Bölgesel İncelme Kambur Olacagim Galiba !

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
canım pilatesi öneriyorum bende
duruşu düzelttiği için insanı birkaç cm uzamış gösteriyormuş =))

bence süreki topuklu ayakkabı giymeye dıkkat et ister istemez topuklu ayakkabı giyince dik duruyorsun,evdeki terliğin bile topuklu olsun

Benim 15 yaşındaki kızımda dik yürümüyor,hafif öne eğik yürüyor.
Sürekli hatırlatıyorum 'dik yürü,dik yürü '' diye ama nafile.

kızlar görümcem de kambur 20 yaşından sonra başlamış kamburu çıkmaya çok kötü duruyor ve çok üzülüyorum onu öyle görünce senağlama eşime sordum nedir sebebi diye küçüklüğünden beri göğüsleri çıkmasın diye kambur yürürmüş düzgün oturmazmış vs..vs.... amcamın oğluda benim yaşımda ve oda kambur onun sebebide boyunun uzun olması .....

aman diyim dikkat edin bende masa başı iş yapıorum bende de böyle bi problem var ama kamburluk değil benimkisi :teselli:

Bikaç yıl önce kambur durduğum için doktora gittim. Adam bu hareketinde içinde olduğu bir sürü hareketin yazılı olduğu bi kağıt verdi 1 yıl boyunca yapcaksın dedi ama ben 1 ay bile yapamadım üşendim Gerçi benim durumum daha 1. aşamadaymış 2. aşamada korse takılıyomuş 3. aşamadaysa ameliyat:1ninca:

Bende de ergenlik döneminde başlamıştı kambur durma alışkanlığı. Birden aşırı boy atınca, dikkat çekmemek için ve göğüsler büyümeye başladığında da belli olmasın diye

Ardından en yakın arkadaşlarım sanki özenle seçilmiş gibi hep 10 cm kadar kısa olunca onalrın yanında ayrı durmamak için, hep eğik durmak, düşündüm de uzun yıllar olmuş. Ama artık acı vermeye başladığını görüyorum. Bir yerden başlamam lazım, hele şu pc başında eğik durmalar

canım tesekkurler bu hareket benım ısıme yaradı baya:)

aynı soruN bendede var ya ne yapcam bilemiyorumne kadar dik durmayı denesemde akLıma geldiğinde kendimi düzeltsemde unutnca yine dalgınlıkla kamburlaşıyorum

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Duruş bozukluklarında ve vücudun dik durmasında kullanılır. Gençlerde ve masa başında, bilgisayar başında çok oturanlarda görülen postural bozukluklarda yararlıdır. Hava geçirgen, terlemeyi önleyici gözenekli misinalı kumaştan yapılan korsenin sırt kısmında 2 adet balen bulunur. Koltuk altlarından geçen bantlar arkada çapraz destek olup önde welcro ile birleşir. Korse vücut ölçülerine uyum sağlayacak şekilde 6 değişik bedende üretilmektedir

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba ben 42 oğlum 17 yaşında aynı sorunu yaşıyorduk. bizde kambur durmaya başlamıştık hele ben hiç düzeleceğime inanmadan eve plates öğreticili vcd si aldım .bu arada oğlumu ortopedi uzmanına götürdüm sırt korselerini tavsiye etmiyorlar 3 dr a sordum çünkü sırt kaslarının çalışmasını önlüyormuş.sonra ikimizde plates yapmaya başladık .şimdi kendi duruşuma inanamıorum doktorun tavsiyesi ters mekik çekin demişti her akşam tv izlerken halı üzerinde ters mekik ve masa duruşu yapıyoruz .sırtımız düzeldi:)))

bende korsesi var beni de baya uyariyolar kambursun diye. korseyi ara ara giyiyodum ise yariyo uzun sure giyersen. ama b enim koltukaltimi feci kesiyo. dayanamiyorum. en fazla yarim saat takabliiyorum. bayadir da takmiyorum.

