Kargo-Virüs

hayir icindekileri alin kutuyu balkona tedirginseniz zaten icindekileride birkacgun biyerde bekletin kimsenin dokunmayacagi..ki zaten kargo gelene kadsr 1 veya 2 gun gececektir tehlike yok denecek kadsr azdir ki heryerde virus olma ihtimalide yok su donemde
Kargonun geliş süresi önemli değil. Son dokunan kişi hasta olabilir. O yüzden eve geldiği andan itibaren beklemeli bence.

Buna kalana kadar marketten aldığınız ürünlerde de bir şeyler olabilir.
Sizden önce enfekte birisi dokunmuş, üstüne öksürmüş, vs olabilir. Paranoyanın sonu yok.
Dünyadaki herkesle birlikte kafayı yememiz yakındır.

Yapılacak olan abartmadan yeterli önlemi almak.Yoksa her şey için önlem almaya kalkarsak hayatımız iyice kaos haline gelir.

Ben marketten aldığım her şeyi yıkıyorum. Margarin, süt, peynir, yoğurt vs. Sebze meyveleri yıkayıp koyuyorum dolaba. Poşetli olanlar delik falan yoksa yıkıyorum yada bir kaba boşaltıp, poşeti atıyorum.

silmekle bozulcak birşey değilse ıslak mendille içindekileri siliyorum kutuyuda hemen atıyorum sonra ellerimi yıkıyorum.bizim eve çok kargo geliyor bu dönemde bırakmaya karar verdim.son 2 kargom kaldı.

:işsiz: Arkadaşlar,
Kafamı karıştıran bir soru soracağım. Geçtiğimiz günlerde doğum günümdü. Arkadaşım bir ay öncesinden benim için bir kutu hazırlayacağını söylemişti. Çok özenir. İnce fikirlidir. Bugün ptt'den mesaj geldi. Kargo yola çıkmış.
Sorum şu ki ; malum virüs konusu var. Hep dikkat ediyorum. Ama kargoyu alınca bir şey olur mu? Evde 2,5 yaş bebeğim var.
Eşim al, açma, iki gün sonra aç diyor.
Ne yapayım? Alınca nasıl önlem almalıyım?
İnşaALLAH(c.c) konum saçma olmamıştır.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Kaç kişinin eli deyiyormus iki gun güneşte bekletin bende biseyler spariş edecektim vazgeçtim eldivensiz asla dokunma

Bu kadarı da abartı değil mi ya zaten cansız şeylerde yaşayamıyor o kadar zamanda nasıl yaşasın virüs çok aklınız kalıyorsa 2 saat güneş görse yeterli :KK66: kutuyu açın atın hemen içindekileri de silin antibakteriyel mendille tamamdır :KK66:

Ben eldıvenımı takıyorum. Kolonyayı bır ıslak mendıle dokuyorum. Kutuyu poşeti siliyorum. Eldıvenı atip ellerımı yıkıyorum. Bır gun sonra eldıven takıp kutuyu acıyorum.ıcındekınınde yıne sılıyırum. Allahım aklımıza mukayyet ol.

Ben teslim aldım direkt açıp içindekini bir yere koydum. Paketi çöpe attım. Ellerimi de iyice yıkadım

Kutusunu hemen at ellerini yıka. İçindekileri de bir hafta balkonda fln beklet sonra kullan derim ben

Kutuyu alin, hicbir yere degmeden acip kartonu hemen atin.kiyafet varsa hemen makinaya atin.kitap vs gibi bir sey ise alkol ile dezenfekte edin silin iyice ve ellerinizi yarim dakika guzelce yıkayın..

Kargonun geliş süresi önemli değil. Son dokunan kişi hasta olabilir. O yüzden eve geldiği andan itibaren beklemeli bence.
bende icindekilerden bahsettim zaten oyuzden kutuyu balkona koyarsiniz dedim..virusun yasam suresi hakkinda hergun yeni bir bilgi cikiyor arti olarak buda goz onunde bulundurulmali tabi

X