Pudra, Fondöten, Kapatıcılar kapatıcı sonrası yüzüm hep pul pul oluyor!! yardım!!

sebul43

Guru
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
266
1
arkadaşlar yüzümü akşamdan garnier tem.jeli ile yıkıyorum, sebamed günlük krem sürüyorum, sabah kalkıyorum cildim hafif kuru gibi yine sebamed sürüyorum biraz bekledkten sonra flormar pata krem ya da elite pudra sürüyorum fakat cildm soyuluyor gibi hep pürüzlü kalıyor!!! burnum soyuluyor!! ne yapmalıyım sizce ?

Son düzenleme:
Merhaba...yüzünz oldukça kurumaya meyilli hassas ve pul pul oluyorsa pudra kapatıcı gibi ürünleri sürünce bu sıkıntıyı yaşayabilirsiniz..öncelikle cildinizi bir buhar banyosuna tutun..içine papatya atarsanız hassas cildinize iyi gelecektirr..arkasından alkollü olmayan bir tonik yapın..bence mesela ben pirinç suyunu tonik olarak kullanıyorum...onun arkasından yogun nem maskeleri var..o nem maskesini uygulayın...bu cildeinizi pul pul olmaktan biraz kurtarır...arkasından cildi temizleyip normal bir nemlendirici yada makyaj bazında bir krem uygulamalısınız...nemlendiriciyi ova ovaa yedirmeyin hassasiyetiniziarttırır...nemlendiricinin kendi kendine cilde işlemsi için 10 dk bekleyin..arkasından makyaja başlayın ama kapatıcı kremsi pudraları elle uygulamadan bastırmadan özel ponpou yada fı4rçasıyla uygularsanız pul pul olmazz..özel fondöten fırçaları var yasssı..onlardan edinin..eminimki pullanma olmicaktırr..bu arada yoğun nem maskeleri tek kullanımlık yada iki kullanımlık olanlar heryerde satılıyor..rival de loop taki maskeleri tavsiye ederimm..fiyatına göre çok kalitelii..nem maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz ..çünkü cildinizin ekstra neme ihtiyacı var sanırım..

daha yoğun bir nemlendirici kullanmalısın bence benimde cildim çok kuru maalesef bakım yapmaya da vaktim yok göz çevreme sürekli kapatıcı kullanmak zorundayım çok denedim sonunda kendime uygun yoğun bir nemlendirici buldum bence sende başka daha yoğun ürünler deneyerek kendine uygun olanı bulabilirsin..

X