kan pıhtılaşma sonucum acillll lütfennnn

Sadece coraspin yeterli gelecekmi iyi bi doktora denk gelememişsin anladığım kadariyla istanbulda ikamet ediyosan doktor önerisinde bulunabilirim
Yetermi bilmiyorum ama iğne kullandigimda da doktorlar yeterli olmamış diye diye dozlari yukselttiler yine düştü İstanbul'da değilim
İki üç gündür bulantılarım başladı oncekilerde iğne ile bu zamana gelememistim

Mthfr 677 mthfr 1298 faktor V falan bişeyler yazıyo 😂. İnşallah bu defa sağlıkla ilerler gebeliğiniz. Ecopirini 30. Haftada falan bıraktıracak sanırım doktorum. Bide hem progestan hem pruluton iğne kullandım her ihtimale karşı
Selam canm ya bendede en önemli genlerden biri sıkıntılı prothrombin😒 sen ileriki haftada olduğun için danışmak istedim kasık ağrılarım ara ara devam ediyo,bide ekstradan sırt ağrılarım başladi devamlı deil ama normalmi bu durum

10 gün sonra randevum var herşey normalse Dr iğne baslatirsa düşük dozda tabiki başlayabilirim
Nedense eskiden pıhtılaşma falan yoktu çoğu insan çatır çatır doğururdu arada dusukleri olsa bile
Ben doktorlarla ilaç mümessilleri arasında bu konuda çok güzel bir bağ olduğunu düşünmeden kendimi alamıyorum çünkü çoğu kadın ilk düşükten sonra genetik test yaptırmadan iğne veriyor hatta eğer tüp bebek yaptirdiysan araştırmaya gerek duymadan başlatıyor bu çok garibime gidiyor nedense

Yetermi bilmiyorum ama iğne kullandigimda da doktorlar yeterli olmamış diye diye dozlari yukselttiler yine düştü İstanbul'da değilim
İki üç gündür bulantılarım başladı oncekilerde iğne ile bu zamana gelememistim
Belkide tamamen pıhtılaşmayla alakalı deildi kromozom bozukluğu felan olabiliyo bebeklerde ondan kaynaklıda olabiliyo benimde 2 kaybım oldu birinin kalbi durdu diğeri rahim ağzi gebeliği oldu bide kimyasal olmuştu en son, ama senin fazla bi geninde sıkıntı yok.benim 4 gen sıkıntılı biride en önemli gen prothrombin bu sefer ilaveten öğrendiğimde progestana başlattı tedbir amaçlı onunda etkisinin olduğunu düşünüyorum ama birazda kısmet galiba

Belkide tamamen pıhtılaşmayla alakalı deildi kromozom bozukluğu felan olabiliyo bebeklerde ondan kaynaklıda olabiliyo benimde 2 kaybım oldu birinin kalbi durdu diğeri rahim ağzi gebeliği oldu bide kimyasal olmuştu en son, ama senin fazla bi geninde sıkıntı yok.benim 4 gen sıkıntılı biride en önemli gen prothrombin bu sefer ilaveten öğrendiğimde progestana başlattı tedbir amaçlı onunda etkisinin olduğunu düşünüyorum ama birazda kısmet galiba
Aynen öyle kısmet rabbimin bu bebeklerin doğmasına iğneye ilaca ihtiyacı varmı yok
Zamanında doktorlar bana senin doğal yoldan çocuğun olmaz dedi rahim filmi çektiler tek tüpün kapalı dedi ama ne oldu 10 yıl sonra üç gebelik oldu arka arkaya
Bir çocuk doğup rızkı olacaksa dünyada ne olursa olsun doguyo buyuyo rızkı yoksa ruhu yaratildiysa o bebek doguyo

10 gün sonra randevum var herşey normalse Dr iğne baslatirsa düşük dozda tabiki başlayabilirim
Nedense eskiden pıhtılaşma falan yoktu çoğu insan çatır çatır doğururdu arada dusukleri olsa bile
Ben doktorlarla ilaç mümessilleri arasında bu konuda çok güzel bir bağ olduğunu düşünmeden kendimi alamıyorum çünkü çoğu kadın ilk düşükten sonra genetik test yaptırmadan iğne veriyor hatta eğer tüp bebek yaptirdiysan araştırmaya gerek duymadan başlatıyor bu çok garibime gidiyor nedense
Aynen biliyomusun bizde eşimle araştırirken eskiden nasıl doğurmuşlar o kadar cocuğu diye hep öyle konuşurduk benim 1 doğumum var hiç ummuyodum yoktur bende felan diyodum ama bi öğrendikki hem taşıyicı hem hasta genlere sahibim anlam veremiyorum bende

Son bebekte Dr 12 binlik sulandırıcı verdi iki gün sonra kanamam oldu düştü neyse genetiğe gitti kromozom bozukluğu ve pihtilasma için temiz çıktı ve doktor bozuntusu elime sonucu tutuşturdu tek kelime etmeden çıkardı odadan beni buna ne demeli şimdi yaşadığım şehirde riskli gebelik uzmanı ismi özel muayenehanesi olan ve 300 TL bayıldığım kişi iki yıl önce

