Kapı komşum beni bihter ziyagil sanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ruyanzi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
59
112
31
Can sıkıcı bir konu ama en azından keyifli bi başlıkla eğlenelim dedim :)
Komşu yönünden yüzüm pek gülmedi önceki konumdan bilen bilir. Bu apartmana taşınalı 1 yıl oluyor neredeyse, ama kafadan kaçığı hiç eksik olmadı. Bilmeniz için belirtiyorum, apartmanın refah kitlesi biraz düşük (Kesinlikle ayıplamıyor insan ayırmıyorum, ben de paşa torunu değilim ama ortamı biraz anlamanız için söylüyorum). Şimdiki derdm kapı komşum. Pek görüşmediğim kapı komşum hanım çıldırdı, eşiyle benim birlikte olduğumuzu bir aşk üçgenine girdiğimizi zannediyor. Kocasıyla karşılaşsak günaydınlaşırız herkes işine döner. 1 hafta kadar önce kocasıyla binanın girişinde karşılaştık günaydınlaştık, onun park yerine sürekli başkası aprk ediyormuş kim bu aracın sahibi biliyor musunuz dedi hayır dedim herkes yoluna gitti. Komşum hanımın annesi görmüş bizi konuşurken doldurmuş komşumu. Hayır bunun neresinden aşk üçgeni çıktı nasıl aldatma oldu ben anlamadım, biri günaydın dese soru sorsa "karşı cinsle ile muhatap olmuyorum" diyip koşarak uzaklaşayım mı, nasıl bir cehalet bu. Kaldı ki yanlış anlaşılmaya yol açacak bir şey bile olmadı, ne gülme ne temas, "günaydın, hayır, iyi günler" bütün diyalog bu. Adamı zaten 40 yılda bir görürüm çöpü çıkardığımda.
Komşum sanırım eşinin kendisini aldattığından şüpheleniyormuş, bir kadınla mesajlaşmalarını yakalamış, kadın zaten yakınız çık gel bana demiş (komşum hanım tartışma esnasında söyledi bunu "sensin bu kadın dimi" diyerek). Annesine de kocasını takip ettiriyor anladığım kadarıyla. Selam verdim diye de kabak da bana patladı, her selam verdiğine adamın dostu bu mu diyorlar bilmiyorum ama cingar koptu. Önce onların evinden tantana kavga kıyamet sonra bize sıçradı, kadın gözü dönmüş biçimde saydırıyor. Sakince diyorum gel, eşimle mi konuşacaksın, telefonuma mı bakacaksın, nasıl ispat etmemi istiyorsan söyle ne istiyorsan sunayım sana ne işim olur senin geberik kocanla. Kocası elli kere özür diledi hem benden hem eşimden, eşini kötüledi psikolojisi iyi değil kusura bakmayın diye. Ama kapı komşunuz olunca ne kadar uzak kalacaksınız ki. Kadın laftan kesinlikle anlamıyor, inanılmaz drama oranı yüksek bir insan, bir de aynı lafı tekrar etme huyu var anlaşamıyorsunuz yani., ben birşey diyorum o başka şeyler diyor çektiklerinden yakınıyor beni yaktınız harcadınız diyor, güleceğim gülemiyorum, sinirleniyorum kontrolümü kaybetmeyeyim diyorum ama sıkıntılı bir noktadayız. Zaten bu binadan da bu evden de yeterince çektik eşimle koşarak kaçasımız var artık binadan.
Eşim ile güven bağlarımız çok sağlam, birbirimizi liseden beri tanıyoruz. Eşim gülüp geçti, kafana çok takıyorsun kaçıklar zaten belli diyor. Ama ne bileyim, size de açmak istedim. Siz olsanız ne yapardınız?

Önce taşınma işini düşünün, eğer taşınamıyorsanız çirkefe çirkef cevap verirdim ben olsam.
Madem anlaşılmayacak kadar sorunlu bir kadın, takardım kulak tıkacını onu bastıracak şekilde saydırırdım.
He hala mı devam ediyor, gidip savcılığa suç duyurusunda bulunurum.
Bu sorunlu kadınlar bundan anlıyor çünkü.
Oldu deseydin herkes senin sümüklü kocanın peşinde, sanırsın kocası Brad Pitt.

