Kargo-Virüs

Dersolsun

Baslngc:60.4 Gncl:55 Hedef:55
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2012
3.303
2.922
:işsiz: Arkadaşlar,
Kafamı karıştıran bir soru soracağım. Geçtiğimiz günlerde doğum günümdü. Arkadaşım bir ay öncesinden benim için bir kutu hazırlayacağını söylemişti. Çok özenir. İnce fikirlidir. Bugün ptt'den mesaj geldi. Kargo yola çıkmış.
Sorum şu ki ; malum virüs konusu var. Hep dikkat ediyorum. Ama kargoyu alınca bir şey olur mu? Evde 2,5 yaş bebeğim var.
Eşim al, açma, iki gün sonra aç diyor.
Ne yapayım? Alınca nasıl önlem almalıyım?
İnşaALLAH(c.c) konum saçma olmamıştır.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

:işsiz: Arkadaşlar,
Kafamı karıştıran bir soru soracağım. Geçtiğimiz günlerde doğum günümdü. Arkadaşım bir ay öncesinden benim için bir kutu hazırlayacağını söylemişti. Çok özenir. İnce fikirlidir. Bugün ptt'den mesaj geldi. Kargo yola çıkmış.
Sorum şu ki ; malum virüs konusu var. Hep dikkat ediyorum. Ama kargoyu alınca bir şey olur mu? Evde 2,5 yaş bebeğim var.
Eşim al, açma, iki gün sonra aç diyor.
Ne yapayım? Alınca nasıl önlem almalıyım?
İnşaALLAH(c.c) konum saçma olmamıştır.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bnde yeni aldim kargomu iyice sirkeli suyla sildim kutuyu eldivenimle sonra icindekini cikartip kapımın onune koydum kutuyu icindeki sey de neyse onuda sicak bi yere koy iki gun dursun canim. Ellerini de yika sonra kolaya ile iyice elini yüzünü temizle

Öncelikle kutuyu varsa eldiven ile al doğruca balkona git, kutudan itibaren bol dezenfekte su sıkarak veya sirkeli su ile silerek aç, kutuyu direkt imha et çöpe at, içinden çıkanları kıyafetler varsa yıka diğer eşyaları sirkeli su ile sil.

Öncelikle kutuyu varsa eldiven ile al doğruca balkona git, kutudan itibaren bol dezenfekte su sıkarak veya sirkeli su ile silerek aç, kutuyu direkt imha et çöpe at, içinden çıkanları kıyafetler varsa yıka diğer eşyaları sirkeli su ile sil.
Evet. Böyle yapmak en mantıklısı. Teşekkür ederim 🌼

Kutuyu atıp, içindekileri mi balkona koyayım.
hayir icindekileri alin kutuyu balkona tedirginseniz zaten icindekileride birkacgun biyerde bekletin kimsenin dokunmayacagi..ki zaten kargo gelene kadsr 1 veya 2 gun gececektir tehlike yok denecek kadsr azdir ki heryerde virus olma ihtimalide yok su donemde

X