Aynen biliyomusun bizde eşimle araştırirken eskiden nasıl doğurmuşlar o kadar cocuğu diye hep öyle konuşurduk benim 1 doğumum var hiç ummuyodum yoktur bende felan diyodum ama bi öğrendikki hem taşıyicı hem hasta genlere sahibim anlam veremiyorum bende
Bak ne garip degilmi bir çocuğun var sonra düşükler demekki kromozom bozukluğu vardır sizde sağlıklı gebeligi hicbirsey düşürmez derler doktorlar

Bak sana 4000 vermişler kaç geninde varmış tabi ben onada inanmiyorum yani sulandırıcı işe yaradığına
Bende tek gen pihtilasma neden bana 12 binlik verildi
Orda bi tuhaflık var zaten neye göre 12 binlik iğne verilirki cok anlam veremedim açıkçası bana mesela genetik doktoru FIIprothrombin geninde sıkıntı olmasaydı çok önemli deil diğerleri felan demişti bilmiyorum ne kadar doğru, bazı tek geninde bile sıkıntı olanlarda felan tekrarlayan kayıpları olduğu icin önlem amaçlı kullandırıyo doktorlar iğneyi,aslında hep deneme yanılma yapıyolar galiba mesela benin doktor bana bağışıklık baskılayıcı kullandırcaktı iyi gidiyo die gerek duymadı allah korusun bisey olsaydı eminimki bi sonraki gebelikte onuda kullandırirdı

Orda bi tuhaflık var zaten neye göre 12 binlik iğne verilirki cok anlam veremedim açıkçası bana mesela genetik doktoru FIIprothrombin geninde sıkıntı olmasaydı çok önemli deil diğerleri felan demişti bilmiyorum ne kadar doğru, bazı tek geninde bile sıkıntı olanlarda felan tekrarlayan kayıpları olduğu icin önlem amaçlı kullandırıyo doktorlar iğneyi,aslında hep deneme yanılma yapıyolar galiba mesela benin doktor bana bağışıklık baskılayıcı kullandırcaktı iyi gidiyo die gerek duymadı allah korusun bisey olsaydı eminimki bi sonraki gebelikte onuda kullandırirdı
Hah işte bunu anlayamıyorum benim ilk gebelik tüp Bebek genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verdiler bağışıklık sistemini baskiladilar serum aldım sulandırıcı kullandım neden düştü hepsi deneme yanılma ile yapıyorlar inan bana hicbisi bildikleri yok tutturmuslar bir genetik araştırma dayiyolar iğneyi düşen dusuyo düşmeyen de kanamalı olarak geçiriyor hamileliğini en yakın lise arkadaşım iki düşük yaptı sonra oğluna hamile kaldı iğne verdiler doguraana kadar kanamalı yattı öyle doğurdu sonra kızına hamile kaldı ondada aynısı oldu sonra arkasına iki düşük yaptı tekrar genetiğe bakıldı doktor aslında sende pihtilasma çok çok az iğne kullanmasanda olur demisler fakülte doktorları e arkadaşıma iğne verdiler kısmeti varmış bebekler yaşadı ama kanamalı lekeli şekilde tamamladı gebeliğini şimdi hamile kalirsam iğne kullanmiycam diyo
Ben annemden babamdan aliyormusum bunu iyide annemin hiç düşüğü yok üç çocuğu olmuş babam taraf desen halalarim en az üç çocuk doğurmuş hiç dusuklri yok bana gelincemi pihtilasma çıkıyor
Bir doktor diyorki toplumun ciddi bir kısmı genetik araştırma yapılsa pihtilasma çıkar diyor ama doğuranlar nasıl doğuruyor bunlar çok karmaşık şeyler
Eğer doktorlar yurtdışı tatili yada pahalı bir hediye için iğne yazıyorsa hakkım haram olsun ki ben beklerim ulkemden maalesef

Selam canm ya bendede en önemli genlerden biri sıkıntılı prothrombin😒 sen ileriki haftada olduğun için danışmak istedim kasık ağrılarım ara ara devam ediyo,bide ekstradan sırt ağrılarım başladi devamlı deil ama normalmi bu durum
Benim kasık ağrım hep oldu hala da oluyo. Sırt ağrımda sürekli olur ben gergin olmama bağlıyorum 😂İmkanınız varsa dinlenin bide bol bol su içiyorum ben güzel düşünelim güzel olsun inşallah bebişlerimizi kucağımıza alalım 😊

Benim kasık ağrım hep oldu hala da oluyo. Sırt ağrımda sürekli olur ben gergin olmama bağlıyorum 😂İmkanınız varsa dinlenin bide bol bol su içiyorum ben güzel düşünelim güzel olsun inşallah bebişlerimizi kucağımıza alalım 😊
Teşekkür ederim yorumun için dayanamayıp doktora gittim şükür bi sıkıntı yok🙏biraz gazdan dolayıda kasık ağrıları çekiyomuşum. Pıhtılaşma bozukluğu olduğu icin hep tedirginlik var elimde olmadan rabbim sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimize 🤲

Benim Factor V Leiden homozigot, Mthfr 677 heterozigot. Yani sizden daha riskliydim. Gebelik öncesi coraspin 100’lük ve folik asit kullandım, gebeliği öğrenince oksopar iğne kullandım. Sağlıklı doğum yaptım çok şükür, 18 aylık oğlum.
Tavsiyem hamile kalırsanız ilaçlar haricinde hareketi olun düzenli yürüyüş yapın, uzun yolculuklarda 2 saatte bir mola verip 10 yürüyün, otobüsle seyahat ederseniz koridorda dolaşın arada.
Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah. İğneyi kaç mg lik kullandınız acaba. Bide iğne ile beraber coraspine devam ettiniz mi hamilelik sırasında??

Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah. İğneyi kaç mg lik kullandınız acaba. Bide iğne ile beraber coraspine devam ettiniz mi hamilelik sırasında??
Oksapar 0,4 ml kullandım, doğumdan 1 gün öncesine kadar. Coraspin 32. haftaya kadar kullandım, ondan sonra bebek için riskli. Ben coraspini gebelik öncesi başladım, gebeliği öğrendiğimde memleketteydim oradaki doktorum iğne ile birlikte devam edebileceğimi söyledi. Asıl devam ettiğim doğumumu yapan doktorum aslında ben gebelikte bıraktırırdım pıhtı geçmişiniz yok, oksapar yeterli demişti. Ben bir zararını görmedim, faydası olmuştur mutlaka. Psikolojik olarak da içim rahat ediyordu.

Oksapar 0,4 ml kullandım, doğumdan 1 gün öncesine kadar. Coraspin 32. haftaya kadar kullandım, ondan sonra bebek için riskli. Ben coraspini gebelik öncesi başladım, gebeliği öğrendiğimde memleketteydim oradaki doktorum iğne ile birlikte devam edebileceğimi söyledi. Asıl devam ettiğim doğumumu yapan doktorum aslında ben gebelikte bıraktırırdım pıhtı geçmişiniz yok, oksapar yeterli demişti. Ben bir zararını görmedim, faydası olmuştur mutlaka. Psikolojik olarak da içim rahat ediyordu.
Anladım canım. Benim de bir sağlıklı doğum sonrası bir kimyasal iki tane de sekiz haftalikken gelişim durması sebebi ile kürtaj oldum. Son gebelikte 100 mg coraspin ve 0.4 enox kullandım ama kanama ile düşük başladı sonra kalp atışı durdu ve kürtajla aldılar. Şimdi tekrar gebelik istiyorum. 100 mg ecopirin ve folik asit kullanıyorum. Doktor gebelik olunca ecopirini kesip günde iki kere 0.4 Luk kan sulandırıcı iğne ile devam ederiz dedi. Açıkçası fazla gibime geliyor çünkü benim sadece iki genim heterozigot ve tehlikeli genler değil. Kafam çok karışık inşallah tekrar aynı şeyleri yaşamak zorunda kalmam

Son bebekte Dr 12 binlik sulandırıcı verdi iki gün sonra kanamam oldu düştü neyse genetiğe gitti kromozom bozukluğu ve pihtilasma için temiz çıktı ve doktor bozuntusu elime sonucu tutuşturdu tek kelime etmeden çıkardı odadan beni buna ne demeli şimdi yaşadığım şehirde riskli gebelik uzmanı ismi özel muayenehanesi olan ve 300 TL bayıldığım kişi iki yıl önce
Merhaba sabah aksam 6000 mi vuruluyordunuz acaba bende faktor V leiden ve mthfr bozuk 3 dusun gecen ayda kimyasal gebelik yaşadim 3. Gebeligimde bende 12000 vurdum burnum bile kaniyordu gecen hafta havettepe ingilizce tip mezunu bir doç dra gittim bana 6000e gerek olmadigini ve 40000 oksaparin yetecegini soyledi kafam cok karisik daha once gittigim dr 6000 demisti

Merhaba sabah aksam 6000 mi vuruluyordunuz acaba bende faktor V leiden ve mthfr bozuk 3 dusun gecen ayda kimyasal gebelik yaşadim 3. Gebeligimde bende 12000 vurdum burnum bile kaniyordu gecen hafta havettepe ingilizce tip mezunu bir doç dra gittim bana 6000e gerek olmadigini ve 40000 oksaparin yetecegini soyledi kafam cok karisik daha once gittigim dr 6000 demisti
Size bişi diyimmi çoğu Dr deneye yanila hareket ediyor hmmm önceki gebelikte bu kadarmi vurdunuz birde şunu deneyelim
Ama sizin geniniz faktör 5 önemli bir gen
Ama 12 binlik sulandırıcı gerekmi onu bilemem ben 8 . Haftaya kadar sadece coraspin ile geldim
Salı günü ilk kontrole gittim bebek oluşmuş haftasıyla uyumlu ve bana dediki eğer bana ilk defa hiç düşük yaşamamış olarak gelseydin sana iğne baslatmazdim ama her ihtimale karşı 4 binlik 12 . Haftaya kadar vuralım dedi

X