kapi calar...

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41

Kapı çalar...
Sabahın erken saatlerinde. Açarsınız. Sütçünüzdür gelen. Sütçünün litreliğinden kabınıza dökülen beyazlıkta sabahın güzelliğine kavuşursunuz. Gözünüzde pırıl pırıl bir sabah kahvaltısı canlanır. İçinizden "bugün kahvaltıyı bahçede yapalım" diye geçirirsiniz.

Kapı çalar...
Gelen postacıdır. Kucağında büyükçe bir paket. Uzattığı kağıda imza atarsınız. Daha önceden ısmarladığınız kitaplara kavuşmanın sevincini yaşarsınız. Zaten tatilde olduğunuzdan bu kitaplara çok ihtiyacınız vardır. "artık canım sıkılmayacak " deyip keyiflenirsiniz. En çok merak ettiğinizi alıp şezlonga uzanırsınız.

Kapı çalar...
Kapıya koşarsınız. Yıllardır görmediğiniz bir dost gelmiştir. Sevinirsiniz. Sohbetleriniz saatler boyu hatta bütün gün sürer. "yaşamak ne güzel" dersiniz içinizden. Hele böyle dostlar varken.

Kapı çalar...
Dürbünden bakarsınız. Kimseyi göremezsiniz. Dönüp yeniden koltuğa gömülürsünüz. Bir daha çalar. Bakarsınız, yine kimse yok. Tam o sırada bir daha çalınca kapıyı açarsınız. Komşunuzun oğlu, elindeki sopayla zile uzanmakta. Meğer tuzları bitmiş. İçeriden tuz getirirken kendi kendinize söylenirsiniz. "elbette göremem. Keratanın boyu bir metre." bu küçük hadise neşelendiriverir ortalığı.

Düşüp bayılacak kadar şaşırırsınız. Askerdeki oğlunuz haber vermeden izne çıkmıştır. "oğlum benim" diye hasretle kucaklarken gözyaşlarınızı zapt edemezsiniz. Mutluluğunuz oğlunuzun izni kadar uzar...

Kapının her çalışında sanki mutluluğa koşmaktasınız. Huzur tüter gözlerinizden. Her sessizlikte kulaklarınız zil sesi arar...

Ve kapı çalmaz...
O gün en büyük misafiriniz gelir. Adeta kapıyı kırmıştır. Alıp gider sizi, şaşırırsınız. "niye haber vermedi?" diye içinizden geçirirken; "doğduğundan beri zile basmaktayım" der. Bir şeyler söylemek istersiniz o an. Ama o andan sonra diliniz dönmez. Ölüm sessiz sedasız gelivermiştir.

CAN DÜNDAR

hayy ölüm ölüm,uzak sanırız ama çok yakınımızda .hemen yanıbaşımızda sanki.
çok hoşsunuz gerçekten, bugün bana değişik hisler yaşattıdınız teşekkürler...
sizide arkadaş listeme ekleyebilirmiyim.

canimmmm benim begenmene gercekden cok sevindim bende inan
vaktini ayirip topigimi ziyaret edip okuyup yorum ekledigin icin cok cok tsk ederima.s.
ne demek cok mutlu olurum eger beni arkadas listene eklersen canim inan bana:1hug:

gerçekten çok güzel okumuştum daha önce...........ama herkesin okuması gerek paylaşım için tşk

ben bu adamın böyle yazılraına bayılıyorum.
çok sağol incitanemtuana Şeniz

umarım geç olmadan o gün gelip çatmadan dilediğimiz hiç birşey gözümüzde kalmaz ve kapımız hiçbir zaman acı haberle çalmaz

ne kadar gecinden versin desekde,bir gün mutlak sessiz sedasız kapımızı çalacaktır ölüm.
ama ölümün bile allah hayırlısını versin arkadaşlar.süründürmeden,elden ayaktan düşürmeden.
üçgün yataaaakk
dördünçü gün topraaakk derler büyüklerimiz.

ölüm bir nefes kadar yanımız da fakat çoğu zaman bunun farkında değiliz...

mükemmel paylaşım için çok teşekkürler meleğim:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…