Bölgesel İncelme Kambur Olacagim Galiba !

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
biz okulda arkadaşlarla birbirimizi uyarmakta bulduk çözümü, en önce farkeden diğerlerini uyarıyor, gerçekten faydası oluyor, tik yaptım diyebilirim, sürekli kendimi kontrol ediyorum

Durumu ayırdetmek gerekir sanırım ilk önce.Postür bozukluğumu,omurga eğıklıgı mı yada kamburluk,bır doktora danısın grafı cektırın ,mr,bt,duz grafı artık ne gerekırse sonra hareket edın.Bende de postur bozuklugu var malum ergenlıkten kalma.Muthıs sırt agrıları ceker kendımı skolyoz zannederdım megerse postur bozuklugu+reflu varmıs.Sırt kaslarını guclendırmem gerekıyor ama tembelım ıste hıcbır sporu yapamam yurumek dısında bu sebeple posturex kullanmayı dusunuyorum yada 8 bandajı ,posturex bıraz daha ıyı omurgayı desteklıyor,rahatsız ıllakı .Ama quazımodo gıbı gezmektende sıkıldım yahu

doğru bir ortopedi doktoruna gitmeni öneririm.lakin bahsini ettiğin şey 'skalyoz' denilen bir hastalığın habercisi olabilir.ben bu sebepten dolayı senelerce kontrol altında tutulmuştum.gerçi konu açılalı baya olmuş ama ,umarım derdiniz bundan dolayı değildir

1.72 boyundaym ve coook kamburum dimdik durdugumda resmen 3-4 cm fark atıyor cansever gbi oldum yaa oturdugumda ise kendmden gecmıs gbı bı hal alıorum cok kamburum ama bu abımde , dayımda falanda var genetk galıba dik durmak istiyorum ama sırtımdaki kemikler birbirine girio sanki yardım ediiin

ya bi korse var aslında dik durmayı sağlıyan
ben de onu düşünüyorum . Ama kullanan var mı merak ediyorum işe yarıyomu:KK61:

Dik durma korsesi manyetik ve normal olarak iki 3 çeşiti var zaten manyetik olanı doktor veriyor ama internet sitelerinden temin edebilirsin hepsini bence normal olanı al kullan derim etkisini gösterirEn Büyük KKEn Büyük KK

arkadaşlar birçok dr un dediği şey: en iyi korse sizin kaslarınız. bir süre faydası görülse de uzun süreli korse kullanımı kaslarda zayıflamaya neden olduğundan esas hedef kaslarımızı güçlendirmek olmalıymış ama nasıl :KK5: ben de sırtına sopa bağlamayı düşünen arkadaşlara hak vermiyor değilim zaman zaman en azından dik durmaya alışırım diye ya da eğilince iğne batacak bir düzenek lazım sanırım kaslarımız güçlenir belki o zaman:KK1:

dayanamıyorum bazen ağrılarıma, resmen yığılmış buluyorum kendimi otururken :84:

Postur korsesi aldım ve kullanmaya başladım arkadaşlar gerçekten şimdiden dimdik duruyor sırtım. Neden daha önce kullanmadım diye hayıflanıyorum. Kesinlikle korseyi öneririm dik duramayanlara :KK23:

X