Hiçbir şey yapmaz yokmuş gibi davranırdım.
Zira adam bir şey yapıyorsa muhakkak çıkar. O zaman zaten yerin dibinde yer arar kendine kadın.
Karşılık verip alet olmazdım.

Kocası kadını aldatıyorsa gerçekten kadının psikolojisi gitmiş belli. Ama yaptığı şey iftiraya giriyor hakkında suç duyurusunda bulunun bence.

Ne denir bilemedim ki. Eğer rahatlasın da bana sarmasın diye uğraşırım derseniz evinize davet edip arama dökümünü gösterin varsa böyle bi durum yanlış kişiden şüpheleniyorsun diyin. Daha da uğraşırsa direkt polise şikayet edin. Namusunuza iftira atmak neymiş görsün. Eşiniz inanabilirdi. Sizin aranızda da problem çıkabilirdi. Kolay mı öyle emin olmadan ortalığı karıştırmak.

kadının ciddi psikolojik sorunları olduğu belli. hatta kadının annesi de sorunlu ki minicik bir sahneden kızını körüklemiş. hani anası normal olsa kızına yetiştirmezdi böyle bir durumu.
başka bir şey olsa savcılığa şikayet edin, polis çağırın derdim ama kadın anormal olduğu için başınıza daha büyük iş de açabilirsiniz.
maddi imkanınız varsa taşınmak en mantıklısı gibi.

Ağzını yırtardım o kadının.
Öyle kolay değil namusa iftira. İftiracı yelloz der yapışırım saçına hiç medeniyet kalmaz bende, yolarım. Yolar yolar yediririm o saçları.
Okurken de gözüme canlandı o sahne iyi güldüm :KK70: İçimden de geçmedi değil, şeytan çok dedi geçir suratına diye o şekilde darp etmiş olacağım, haklı iken haksız olacağım. Şimdilik laflarımla dövdüm kendisini, ama diğer hanımların da dediği gibi yarın bıçak takabilir, kendi hayal dünyasını gerçekmiş gibi insanlara da anlatabilir. O yüzden savcılığa başvuracağım pazartesi

Öyle saçma şey mi olur Ya? İftirayı sineye mi çekeceksiniz? Gidin savcıya. Yarın öbür gün sağda solda anlatmaya başlarsa diğer komşulara, iyice canınız sıkılır.

Anlatma tarzınız ve olaylara sakın yaklasmaniz beni benden aldı eğlenceli 🤣ama bence durum ciddi sonuçları da pek iyi olmayabilir.

Okurken de gözüme canlandı o sahne iyi güldüm :KK70: İçimden de geçmedi değil, şeytan çok dedi geçir suratına diye o şekilde darp etmiş olacağım, haklı iken haksız olacağım. Şimdilik laflarımla dövdüm kendisini, ama diğer hanımların da dediği gibi yarın bıçak takabilir, kendi hayal dünyasını gerçekmiş gibi insanlara da anlatabilir. O yüzden savcılığa başvuracağım pazartesi

Yapın şikayetinizi tabi.
Ben yine de bi yolardım. Güzel yolardım. El yumruğu yemeyen, kendi yumruğunu balyoz sanırmış; öyle bi yolar döverdim ki besmeleyle açardı ağzını adımı anarken. Dediğim gibi, hiç medeni kalamam öyle. Döver, sonra arardım polisi.

Bu kadın normal bi psikolojide değil, muhattap olmayın kesinlikle. Yarın bir gün size zarar vermez inşallah

Bu umursamadım geçtim denecek bir konu değil bence. Arkanızdan konuşan sadece onlar olmayacak. Ülkemizdeki bir kısım insanın ahlak ve vicdan seviyesi malum. Diğer komşular veya yakın çevre bunu duyup belki inanacak. Bize ne demeyecekler, Allah'tan korkun iftira atmayın demeyecekler. Belki it kopuk göz tacizine alacak sizi.
Bence polise gidilmeli hem komşuya hem ele güne gözdağı vermek ve sizden bağımsız bir şey olduğunu göstermek için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X