karınca yağları bırbırıne gırdı hangısını almalıyım?

DeLiBoNCuK

AnLaŞıLMaZ BiÇiMdE
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
1.144
64
arkadaşlar demın aktardan gutto karınca yağı kremını sipariş verdim böyle normal krem kutusu gıbı olanından.sonra başka bi şişeyi gördüm cam küçük bi şişe tala yazıyo üzerinde :kahve: düşünüyorum acaba hangısını almalıydım aralarındakı fark nedir ki? CADIARZUhangisi daha etkili -tatlicadiarzu-ayyy cok sinir oldum yaaa yardım edin banaaaaa mirmirmirmir

Ant Extract ( Karınca Ekstraktı )

Reticulitermes speratus extract.Karınca,Formiciade ailesine ait sosyal yaşam kurabilen ve neredeyse dünyanın tüm coğrafi bölgelerinde yaşam alanı bulabilen böcek türüdür.Karınca extraktı ise karınca yumurtalarından özel yöntemlerle elde edilen bir nevi plesentadır. Karınca extraktının anti-oxidan etkisi olduğu,romatizma,nefrolojik rahatsızlıklar hatta sexuel sorunlara kadar bir çok alanda iksir olarak uzak doğuda uzun zamandır tüketildiği bilinmektedir ve bu konu üzerinde saygın üniversitelerce yapılmış bilimsel çalışmalar da vardır.Karınca metabolizması aynı zamanda formik asit (metanoik asit) üretir.Karıncalar kültürel üretime uygun canlılar olmayıp sadece doğal ortamlarında koloni kurabilmektedirler.Bu yüzden karınca yumurtasından extrakt elde etme işlemi son derece zor,zahmetli ve pahalı bir prosestir.Dünyada bilinen en değerli doğal ekstraktlardan biridir.Karınca yumurtası %3,5 - %7 arasında glikoprotein,formik asit,mineraller içerir ancak yağ içermez.

Ülkemizde yoğun olarak tüy azaltıcı varsayımı ile TC. Sağlık Bakanlığının yasaklamasına rağmen satışı hala yapılan “karınca yumurtası yağı” belirsiz birkaç sıvının petrol türevleri ile karışmasıyla elde edilen kıvamlı bir solüsyondur ve her nedense genellikle ıran’dan ülkemize sokulmaktadır,oysa karıncalar kuzey ve güney kutup bölgeleri hariç her coğrafyada yaşam alanı bulabilen canlılardır. Bu solüsyonların "karınca" ile en küçük bir ilgisi yoktur ve vücut tüylerini azaltıcı inhibite etkisi mümkün görülmemektedir (Petrol türevleri,vücut tüylerininin renk tonunu belirleyen pigmentlere zarar vermekte ve daha açık tonda görünmesine yol açmaktadır bu da bazı kullanıcılarda tüylerin azalması gibi bir yanılgıya sebep olmaktadır) . Kaldı ki bu ürünlerin bir çoğunun hangi formülle üretildiği, asgari hijyen şartlarını taşıyıp taşımadığı, mikrobiyolojik,dermatolojik ve toksikolojik yapısı hakkında çok ciddi soru işaretleri vardır. Ayrıca bu ürünlerin Avrupa Birliği,FDA ve TC Sağlık Bakanlığı normlarında güvenlik sertifikası (MSDS-Material Safety Data Sheet) yoktur .Tüketicilerin,bu solüsyonları ve ikincil ürünleri kullanma kararı verirken sağlıklarıyla ilgili riskleri gözönüne alarak çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Dermoday'in tüy azaltıcı ürün grubu olan NoMoreHair ise ispanya'da üretilen,tüy azaltma etkisi bilimsel IN-VIVO testleriyle ispatlanmış DECELERINE COMPLEX ve Karınca Ekstraktı içermektedir. "Karınca yumurtası yağı" olarak adlandırılan ve "karınca" ile hiçbir ilişkisi bulunmayan ne olduğu belirsiz solüsyonlar ürünlerimizde kesinlikle KULLANILMAMAKTADIR.

Aşağıda belirtilen ve Saygın üniversiteler tarafından yayınlanan bilimsel makale referansları takip edilerek
karınca ekstraktı hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşılabilir ve Karınca yumurtasının gerçek morfolojisi rahatlıkla görülebilir.Bu bilimsel raporlardan açıkça Karınca yumurtalarından yağ üretilmesinin mümkün olmadığı da ortaya çıkmaktadır.

Referans :
1. Antioxidant activity of chinese ant extract preparation. Zhao Y, Wang X, Kawai M, Liu J, Liu M, Mori A.Institute of Traditional Chinese Medicine (TCM), Guangxi College of TCM, Nanning, China.1995 Dec 49 ( 6 ) : 275-9
2. Inhibitory effects of Chinese ant extract (CAE) on nephrotoxicity induced by ferric-nitrilotriacetate (Fe-NTA) in Wistarrats.Ma,Y.Wang,X.Zhao,Y.Kawataba,T.Okada. Research communications in molecular pathology and pharmacology 1997;96 (2):169-78 Department of Pathology, Okayama University Medical School, Japon
3. Isolation, purification and characterization of three lectins from ant eggs (Oecophylla smaragdina fabr.) Parvez Hassan and Nurul Absar Department of Biochemistry, University of Rajshahi, Rajshahi - 6205, Bangladesh

Bencede hiç güvenilir değil, ne olduğu belli olmayan şeyleri kullanmayın arkadaşlar, Allah korusun sonra daha kötü sonuçlar doğurabilir, sağlık bu :nazar:

X