Karin çatlaklari için ne yapmaliyim..

gulcicek61_67

...Hayat Güzeldir...
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2007
994
4
KIZLAR KARNIMDA 5-6 TANE ÇATLARLAR OLUŞMAYA BAŞLADI. BADEM YAĞI ALDIM Bİ HAFTADIR KULLANMAYA BAŞLADIM. BAŞKA ÖNERİLERİNİZ VARMI ACABA YOKSA BADEM YAĞI YETERLİMİDİR.6 AYLIK HAMİLEYİM AMA KARNIM DAHADA BÜYÜK.

Canım bende hamileliğim bozunca vazalin ve badem yağı sürdüm.. Ondan mı bilmiyorum ama hiç karnımda çatlak oluşmadı. Vazalinle birlikte dene istersen. Belki faydasını görürsün.

tüm vücudunuza mı sürüyosunuz. yoksa sadece karın bölgesimi..yani bacaklar a ve göğüsede sürebilirmiyizki. ya acemiyim yardım cı olun kızlar bana daha önce hiç kullanmadım.

badem yağını tavsiye ederim.ablam hamileyken kullandı..hiç bir yerinde çatlak yok....şuan bende kullanmaya başladım...aslında çatlak olmadan önce başlasaydın onlarda olmazdı..,göğüsede sürülebilir..badem yağı ayrıca bitkiseldir...hamile olmasanda kullanabilirsin..

evet.ben zeytinyağı ve bademyağını karıştırıp direk saçlarıma sürerim.sonra yıkarkende bir tane yumurta kırarım.çünkü yumurta olmazsa o yağ kafadan çıkmıyor.yumurta yağın akmasını sağlıyor.saçlar için çok faydalı.

Saçlarinda değişiklik oldumu peki. Gürleşme ve canlilik gibi mesela.
Zeytinyaği ve badem yaği nin miktarlarini nasil ayarliyosun peki ayni kivamdami olmasi gerekiyo ikisininde.
Durularken yumurtayi direkmi saçlarina uyguluyosun..

arkadaşlar çatlak için ben bugün aktara gittim....bana kakao yağı ve susam yağı verdi...ikisini karıştırıp birlikte kullanacakmışım...saf kakao yağı olacak tabi...badem yağı - zeytinyağı tüylenme yapıyor diyorlar...vazelinde mantıklı ama....

zeytinyağından 2 yemek kaşığı koyarım. 1 yemek kaşığıda badem yağı koyarım.ikisini kafama sürerim.1saate yakın beklerim.sonra banyoda kafama yumurtayı kırarım.onuda yediririm.suyun altına girer sonra şampuanlarım.parlaklık veriyor.düzenli yaparsan da dökülmesi filan azalır. badem yağında zaten kıllandırma özelliği varya saçlarında çıkar.ara ara yapmak lazım.:1rolleyes:

3,5 aylığım bende henüz çatlak yok ama ben yaklaşık 20 gündür falan badem yağı kullanıyorum
bazen cilt kremimle karıştırıp öyle sürüyorum. göğüslerime ve basen bölgemede sürüyorum.
inşallah faydasını görürüz..

kızlar bende 4 aylık hamileyim.:CüvCüv: yaklasık olarak 2 ay badem yagı kullandım ama önce göbegime sürdüm amaa bacaklarım catladı şimdide :1shok: bende bıraktım yagı mağı.ama göğüslerimde çatlıyo senağlama bakalım bugün akşama kako yagı susam yagı aliyim ikisini kullaniyim ne olucak.

yağlarla falan uğraşmayım derseniz lierac krem kullanın etkili bir krem oluşmuş yeni çatlaklarımı bile geçirmişti benim

lıerac phytolastıl gel eczanelerde satılıyor gebelikde çatlak oluşumunu engellemek için
ilk gebeliğimde inanılmaz büyük bi karnım vardı herkes çok yırtılacağını söylüyodu ama göbek bölgemde hiç yırtık yok biraz basenlerimde var ben oraya sürmüyordum daha sonra sürmeye başladım ama geç oldu çok etkili bi gel tavsiye ederima.s.

evet ben de çok araştırdım. lieractan memnun kalanların sayısı çok. yalnız lierac günde 1 kez kullanılıyor. ben akşamları lierac sabahları da kakao yağı kullanıyorum. kakao yağı bitince susam yağı ile karışım hazırlatıp onu kullanmayı düşünüyorum.lierac ı sadece karnıma sürüyorum. göğüs ve basenlerime normal bir nemlendirici kullanıyorum.

arkadaşlar vazelinde kullanıyorum kakao yağı ve susam yağıda ama hiç faydası olmadı 31 haftalık hamileyim inşallah dahada artmaz çatlaklarım....benim kasıklarım çok acıyor sanki tutulmuş gibi bu normal mi acaba birde kaşıntı başladı vajinamda yanma falan yok ama sıcaktan olabilir mi....

arkadaşlar ne kullanırsanız kullanın iç karın dar olduğundan dıştan çatlama yapar ne sürerseniz sürün fayda etmiyor iç karın darlığından dış karında çatlaklar oluşuyor bende 6aylık hamileyim bende çatladım ama çözüm yok çatlaklara.kullandığımız çatlak önleyicilerde sadece cildi yumuşatıyor kalın ve derin çatlaklar yerine ince çatlaklar oluşmasını sağlıyor

kızlar ben 2 haftadan beri kullanıyorm badem yağı ama onun öncesinde 4-5 tane kırmızı gibi çatlak vardı hala onlar var ilerleme yok ama bakacaz artık...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…