Bölgesel İncelme Kambur Olacagim Galiba !

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

zerzevat

Guru
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2007
260
5
ya kizlar ben dik durmaya ne kadar dikkat edersem edeyim bi bakiyorum ki kambur duruyorum ve cevremdeki herkes sirtimda ciddi ciddi kambur ciktigini söyleyip duruyo. napcam ben ya dik duramiyorum sirtim agriyo bi ürün ilac milac varmi bana onerebileceginiz bise? :uhm:

bubu için özel üretilmiş korseler var kullanmadım ama mantık olarak korse açıklamalarını ve görünüşüne bakarsak işe yarayacağa benziyor ve inan bana o dert bende de var

ay bakiim valla korselere ya deli olcam cok kotu gorunuo goruntuyu gectim sirtim agirmaya baslad1 ne dik durabiliorum ne kambur

ben de kambur durmaktan bıktım artık. Sırt ağrım artıyor. dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen bir bakıyorum resmen masa başında yığılmışım, iç organlarım teklemeye başlayacak bu şekilde:KK43:

canlarim benim dik durmaya calisin bende yoktu kambur ama goguslerim cikarkene cok utaniyordum vede vucudumu kastigim icin kamburum oldu ama dik oturuyorum dik yuruyorum sonradan gecti ama bence bir uzman gorunun sevgiler..

slm pilates duruş bozukluklarını düzelten bir spor dalı. Benim duruş yönünden bir sıkıntım yoktu ama oturunca dik oturamıyordum (mankenler gibi...) pilatese başladıktan sonra hiç dikkat etmesemde kendiliğinden dik oturmaya başladığımı fark ettim. Size de faydalı olacağından eminim.

iş güçten sevdiklerimin yüzüne hasret kalıyorum,pilates lüks lüks benim içinsenağlama diyorum acaba bilgisayara yazı mı yazsam dik dur diye:uhm:

bnde kambur duruyorum:KK43: ne yaptıysam düzelmiyo... vaybe bu plates neymiş böle yha her derde deva:KK70:gerçekten ii geliosa bende deniim

ah be kahvefincaniimmmm ben erzurumda plates yapacak yeri nerden buliim yaa:KK70: keskem olsaydi

canım cd leri var. ben de onlardan öğrendim. ayrıca youtube ve google da arama yaparsan pilates görüntülerine ulaşabilirsin. bir de tv8 de sabahları pilates programı var. umarım işine yarar.

pilates için çok zamana ihtiyacınız yok kızlar.haftada 2 kere yapsanız bile etkisini oluyor.ben topunu aldım evde yapıyorum.topla sanki daha kolay oluyor gibi hareketler ya da bana öyle geliyor.zaten balon gibi kocaman bi topun üstünde zıplamak bile çok zevkli :icecream:.kahvefincanının dediği gibi ben de videoları internetten buldum.duruşu düzeltmesinin yanında acayip vücut sıkılaştırıyor benden söylemesi:kahve:

kızlar bende kambur duruyorm ve 1 yıl önce bunun için doktora gittm. durumum çok kötü olmadığı için bazı egzersizler verdi. daha kötü olanlara korse veriyolar ve 1-2 kullanmaları gerekio. Daha da beterleri içinse ameliyat diyolar. işin kötüsü ben o egzersizleri yapmadm şimdi naapcam bilmiomkafamçokkarıştı

beni aşırı derecedeydi,doktora gittim bi sorun olmadıgını söledi bende dürekli evde dik oturuyodum pc başında ,kamburlaştıgımda annem sırtımı yumruk luyodu düzeldi şükür ,bende gögüs çıkınca kaburlaştım,şimdi iyiyim

Her sey senın elınde hep aklında tut ve hemen dık dur .Alıskanlık halıne getırrsen nasıl sımdı kambur duruyorsan o zaman da dık durursun.Guzellıgını nedne bozasın ki..Bak ben 1.82 boyundayım ayakkabısız ona ragmen hıc bı yasımda kambur durdugumu bılmem.Her sey senın elınde dık durmayı alıskanlık halıne getr basta zorlansan da bırakma pesını...:kahve:

pilates için çok zamana ihtiyacınız yok kızlar.haftada 2 kere yapsanız bile etkisini oluyor.ben topunu aldım evde yapıyorum.topla sanki daha kolay oluyor gibi hareketler ya da bana öyle geliyor.zaten balon gibi kocaman bi topun üstünde zıplamak bile çok zevkli :icecream:.kahvefincanının dediği gibi ben de videoları internetten buldum.duruşu düzeltmesinin yanında acayip vücut sıkılaştırıyor benden söylemesi:kahve:

Bende sabahları tv 8 den takip etmeye çalışıyorum plates programını gerçekten işe yaradığını söyleyebilirim ben topunu nerden aldğını merak ettim yardımcı olursan sevinirim:teytey:

jevel cim verdiğin bilgi için çok sağol bu spor tam benlik yalnız çocuklarla bu topu nasıl paylaşırız bilmiyorum ama en kısa zamanda temin edicem

Kambur duruş bende de var ..
Uzun boylu bayanlarda daha fazla görünüyor bu sorun ne yazık ki :KK43:
Bende pilates yapmaya başlayınca istemsiz olarak dik durduğumu farkedenlerdenim.
İnanılmaz yararlı bir spor pilates , yapması da son derece kolay , tembel sporu diyebilirsiniz.
Korseyi duymamıştım , acaba bu korselerin yan etkisi var mıdır?

benımde boyum uzun olduğundan kamburluk sorunum vardı. kendı yontemlerımle sırt ustu uyumaya calısarak, bıde dınlendıgım zamanlarda ıkı elımı arkada kılıtleyerek oturuyorum bu denge sağlıyo tavsiye ederim.

X