse özel aşı alın eczaneden..

canlarım,eczaneden bir sürü para verilip alınan aşılar ne derece güvenli nasıl geliyor,çantada buz torbalarının içinde ,örneğin o derecede saklanması gereken bazı aşılar buzun içinde gelirse tabikide ateş yapmaz sağlık bakanlığı güvencesiyle soğuk hava zinciriyle gelen aşılardan yaptırdım .el ile gelen düğün bayram

bende sağlık ocağında yaptırdım evet 1 gün ateş oluyo ama ateş düşürücü fitillerle geçiyo hem banada özeller çok güvenilir gelmiyo bebişlerimizin sağlığı için azıcık dayanmalıyız

Bende kasımın 29.unda hem karma hemde verem aşısı yaptıracağım kızıma ama şimdiden tedirgin oluyorum ateş yüzünden. Kararsızım henüz özelde mi sağlık ocağında mı yaptırayım.

bende özelde yaptırıyorum herhangi bir sorun olmuyor

X