Kan testim sonuçları hakkında fikir verir misiniz?

cenerimo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
14
1
merhaba
ben yeni üye oldum siteye nette dolaşırken denk geldim güzel paylaşımlar ve bilgi alışverişleri var
neyse benim sorunum testesteron yüksekliği yani bundan 2 ay kadar önce sadece saç dökülmesi şikayetiyle ilgili doktora gittiğimde yapılan kan testlerinde çıktı ben daha sonra kadın doğum uzmanına gittim ultrason ve birkaç test daha verdi ultrason sonucunda overde milimetrik birkaç adet kist olduğu ve pcos lehine bulguya rastlanmadığı yazıyo bunun haricinde kan testi sonuçlarım

Serbest T4 1,27
TSH 1,4834
Prolaktin 21,75
Lüteinleştiren hormon (LH) 5,60
Progesteron 0,5
Beta-hCG < 1,20 NEGATİF
Total testesteron 1,32
Dehidroepiandrosteron sulfat 285

birde gezinirken denk geldim bazılarınız bu testler yapılırken adetin 21. günü veya 3. gününden falan bahsetmiş doktorum bana bundan söz etmedi ben bu testleri adetten hemen sonra yaptırdım öyle denk geldi yani doktor isteyince neyse bu konuda bilgisi olan cevap yazabilir mi doktorum yurt dışında ulaşamıyorum 15 gün sonra gelecek merakta ediyorum cevap yazarsanız sevinirim

öyle çokta yüksek değil canım bende testesterondan dolayı gebe kalamıyorum saç dökülmesi yok fakat tüylenme var adetlerim düzenli yumurtlama var eşimde sorun yok tüplerim açık ama gelgelim tte:1.62 ve diğer tüm androjen hormonlarımda yüksek.
tedavisi var ama ömür boyu ilaç kullanmam gerekiyor.
eminim doktorunda sana en uygun tedavi seceneğini sunacaktır.

ben evli değilim henüz yani bebek olayım şu an için yok ama ileride sorun olmaz inşallah

bunu bende anlamış değilim çevremde tandığım birkaç insan var erkeklik hormonları çok yüksek olupta doğal yolla gebe kalan onlar bana şaşıyor bende onlara.
fakat şuan sigortam kapalı olduğu için tedavi göremiyorum açılmasını bekliyorum ve doktorumun dediğine görede tedavi olduktan sonra gebelik oranı çok yüksek.
konu sahibi madem bekarsın mutlaka tedavi ol evlendiğin zaman sorun yaratmasın canım.

peki diğer yazdığım değerler normal mi normal değerler yazılmamış rapor sonuçlarında nette de bulamadım bir de bana kan testini adetten hemen sonra yaptılar bu normal mi hiç bişey anlamadım bu işten ya neyse
ayrıca ben gebeliğe engel olup olmadığını da bilmiyorum
tek bildiğim bir kadında yumurtlama falan normalsa gebelik olur bunuda doktor söylemişti

arkdslar mrba...bende pko yok cıkmadı bakıldı ama serbest testesteron 4.07...prolaktin 32.53....total testesteron 1.28..dhea-s 449 yanı erkeklık hormonlarım yuksek bı kutu aldactrone ve dıane 35 kulandım ama guvenmıyorum bu ılaclara bas agrısı yaptı yan etkısı cok doğal yollarla bu hormonları dusurebılcegım bıtkıler arastırıyorum hayıt tohumunu duydum ama sac dokermıs ama hormonları duzenleyen bısey nasıl sac doker bılıyomusunuz? bır de ıstda avrupa yakasında bıldıgınız endokronolojı doktoru varmı devlet hastanesınde ıyı? cunku yakında kel kalcam bı de bu durumla alakalı dermatoloh serkıs barıs var sac dokulmesıle ılgılı onun ılgı alanımıdır acaba gıtsem?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…