Ben pc başındayken bile dik otururum.Annem pc başında otura otura kambur olucan derdi..Bende ya kambur olursam diye korkumdan sürekli dik oturuyorum.
Şuan bile dimdikim yani. :roflol:

evet bende var bu durus bozukluk sizin dediğiniz ters mekik ve masa duruşunuzun nasıl olduğunu acık yzarmısınız acba kafamda bi ışık yanmadı da hemen uygulamak isterim işe yarar insalah:çok üzgünüm:

ay evet masa durusu nası bıseydır merak ettım dogrusu ?

Arkadaşlar
kamburluk korkusu yaşamayın ve en yakın medikalden posturex korse alın.
Yazın dışarıda takmak zor olabilir çünkü bodylerin altında belli oluyor ama kışın ve eve geldiğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Eğer kamburluk oluşmuşsa çelik balenli,oluşmamışsa tedbir olarak kullanacaksanız çelik olmayan balenliyi tercih etmelisiniz.

Ben biomedikal mezunuyum ve branş olarak ortopediyi tercih ettiğim için bazı bilgilere sahibim.

Mesela kışın ve sonbaharda varisiniz yoksa gün içindeki koşuşturmanın size vereceği yorgunluğu en aza indirmek için basıncı düşük olan ince çorap gibi görünüme sahip varis çorabı giymenizi tavsiye ederim.14-21mm hg (civa) basınçlı olan görüntüsü külotlu çoraptan farksız,eteklerle giyebileceğiniz çoraplar var..ben 6yıldır kullanıyorum ve varisim yok.kardeşim öğretmen ki bilirsiniz varis öğretmen hastalığı olarak bilinir.ona çok söyledim alalım giy olurmu diye ama istemedi.şimdi "abla bana getirtsene "diyor.

Bir tavsiye daha,önemlidir.
Her bayan topuklu ve sivri burun sever dimi?
Annemin en çok kızdığı konudur,ben sivri burun ve çok topuklu giymem ayak sağlığım için...ama yinede haftanın 3günü silikon parmak arası makarası kullanırım.ayak baş parmakla 2.parmak arasına takarım,çorabımı giyerim öle dolanırım evde..o başparmağın yanındaki kemik varya hallux valgus kemiği dışa çıkmaya başladı mı kırmızı alarm demektir.
Bir örnek daha,kuzenime 4yıl önce verdim "bunu kullan" diye.çünkü kemiği çıkmaya başlamıştı.inanmamış işe yarayacağına,ve takmamış.bide bana takıyorum dedi.takmadığını fark ettim ama karışmadım,yapacağımı yapmıştım zaten.
6ay önce dr.a gitmiş çok ağrıdığı için...
Sonuç:ameliyat hemde 2 ayağı birden...önce biri törpülencek 1.5ay yatacak sonra 2 ay ara ve diğer ayak kemiği törpülencek.
Bunlar şu an için yapılması en kolay tedbirler,üşenmezseniz eğer.

Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım,bildiğimi aktarırım bilmediğimi öğrenirim arkadaşlar.
Sağlıklı günler dilerimmmmm

canım cd leri var. ben de onlardan öğrendim. ayrıca youtube ve google da arama yaparsan pilates görüntülerine ulaşabilirsin. bir de tv8 de sabahları pilates programı var. umarım işine yarar.

Kahvefincanı ben de aynı sorundan şikayetçiyim malesef platese de başlamak istiorum hatta buldum bi yerde alıcaktım tam ama google da araştırma yaparken bikaç uzmanın videoları vardı onları izledim nefes duruş falan filan çok önemli bilinçsiz yapılırsa sakat kalma riski bile var diyolardı o yüzden çekindim ve vazgeçtim ama böle bişeye gerçekten ihtiyacım var acaba bu cd lerde nefes gibi inceliklerden bahsediyo mu? sen de mi cd den yararlanıosun?:uhm:

Ayyy kahvefincanı taa şubatta yazmışsın ama umarım görürsün.. Ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşabilir mii?

selam arkadaslar 24 yasındayım ergenlik döneminde göğüslerimin cıkmasından dolayı omuzlarım hep öne dusuk yürürdüm göğüslerim belli olmasın die..sırtımda kambur war fakat ameliyat olacak kdr ileri derecede deil..internette kifomed die bir ürün gördum sizce alsak etkili olurmu?kamburu olupta düzelen kımse yokmu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…