Bölgesel İncelme Kambur Olacagim Galiba !

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
arkadaşlar bir de beli açılan kıyafetler nedeniyle kambur durma var bende Mesela belimi örten bir üst giydiğimde o gün en azından ayaktayken çok rahat dik durduğumu fark ediyorum, fakat kolumu kaldırınca belim açılıyorsa-kilo alınca da kıyafetler kısalıyor yasenağlama- ayakta bile kambur durduğumu görüyorum.
Alışveriş yaparken buna dikkat ediyorum artık.

bende şu bilgisayara eğilmekten kambur olucamm yaaa(((

arkadaşlar ben bu ara çanta taşımamaya çalışıyorum(işe gitmediğim zamanlar). İnanın boyum uzamış gibi oldum resmen. Montumun ceplerine dolduruyorum, anahtar, selpak, cüzdan, cep vb. Yaz gelince de bel çantasıyla uzun dolaşmalarımı yapmayı düşünüyorum. Spor giyim tarzım olduğu için sanırım bana uygun bir çözüm oldu. Omuz çantaları yüzünden sırt ağrım dayanılmaz oldu son zamanlarda

bu sorun bendede var büyük göğüslerde buna etkenmiş öyle duymuştum televizyonda kambur oturunca rahatlıyorum dik oturunca sırtım acıyor dik oturmaya alışsak iyi olacak galiba noturdamın kamburu olmadan:)

geçen yaz uyguladığım bir yöntem de vardı, şimdi aklıma geldi. Aslında tesadüfen ortaya çıktı bu yöntem:)

Ben kendimi bildim bileli kambur durma sorunum var. Geçen yıl çok beğenip aldığım renklerine hayran olduğum bir tişört oldu. Tek sorun yakası genişti ve kambur durduğumda yanımda duran kişi her yerimi görebilirdi çünkü öne doğru şekilde açılıyordu yaka. Annem fark etti hatta, tişörtü giyebilmek için dik durmak zorundaydım ve gerçekten uzun zaman sonra ilk defa bu kadar "dik" günler yaşıyordum. Sonrasında bir iki tişört daha aldım aynı şekilde yakası açık olacak şekilde, şimdi gel de kambur duryerimseniben Yaz gelince giyeceğim bunları yine.a.s.

offff ya osorun azda olsa bendede var dik durayim diyorum ama olmuyokorse ise yararmi ki

offff ya osorun azda olsa bendede var dik durayim diyorum ama olmuyokorse ise yararmi ki

emiy, korselerin sırt kaslarını zayıflattığını ve sonrasında eskisinden daha kötü duruma gelebileceğimizi okumuştum. Onun yerine dik durmamızı sağlaması gereken sırt kaslarımızı geliştirmemiz gerekiyormuş. Ve tabii ki kendimizi kontrol edip kambur bulduğumuzda dik durmaya zorlamamız gerekiyor. Yakınlarımızdan da bizi uyarmaları konusunda yardım isteyebiliriz belki. Burada yazdığımız bazı yöntemlerden de faydalanabilirsin sanırıma.s.

evet sırt kaslarımı güçleştiren egzersizler yapılmalıdır.iki elinizi sıttınızda birleştirip sırt kasınızı gererek güçlenir

Ben o kadar kambur duruyodumki anlatamam bu aralar sürekli pc başına dimdik duruyorum bakalım biraz gelişme var gibi doktorada gittim bi sorun yok kendi duruşun dedi öf

plates sporuna yazilip durusunuzu duzeltebilirsiniz platesin cok faydali oldugu baska yönleride var ...
yada evde kendiniz yapacaginiz egzersizlerle daha dik bir durusa sahip olabilirsiniz yerimseniben

arkadaşlar plates kursuna giden varmıfisfisfis ben evde yapamamda çok pahalı değilse kursa gitmek istiyorum

arkadaşlar bende çok araştırdım bir yer buldum kitap cd ve topu bulabileceğiniz. boyut yayınlarında . sitede kampanya var 11kitap + 11 cd +top+ minder birlikte ama biraz pahalı geldi bana şuan ayrı ayrıda satılıyor herhalde o şekilde alacağım ,ama bende çok kapsamlı olmayan esneme hareketlerinin olduğu bir cd vardı hakikaten 3 günden sonra forma girmeye başladığınızı fark ediyorsunuz gerilme ve esnemeye dayalı kendinizi perişan etmeden forma girebilirsiniz. sitenin adresinda daha detaylı bilgiler var incelemek isteyenler için,
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
düşünenler için incelemek faydalı olabilir...

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar pilates için zamanı olmayanlara önerewbileceğim bi hareket var. düz bir duvarın karşısında geçip ayaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz. ellerinizi göğüs hizasında duvara yaslayıp duvarı itmeye çalışıyorsunuz ve bir yandanda göğsünüzü duvara yakınlaştırıyorsunuz. tabi duvarla aranızda çok vesafe olmayacak iterken dirsekler bükülecek ve omuzlarınız arkaya doğru esniicek. bir nevi ayakta şınav çekmek gibi. bunu 15-20 kere yapıyoruz. otomatik olarak dik yürüdüğünüzü fark edeceksiniz.ve bu hareketi sürekli olarak yaparsanız kambur durduğunuzda omurlarınız sinyal vercek yani acımaya baslıcak yerimseniben umarım anlatabilmişimdir :1rolleyes:

bende birazda olsa hep belimi bükerek yürüyen , oturan biri olarak fisfisfis az önce dediğin haraketi 10 defa yaptım gece gece hem yaptım hemde eşim uyanıp beni böğle görse artık diyet yüzünden delirdiğimi düşünecektatlicadiarzu diye sırnaşık şey hem güldüm kendime hem yaptım ama sırtım ,belim çok rahatladı sırtımın ağrısından uyuyamadığı bilrim . bence bu hareket kol kaslarınada fayda edergamyoncuiremsu ALLAH razı olsun canım aklıma geldikçe bu hareketi yapıcam hatta eşime dicem beni uyarsın hareketi yapmam konusunda . hala gülüyorum:roflol::roflol:

evet görünüş olarak komik bi hareket ama olsun işe yarıyor sonuçta yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…