Kan tahlilinden anlayan var mı?

SOz98

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2024
9
1
Kızlar ben bugün doktora gittim. Bundan 3 ay önce sevgilimle beraberken çok kez korunmasız ilişkiye girmiştim. Sonra ayrıldıktan sonra o kişinin bir sürü kişiyle olduğunu duydum, özellikle hayat kadınlarıyla. Birlikteyken bilmiyordum. Ben de nolur nolmaz tahlil yaptırdım. Şimdi bu sonuçlar normal mi? Ee buradan cinsel hastalık yorumu nasıl yapıyorlar, genel tahlil değil mi? Ben normalde işte HIV pozitif bilmemne negatif vs gibi yazmasını bekliyordum (buraya sormamın sebebi doktor 2 hafta sonra gel dedi, ama değerler normal gibi, boşuna gitmek istemiyorum)

Belki değerlerin birbirine oranına bakiyorlardir ama bence testlerin tamamı çıkmamış genel kan değerlerinin normal ama

Siz gittiğiniz hekime şüpheli ilişkim oldu bulaşıcı hastalık testi yaptırmak istiyorum diye belirttiniz mi? Hemogram bakılmış sadece bunun sizin sıkıntınızla hiçbir alakası yok. Başka testler isteyip sonuç çıkmamış olabilir. Tahlillerim bölümünden değil de muayene olduğunuz alanın üzerine tıklayıp bakın istenilen testler görülüyor orda

Hemogramdan HIV belli oluyor mu bilmiyorum ama 15 gün sonra dediyse çıkmayan tahliller olabilir. Neden gitmek istemiyorsunuz?

Ben söyledim cinsel hastalıklar için test yaptırmak istiyorum diye fazla yoğundu hemen kan testi dedi sonra şunları şunları da ekle dedi sekretere 3 tüp ayrı kan aldı muayene olan kısmından baktım zaten belki sonra çıkma ihtimali vardır ama bilemedim şimdi

Hemogramla HIV ne alaka? Buradan alacağınız medikal tavsiyeyle doktora gidip 1 saat harcamayı boşuna görüyorsanız bir sonraki ilişkinizde başarılar. Kafanız güzelmiş güle güle kullanın.

Hemogramla HIV ne alaka? Buradan alacağınız medikal tavsiyeyle doktora gidip 1 saat harcamayı boşuna görüyorsanız bir sonraki ilişkinizde başarılar. Kafanız güzelmiş güle güle kullanın.
Burada birçok kadın var ve bunlarla mücadele eden. Ayrıca değerlerde normal çıkmış. Sadece fikir danışıyorum sadece

3 tüp alındıysa çıkmamıştır henüz diğer testler

Bahsettiginiz testler panel olarak isleniyor, ve 10 gun civari cikan var. Henuz sisteme dusmemistir, takip edin

kan testi değil, smear testi yapılıyor
Ay ne alakası var. HIV hepatit vb bulaşıcı hastalıklar kanda bakılır. Evlilik başvurusunda bu hastalıklar için kan veririz örneğin. Ya da operasyon öncesi bakılır. Zorunlu durumlar dışında da kişi kendi isteğiyle süphesi varsa gidip kan verebilir. Sizin bahsettiğiniz HPV virüsü. Onun da testi smear ile benzer şekilde rahim ağzından sürüntü alınarak bakılıyor. Bu konuyla smear testinin alakası yok yanlış tıbbi bilgilendirmede bulunmayalım.

özür dilerim simdi testlere bakınca hivin kandan bakıldığını gördüm. özür dilerim. hpc smear ile bakılıyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…