Kardeşimin Sanal Serüveni 😒

Bezdumda

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
816
633
Kardeşim ünv. mezunu. Bundan yaklaşık 1 yıl önce ayrıldığı sevgilisiyle internetten tanışmıştı (4 yıl sürdü ilişkileri).
O çocuktan ayrıldıktan sonra kısa süre içerisinde pubg adında bi oyundan bir sürü arkadaşlıklar edindi olmadı.
1 yıl boyunca bir sürü erkekle konuştu görüştü. Ben boşlukta hissettiği için birileriyle konuşmaya ihtiyacı vardır diye düşündüm ilk başlarda ama öyle değil yani her hafta farklı birileriyle görüşüp buluştu. Ve 1 gün konuşup 2.gün buluşuyor yani neyine güvenir bir insan?
Şimdi 1 aydır konuştuğu biri var ve çocuğu yine internetten bulmuş takip isteği göndermiş tanışmışlar. Öncesi yok, ortak bi arkadaş yok..

Tabiki nasip işi herkes bi şekilde nasibini bulcak ama kardeşimin durumu bi bana mı ters geliyor?

Ünv ortamında o kadar insan gördü tanıdı, farklı şehirler gördü.. Yani görüştüğü konuştuğu kişileri değil de hiç bilmediği görmediği adamlarla konuşup 2. Gün buluşması da çok korkutucu değil mi? Ben boşa mı endişe ediyorum?

(Annem ve babam bu durumu önemsemiyor. Kimin yanına gider, ne yapar, ne eder hiç umursamazlar)

Endişe etmekte haklısınız ama anneniz ile babanız neden bu kadar önemsemiyor?Kardeşiniz doğruyu yanlışı ayırt edebilicek kapasitede bir kız mı?Yani aklı yerindeyse tanıştığı insanlar ile kalabalık bir ortamda kahve içip dönüyorsa kafası uymadığı için başkasıyla görüşmeye devam ediyor olabilir.

Endişe etmekte haklısınız ama anneniz ile babanız neden bu kadar önemsemiyor?Kardeşiniz doğruyu yanlışı ayırt edebilicek kapasitede bir kız mı?Yani aklı yerindeyse tanıştığı insanlar ile kalabalık bir ortamda kahve içip dönüyorsa kafası uymadığı için başkasıyla görüşmeye devam ediyor olabilir.
Bütün katı kuralları bana uyguladıkları için kardeşime kalmadı heralde 💁🏻‍♀️
1 kez görüşüp bırakmıyor ki, yani kafa yapısı uymuyorsa görüşmeyi keser mantıken..

23 yaşında hiçbir şey yapamazsın ki maalesef…
Ancak o ablasını dinlemek isterse dinler…
Beni dinlemesi de canının isteğine bağlı tabiki biliyorum ama şu anda görüştüğü çocuk da ne aileye yakışır, ne de kendisine..
Onunla konuştuklarım havada kalıyor hep.
Ben önyargıyla yaklaşmayı sevmem kimseye ama görünen köy de kılavuz istemiyor 💁🏻‍♀️

Kardeşim ünv. mezunu. Bundan yaklaşık 1 yıl önce ayrıldığı sevgilisiyle internetten tanışmıştı (4 yıl sürdü ilişkileri).
O çocuktan ayrıldıktan sonra kısa süre içerisinde pubg adında bi oyundan bir sürü arkadaşlıklar edindi olmadı.
1 yıl boyunca bir sürü erkekle konuştu görüştü. Ben boşlukta hissettiği için birileriyle konuşmaya ihtiyacı vardır diye düşündüm ilk başlarda ama öyle değil yani her hafta farklı birileriyle görüşüp buluştu. Ve 1 gün konuşup 2.gün buluşuyor yani neyine güvenir bir insan?
Şimdi 1 aydır konuştuğu biri var ve çocuğu yine internetten bulmuş takip isteği göndermiş tanışmışlar. Öncesi yok, ortak bi arkadaş yok..

Tabiki nasip işi herkes bi şekilde nasibini bulcak ama kardeşimin durumu bi bana mı ters geliyor?

Ünv ortamında o kadar insan gördü tanıdı, farklı şehirler gördü.. Yani görüştüğü konuştuğu kişileri değil de hiç bilmediği görmediği adamlarla konuşup 2. Gün buluşması da çok korkutucu değil mi? Ben boşa mı endişe ediyorum?

(Annem ve babam bu durumu önemsemiyor. Kimin yanına gider, ne yapar, ne eder hiç umursamazlar)
Sen de umursama. Bir kere uyarirsin iki kere uyarirsin. Annenin babanın umursamadigini seni dinlemeyen kardeşini düşünüp karalar bağlama.

Umursamama özelliğimi aktif hale getiremiyorum 😅 kardeşime karşı değil herkese ve herşeye..
Ölüciiim..
Kardeş bu tabi ki kimse başına bir şey gelsin istemez. Hele de ülkenin çivisi çıkmışken. Ama 23 yaşındaki kadına ne derseniz boş. Annem babam karışmıyor sen neden karisiyorsun diye düşünüyordur. Ya da; kardeşin" annem babam karışmadığına göre ben güvenilir biriyim ve yanlış yapmıyorum ,ablam beni cekemiyor ."diye de düşünüyor olabilir.

Annem babam karışmıyor sen neden karisiyorsun diye düşünüyordur. Ya da; kardeşin" annem babam karışmadığına göre ben güvenilir biriyim ve yanlış yapmıyorum ,ablam beni cekemiyor ."diye de düşünüyor olabilir.
O yüzden kullandığım kelimeleri 10 kere düşünüp söylüyorum.. Yanlış anlaşılmaya çok açık bi konu onun için çünkü.
Ayrıca dediğiniz gibi sapığıda, deliside, katili de elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Korkmamak elde değil.
İnsan sevdiklerinin yanlışını gördüğünde uyarmak isyor.
Ki bu konuda bile ‘acaba ben yanlış düşünüyor olabilir miyim devir internet devri kardeşimin yaptığı normaldir belki’ düşüncesine bile giriyorum bazen.

O yüzden kullandığım kelimeleri 10 kere düşünüp söylüyorum.. Yanlış anlaşılmaya çok açık bi konu onun için çünkü.
Ayrıca dediğiniz gibi sapığıda, deliside, katili de elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Korkmamak elde değil.
İnsan sevdiklerinin yanlışını gördüğünde uyarmak isyor.
Ki bu konuda bile ‘acaba ben yanlış düşünüyor olabilir miyim devir internet devri kardeşimin yaptığı normaldir belki’ düşüncesine bile giriyorum bazen.
İnternetten tanışmak son 5 yılda normallesti ki kardeşiniz de internet çocuğu sayılır. Kardeşinizin yaptığı yanlış paldur küldür herkesle bulusabilmesi. Şuan ben kendimi çok farklı tanitsam kim nerden bilecek mesela ? Korkmakta çok haklısınız. Kendisinin düşünmesi lazım diyeceğim ama Z kuşağınin büyük cogunlugu çok asi.

X