karindan ultrason

nalam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
131
3
kizlar hamileligimde 13 haftanin icindeyim ve gecen haftaya kadar 2 haftada bir muayene oldum dr istegiyle artik 1 ayda 1 gitcem ama hep vajinal muayene yapildi bana ne zaman karindan bakilmaya baslaniyor? bilgi verirseniz cok mutlu olurum

bence bu doktorun insiyatifine kalmış bir şey.. bana daha ilk gittiğimdesormuştu istersen vajinal bakalım diye ben istemeyince tamam demişti. şimdi 11. haftamdayım ben de.. hep karından bakıyoruz...

ben yurt disinda yasiyorum sormadi bana dr um bende herhalde boyle olmali dedim ve bise demedim ama bidaki muayenede soylicem bakalim

benimde 14.haftam ve hep karnımdan bakıyorlar.ayrıca iki farklı doktora gidiyorum ikiside karnımdan bakıyor.ne gerek var ki alttan bakmaya.karındanda gayet net gönüyor...

kizlar hamileligimde 13 haftanin icindeyim ve gecen haftaya kadar 2 haftada bir muayene oldum dr istegiyle artik 1 ayda 1 gitcem ama hep vajinal muayene yapildi bana ne zaman karindan bakilmaya baslaniyor? bilgi verirseniz cok mutlu olurum

canim bende almanyadayim ve burda butun doktorlar vajinal bakiyorlar bende cok dusundum acaba niye karindan bakmiyorlar diye ama sanirim hep vajinal bakacaklar gibi geliyor burada doktor insiyatif sunmuyor malesef baska caremiz yok belki ilerleyen gunlerde degisir

canım benim dr alttan muayne ediyo oğlumda da aynıydı 3 ayı doldurduktan sonra karnımdan bakmıştı şuan o dr gidiyorum hala vajınal ultrasyondayım cnm

tatlım bu dr göre değişiyor... bazıları alltan muayenede israrlı.. bazıları ise sadece karın ulturasonunu yeterli görüyor.. benim kız kardeşimin dr.u hep alttan muayene yaptı... ama kuzenimde dr hep karın dan baktı... bende şaşırdım ama böle...

Merhaba canım,
42 haftalık hamileliğim boyunca hiç vajinal USG olmadım.hep Karından USG yapıldı bana.
Bence bu doktorla alakalı bir durum.Benim doktorum herhangi bir problem olmadığı sürece vajinal USG yapmanın hiçbir anlam ve önemi olmadığını söylemişti...
saglıkla kucağınıza alırsınız inşallah bebişinizi,
sevgiyle kalın

Ece (37 yaş) & Rüzgar Prensesim (02.03.2005)

canım ben hamile olduğumu ilk öğrendiğimden beri yani bebeğim 5 haftalıkken bile hep üstten bakıldıı. benim doktorum hiç alttan bakmadı...

benim ik doğum yaptım hiç vajinadan muayene yapmadılar.arkadaşlarımdanda hiç duymadım.
bi sorun olmadıktan sonra vajinadan muayene yapmıyolar benim bildiğim.
ama doktordan doktora değişiyo her halde.

canım bazen geç döllenme olduysa keseyi daha net görmek için altdan bakıyorlar.. benim tüp bebek old. için 8. haftaya kadar vajinal bakıldı.. sonra 9. haftada testler için gittiğimde karından bakılmaya başlandı.. endşelenme fazla uzun sürmez yakından karına geçerler..

ilk bebeğimde hep alttan bakıldı çünkü net görünmediğini söylüyordu doktorum 12 haftalıkken o bebeğimi kaybettim gelişmemiş ve öldü bunda ise 8 haftada karnımdan net olarak göründü galiba bebeğin büyüklüğüne göre değişiyor

benim 3 sene ve 3 asilama uzerine kendiliginden olustu hamileligim ama en bastan itibaren dr um bebek gelisiminin ve benim gayet iyi durumda oldugmu soyledi ama hep alttan muayene oldum , bu seferki muayenemde bir sorucam tabiki ben oyle olmali herhalde diye sormamistim sizden bu bilgileri aldigim cok iyi oldu , hepinize ilginizden dolayi tsk ederim arkadaslar.

canim bebegim gayet net goruluyor benim en son gecen hafta muayenedeydim , dr um hizla gelistigini soyledi , insallah rabbim hepimize saglikli bebekler nasip etsin

Benim Ilk Haftalarda Vajinadan Bakildi Sonra Karindan Bakmaya Başladi Ama Bildiğim Kadariyla Belli Bir Haftaya Gelince Vajinal Bakilmiyor

loracim yurt disinda ilk 3 ay vajinal bakiyor cogu doktor ama 3. aydan sonra karindan bakicakmerak etme....

ben iki kez ultrasona gittim 6.ve 11.haftada
ikisindede vajinal ultrason yapildi ama
benim durumum biraz farkli yani normal gebelik diil
bakalim bu ay sonu yine var ultrason ozaman gobekten olucak insl..

cnm ben vajinadan muayne yapmasını istemediğim için 7. haftada gitim ilk doktora ve karnımdan baktı hatta son adet tarihimi söleyince "kese oluşmuştur karından bakabiliriz dedi"ultrasonla " gebelik kesesi oluşmuş ve tek bebek dede 1 ay sonra tekrar gel dedi " ayda bir gidiyorum

ben 5 haftalıkken doktora gittim karından baktı ve keseyi gördük. vajinal ultrasonun muhabbeti bile olmadı aramızda canım

benim 9 haftaya kadar vajinal ultrasonla , en son gittiğimde normal baktı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…