Karar veremiyorum.

Hodrimeydan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
1.045
2.285
Kizlar ben tek yasiyorum. Camasir makinem yok. Mecbur camasirhaneye gidiyorum. Acaba makine alsam mi diyorum. Ama iki onemli nokta var.
1. Ev kucuk
2. Utu yapmaktan nefret ediyorum.

Secenekler:
A. Camasirhaneye devam

B. Camasir makinesi almak. Ama ev kucuk ve kurutma icin yatak odamda kurutmayi planliyordum. Birinden ayni ortamda uyumanin saglikli olmadigini duydum. Dogru mu? Ayrica askida kuruyan camasir daha az utu ister mi?

C. Hem yikayan hem kurutan makinalardan almak. Ama internette iyi seyler okumadim. Deneyiminiz var mi? Ayrica makinada kurumus kiyafet cok burusuk cikiyor sanki? Ama bu gozlemimden emin degilim.makinada kurutmak daha cok kiristirir mi?

Deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Benim makinem kurutmalı çamaşır makinesi. Sanırım ayrı kurutma makinelerine göre daha uzun sürede kurutuyor (en kısa süre 2.5 saat). Ama memnunum bi sıkıntı yaşamadım henüz. Yazın çok kullanmasam da kışın kullanıyorum.
Ütüm yok, çamaşırları çok sıkış tıkış koymazsanız makinede aşırı kırışmıyorlar. Silkeleyerek de asarsanız zaten o ıslaklıkla bence çok kırışık kalmıyorlar. Yine de önerim Yumoş'un jet spreyi. Beni 1.5 senedir ütüsüz götürüyor.
Evet önerilmiyor nemli kıyafetlerle aynı odada uyumak

Kizlar ben tek yasiyorum. Camasir makinem yok. Mecbur camasirhaneye gidiyorum. Acaba makine alsam mi diyorum. Ama iki onemli nokta var.
1. Ev kucuk

Secenekler:
A. Camasirhaneye devam

B. Camasir makinesi almak. Ama ev kucuk ve kurutma icin yatak odamda kurutmayi planliyordum. Birinden ayni ortamda uyumanin saglikli olmadigini duydum. Dogru mu? Ayrica askida kuruyan camasir daha az utu ister mi?

C. Hem yikayan hem kurutan makinalardan almak. Ama internette iyi seyler okumadim. Deneyiminiz var mi? Ayrica makinada kurumus kiyafet cok burusuk cikiyor sanki? Ama bu gozlemimden emin degilim.makinada kurutmak daha cok kiristirir mi?

Tek yaşıyorsanız hem yıkayan hem kurutan makina alın

Benim makinem kurutmalı çamaşır makinesi. Sanırım ayrı kurutma makinelerine göre daha uzun sürede kurutuyor (en kısa süre 2.5 saat). Ama memnunum bi sıkıntı yaşamadım henüz. Yazın çok kullanmasam da kışın kullanıyorum.
Ütüm yok, çamaşırları çok sıkış tıkış koymazsanız makinede aşırı kırışmıyorlar. Silkeleyerek de asarsanız zaten o ıslaklıkla bence çok kırışık kalmıyorlar. Yine de önerim Yumoş'un jet spreyi. Beni 1.5 senedir ütüsüz götürüyor.
Evet önerilmiyor nemli kıyafetlerle aynı odada uyumak
Cevabiniz icin cok teşekkür ederim. Kurutmali makinalarda yarisini bosaltmak lazim diyorlar kurutmaya gecmeden once, dogru mu?
Bir de tam kurutuyor mu?

Cevabiniz icin cok teşekkür ederim. Kurutmali makinalarda yarisini bosaltmak lazim diyorlar kurutmaya gecmeden once, dogru mu?
Bir de tam kurutuyor mu?
Evet çünkü 9 kg yıkama 6 kg kurutma kapasitesi var. Ağzına kadar atıp yıkadığınızda kurutma için fazla kalıyor. Aşağı yukarı yarıya kadar bi limit koymuşlar mesela benimkinde

IMG_20230711_175511.jpg

1. Ev kucuk

Secenekler:
A. Camasirhaneye devam

Kıyafetlerinizi tek seferde utuleyip dolaba asin.Utu spreyleri deneyin.

1. Ev kucuk

Secenekler:
A. Camasirhaneye devam

Anlattıklarınıza bakarak evinizin çok küçük olduğunu düşündüm zaten tek yaşıyormuşsunuz çamaşırhane daha mantıklı gibi

Lojmanda yillarca camasir astigim odada yatmak zorunda kaldim karli kışı çok çetin gecen bir şehirdi.sonuc alerjik astıma yakalandim
Hatta o zamanlar nefesim kitleniyordu simdi nefesim iyi ama ömur boyu ilac kullanacam

İyi bir markadan kurutmalı çamaşır makinem var, asla kullanmam tavsiye etmem kesinlikle almayın. Ayrı kurutma makinesinin performansıyla alakası bile yok boşa fiyat farkı. Ben ayrıca kurutma makinesi almayı düşündüm o derece

X