kararsızım ,yardım lütfen!

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
1.720
14
benim doğumum sata göre 5 haziran.doktorumun özel muayenehanesine gidiyorum,sırf doğumuma girecek diye ama doktorumun 4 haziranda yurtdışına gitmesi gerekiyor önemli bi durumu var.herneyse özel hastane falan herşey ayarlandı normal doğum görünüyor şimdilik ama ben doğumuma doktorumun girmesini istiyorum.başka bi doktor girecek eğer 5 haziranı geçerse.acaba sezeryan mı olsam yaa en azından kendi doktorum yapar. çok canım sıkıldı aslında.10 gün sonra kontrolüm var.çatı muayenesi de yapılacak ozaman karar vercem.fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.teşekkürler.

evet insanın gerçekten rarda kalacağı bi durum.o zaman çatı muayeneni bekle canım.bu arada da her iki durumu da gözden geçiröiş olursun.ama sakin kafayla düşün.ne olursa olsun allahın izniyle sen bebeğinini sağ salim kucağına alacaksın.ama bence normal doğumu düşün derim.

bencede catin müsaitse normal dogum yap..ozaman kadar psikolojini buna adepte etmeye calis..ilk dogumu olsa bile 4saat sanci cekip kurtulan bile var..benim bir arkadasin evde sancilandi,biraz ayakta gezindi biraz yatti derken hastaneye gitti gider gitmez dogum yapti,ilk dogumuydu üstelik...belki sende müsaitsindir..bosuna sezeryan olup uzun süre dikisler,göbegin toparlanmasi vs.derdi cekme..insallah senin icin en uygun karari verirsin..

normal doğumdan korkmuyorum.tek endişem doktorum olmaması yani başka bi doktorun girecek olması.sonuçta beni tanımıyor ve bebeğide aynı şekilde.inşallah biraz erken doğum olur da doktorum gitmemiş olur.çatı muayenesine kadar araştırıp düşünmem gerek galiba.ilginize teşekkürler arkadaşlar.

canım böyle bi sebepten dolayı normal doğumdan vazgeçmemeni öneririm doktor elbette çok önemli ama sonuçta doğumu sen yapıyorsun keşke doktor yapsaydı ha ali ha veli doktor doktordur normal doğum yap derim...

valla çok zor bir durum ama öncelikle herşey gidiyorsa normal doğumda kararlı olmanı öneririm. bu arada benim de birçok tanıdığımın başına geldi bu olay onlar da zamanını bekleyip iyi bir özel hastanede doğumlarını yaptılar sonuçta hepsi doktor ve hepsi aynı eylemi gerçekleştiriyor ama doktorunun seni düşünüp yurtdışına gitmemesi gerekiordu sonuçta aylarca ona güvendin eğer ki çatı muayenende yine bu tarihlere denk geliorsa onun gezisi iptal etmesi lazım malesef bu hiç etik olmuyor eğer gezisini iptal etmiorsa sen de hemen tüm dosyalarınla yeni bir doktora git henüz önünde 1 ay varken yeni bir doktora da çok kolay alışabilirsin..

canım bende hep muayenehanesine gittim doğuma girsin istiyodum ama normal doğuma girmiyorum dedi doktorum bende normal istiyorum ona çok güveniyorum girsin isterdim ama herşey normalken sezeryanıda düşünmem zorunlu olmadıkça, sonuçta normal doğumda ebeler daha iyi doktorlara göre ben artık kendimi buna alıştırıyorum doğumumu ebeler yaptırcak inşallah sende bence normali düşün herşey sende bitiyo sonuç olarak hangi doktorum yada doktor yada ebenin olduğu farketmez bence

bildiğim kadarıyla normal doğumda evrelerin çoğunda doktorun yanında olmuyor.ebeyle ilerliyorsun son aşamada doktor geliyor.hayırlısı olsun .endişelenme .bence bu kadar planlama...oluruna bırak.
ben 8 saat sancıdan sonra mecburi sezeryan doğum yaptım.normale şartlanmıştım ama korktuğum gibi olmadı.ikisindende korkma.bebişini sağlıklı kucağına alman dileğiyle...

canım bence hemen karar verme normal dogumdan korkmamak bıle senın ne kadar guclu oldugunu gosterıyor.. ıyı duşun belkı gununden once gelır dunyaya bebegın. belkıde dr un döndukten sonra kımbılır :) ozeldemı yapacaksın dogumunu yoksa devlettemı ?

özelde yapcam.doktorumun yurtdışına gitmesi keyfi değil önemli bi sebebi var.tam benim doğum günümde olması şanssızlık işte.iki doktor ayarlamış ama tanımadığım için güvenemiyorum.doktorum gidene kadar beklicem normal doğum için belki de erken gelir 1-2 gün benim de istediğim olur inşallah.

inşallah istediğin gibi olur ama doktorunun tavsiye ettiği doktorlarda iyidir bence oyle olmasa senı onlara yonlendirmezdi :)

Aslında bir bakıma haklısın ama doktorun seni bildiği, tanıdığı, güvendiği başka bir doktora emanet edebilir. Yapacak başka birşey yok eğerki normal doğum istiyorsan.

Gökçen Zor Bi Durum Bende Doğuma Doktorumun Girmesini Isterim çünkü Başindan Beri O Takip Ediyo Seni O Yüzden Sezeryan Düşünürdüm Canim Ama U Seniin Bileceğin Iş Tabiki

canım eğerki dr.gidecekse ve giderkende başka bir dr.söylediyse o dr.kendi dr.konuşmuş olabilirler yani senin hakkında dr.bilgi vermiş olabilir buyüzden gönlünü ferah tut...

Benimde doktorum başqa bi yere gitdi. Şimdi başka hastanede iyi doktor var ona gitmeyi tüşünüyorum. Bide doğuma bir ayın var. Yeni doktorda bebeyin durumunu herhalde bakıb bilecek dimi?

Bence endişe etme. Canım her şeyde bir hayır var. Hem Genelde bebekler söylenen günde olmuyorlar.

Neden sezeryan yapmayı tüşünüyosun, normal doğum varken?CADIARZU

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…