KaRaRlıYıMmm !!!!

meraklxix

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2006
1.534
154
morelim acayip bozuluyor.çok hızlı kılo almaya başladımm.şimdi mayıs haziran annelerini okudum dahada çok hırslandım.bende çok şeyi azaltmaya karar verdim.eşimde yemek yedikçe bana bakıyor.çokmu yıyorum acaba fisfisfis bende burda paylaşırsak birbirimizle son haftalarımızda çok kılo almadan geçireceğimizi düşündümm.AZ YEMEK AZ KILO .

Canim Ben Buna Başlamiştim Bile Ama Eşim Bebişin Grami Biraz Düşük çikti Diye Artik Izin Vermiyo.ama Biraz Yavaşaldi Kilo Alimim Zaten Kilolu Hamile Kalmiştim şimdi Katlanicam Mecburen.bu Konuda çok Hirsli Olduğumu Biliyorum Doğumdan Sonra Yine Böyle Başliklar Açar Temmuz Annişleri Olarak Atariz Kilolari Inşallahhh

ay wallahi ben tutamıyorum ağzımııı malesef yemeyim diyorum ama elimde deill çok acıkıyorumm benim eşimde bakıo öle yerken yemek yemeyi çok sever oldumm hamilelikten önce kahvaltı bile yapmazdım şimdi sabahları aç kalkıyorum wallahi çokta umrumda deill napayım elimde deill doğumdan sonra veririz artıkk nasılsa göstermioz şimdi:))doğumdan sonra rejim yaparız yavaş yavaş :)))

walla benim için önemli değil bebeğimin sağlığı önemli. sonra düşük kilolu felan doğar bu sefer kendimi suçlu hissederim . o yüzden canım ne istiyosa yiyorum artık....

canım haftada kaç kilo alıyosunki ne kadar fazla yani bugüne kadar kaç kilo aldın merak ettim boyun ve hamilelik öncesi kilon da önemli...

ne kadar kilo aldın bilmem ama bundan sonra yaklaşık 13 haftan kalmış her hafta 500 gr alsan bile bu da 6,5 kilo eder artık alınacak kiloların çoğunu aldık bence moralini bozma...ayrıca bebekler son aylarda kilo alıyor yediklerinin ve son aylarda aldığın kiloların büyük bölümü bebişine gidecek inşalllah tabi sık sık ve az yemen lazıma.s.

meraklı canım sadece ekmeği ve tatlıyıı azalt yeterli olur kilo alım hızının azalmasına ben çoooook az ekmek yiyorum ve son aylarda zaten kilo öyle bahsedildiği gibi alınmıyo korkmayınn

kızlar ben tam ayda 3 kılo almısım tabı bundan oncede 10 kılo almıstım sımdı toplam 13 kılo almıs oldum cok ya 3 aya yakın var daha az almam lazım yanıo bebek alsa 2 kılo 1 kıloda eş 1o kılo daha almıs olsam toplam 23 kılo almıs olusum 5 kılosu dogumda gıder gerıye kaldı 18 kılo emzırırrken zayıflıyormussun amannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bebegımız ıcın deger ama demı yanı verırız inşallah dogumdan sonra zayıflama cetelesı tutarız

yemek yemekle çocuğun kilo almasının alakası var tabi canım. umarım aşağıdaki yazı açıklayıcı olur.a.s. az kilo alan annelerin,düşük kilolu doğum yapma riski daha fazla. tabii abartmamak lazım..
http://www.bebek.com/content.aspx?PContId=2&ContType=1&ContId=282

merakli canim benim ii fikir ama ne yalan söyliyim bende deniz gibi tutamiyorum bogazimi ..tutmakta istemiyorum ..ballandira ballandira yemek yiorum vallahi .. :roflol:
o yüzden kararli olamam .. icimden gelmiyo .. artik dogumdan sonra insallah .. simdilik tadini cikariyorum

çok yemekten kastettiğimiz zaten faydalı şeyler yemek canım. hem çok yemek yemek çocuğa ne tür zararları oluyo anlamadımCADIARZU

yok yok bende tutamıyorum bogazımı
allahtan benimle beraber oglusumda alıyormus kiloları :))
doktorumda rahat en rahat donemin
simdi almayacaksında ne zaman alacaksın diyor :)))

az ve sık yemek bence az yiyipte bebegin gelişimini engelemeyin gerci engeliyemezsiniz bebek annenin vucudundan cekermiş ve annenin vucudundan cıkan kalsiyum tekrar geri gelmezmiş onun icin dikkat etmleiyiz ben az ve sık yiyorum kilo almıyorum 6 haftadır böyleyim 6 haftadır kilo almadım

aman boşverin can boğazdan gelir ben yemek yerken gözüm dönüo resmenn kendimden geçiyorumm :))eşim ölüyo gülmekten neydin ne oldun dioo haha bende gülüyorum wallahi ama napayım yaa sıkamıcam kendimi walla ne bulursam yiyorummm:)))))))

adasucum senin kilon sabitlendi galiba :teytey::teytey:şu an kaç kilosun ? bende ilk 3 ay almadım sonra da ayda 1 kilo gibi gidiyorum toplamda 4,5 kilo aldım ama göbiş bayağı büyüdü...aklıma geleni de yiyorum aslında :hooray:

valla yedıklerım banada yaramasa kızlar ama maalesef yarıyo zaten sımdı doya doya yedık sonra zayıflamak için yıyemıyecegız sonrada aman kılom sabıt kalsın dıe en guzelı abartmadan yemek demı temmuz annelerı

5 le 6ıncı aylar arası sadece 1 ay 6 kılo almışım.2 hafta önce doktora gittim şimdi yine 2 kılo almışım.:1no2: boyum 1 82 hamileliğime 65 ile başladım.şimdi 80 olmuşum yani :1no2: çok morelim bozuluyor ya.haftada 1 kılo alıyorum galibaa:çok üzgünüm:

canım sen çok kılo almamışın galibaaabenneyaptımki almadıysan tutma tabi yemene bak bizim yerimizede yi tamammı :icecream:

zinacımm aynen bende öyle oldumm yemekten vazgeçemiyorum ama hemen ağırlaştım oyuzden dahada ağırlaşmak istemiyorum.nefesim kesiliyor rahat olamıyorum.Allah sonumuzu hayra çıkarsın sengözlerimebaksanab

az yada çok yemenin bebeğe zararı olacağını düşünmüyorum.yeterli vitaminleri aldıktan sonra.ben hemen ağırlaştım nefesim kesiliyor çarpıntım oluyor geceleri uyuyamıyorum.bunuda aşırı yemeğe bağlıyorum açıkcası.daha bir 10 kılo alacağımı düşündükçede oturduğum yerden kalkamayacağım bu durumda.oyuzden bu yonden dertliyim

canim kac kiloyla hamile kaldin kac kilo aldin merak ettim??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…