karında sertleşmesi olan var mı?

silentscream

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
10
0
kızlar iki gündür karnımda acayip sertleşmeler oluyor zaten oluyordu ama artık çok sık oluyor.5-10 dk. arayla falan geliyor ve çok rahatsız ediyor.:1no2: bu konuda bana yardımcı olacak varmı?sizdede oluyormu?

Bende 1 kez oldu doktorum,bebeğin dönüşlerinden olduğunu söyledi,ancak düznli aralıklarla gelirse sancıdır , Onu da kaçırmazsın dedi.Yani düzenli aralıklarla geliyorsa doktorunuzu arayın.

bendede özellikle akşamları oluyor ama düzenli değil müthiş rahatsız ediyor .sık olmamak şartıyla normalmiş böyle kasılmalar.

ya aynı zamnda belim falanda çok agrıyor benm zaten erken doğum riskim wardı doktora gitmedim nstde sancı çıkıo hemen yatış diolar sonra sabaha kadar bekle doğumhanede iice psikolojim bozuluyor.sizin kasılmalarınıza adet sancısı gibi bi ağrıda ekleniyormu merak ettim.

canım drum bunların braxton hicks denen yalancı doğum sancısı olduğunu söyledi yarım saatte bir olması normal dedi 15 dk da 2 kez olsa ve sertleşme süresi olsa normal değil dedi
ayrıca arkadaşım gebelik orgda(bak bul oku erken doğum konusunu) okumuştum akıntı çoksa pozisyon değiştirmekle geçmeyen bel ağrıları adet krampları gibi sancılar inatçı ishal de kasılmalar yani sertleşmeler varsa doğum sancısı olabiliyomuşl
bence ihmal etme hastaneye git

Bende oluyo acayip sertlesiyo ve aciyo resmen o zaman gobegim uyusuyo.Tamda boyle gobegimden asagi dogru dikine duruyo ve cok sert oluyo.Anlamadimki ne donerken sertlik oluyo onu ayirt edebiliyorumda bazen oylesine bebek dikine o pozisyonda oldumu beni mahfediyo :KK43:

şimdi doktordan geldim kasılmalar ayakta kalmaktan oluyormuş bol bol dinlenmek lazımmış ayrıca magnezyum kullanıyardum onu günde 2 defa içmeliymişim erken doğumu önlermiş.gerçekten magnezyumun faydasını görüyorum rahatlatıyor

X