kalbi duran bebeklerim oldu çaresini nerde bulabilirim

sonuyok

özlem kokan kızım
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
1.716
71
benim sizlere danışacağım konu şöyle ki

geçen yıl kasımın 13 ünde 10 haftalık bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj olmak zorunda kaldım ilk gebeliğimdi senağlama

ve ikinci defa 8 haftalık gebeliğim bu ayın 4 ünde yine bebeklerimin kalbi durdu üstelik ikizlerdi ve yine kürtaj oldumsenağlamasenağlama

sizlere soracağım eğer benim durumumda arkadaşlar varsa ben bunun araştırmasının yapılmasını istiyorum izmirde nereye gidebilirim bazı dr lar para için sağlığı arka plana atıyorlar zaten evleneli 4 yılı geçti bebeğim olamadı beni oyalayıp üstelik umutlandırıp paramı da kaptırmak istemiyorum açıkçası :1no2:

bildiğiniz yada gitmekte olduğunuz izmir de bir merkez olabilir yada dr olabilir zaten maddi durumumuz o kadar iyi de değil özellerde yaptıramam bu işi sigortalı bir yerde olsa daha iyi olur

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler

arkadaşlar bu sadece benim başıma mı geldi acaba benim durumumda olan yok mu koskoca k k da

canım oncelikle cok uzuldum ...benimde ilk gebeliğim boş gebelikti ..ikincisi 6 haftalıktı gelişemediği iin kalbi durdu...şimdi yıne hamıleyım 11 haftalım ama ınan cok tedırgınım..bunu arastırıcak olursak yuzlerce nedenı var arastırmamız gereken....hamileklilerin doktor kontrolundemı oldu canım?? kanda pıhtılaşma testını yaptırabilirsin oncelikle..cunku eğer pıhtılaşma varsa bebeği besleyen damarlara kan akısı olmaz ve cenın ölür..

canım oncelikle cok uzuldum ...benimde ilk gebeliğim boş gebelikti ..ikincisi 6 haftalıktı gelişemediği iin kalbi durdu...şimdi yıne hamıleyım 11 haftalım ama ınan cok tedırgınım..bunu arastırıcak olursak yuzlerce nedenı var arastırmamız gereken....hamileklilerin doktor kontrolundemı oldu canım?? kanda pıhtılaşma testını yaptırabilirsin oncelikle..cunku eğer pıhtılaşma varsa bebeği besleyen damarlara kan akısı olmaz ve cenın ölür..

hklısın canım sen yaptırdınmı kan pıhtılaşma testi birde ben izmirdeyim burada bir merkez yada bir dr araştırıyorum tekrar bebek kaybı yaşamak istemiyorum çünkü

inş sen sağsalim kucağına alırsın bebeğini dikkat et yinede

canım, öncelikle geçmiş olsun.....bu konuda yardımcı olamam sana, çünkü bildiğim bir yer yok....ama bu kulüpte (KKda) izmirli bayanlar doktor ve merkez tavsiyeleri yapıyorlardı jinekoloji bölümüydü galiba....aklında olsun...

bu testı yapmadı doktorum ama 2.gebeliğimde bebeği besleyen damarlardan birine kan akısı olmuyor diye iğneler vermıstı kan sulandırıcı ama olmadı yınede...şu ankı gebeliğimde vermedi ihtiyacı yok dedı...aslında her gebelik farklı boyle dusun birbiriyle bağlantıyla değil..arkadasım 10 kere dusuk yaptı 11.de başardı...ben de düşükten 9 ay sonra hamile kalabildim.
en onemlısı ne biliyomusun tabiki doktoruna duzenlı gıt tedavını ol oncelikle ama Allahtan iste ama sadece hayırlısını ve sağlıklısını iste ..gerısını Allaha bırak ..ama bolca dua et hergun ...
ben bunu yaptım..

canım benim.
ilk gebeliğim kimyasaldı, gitti.....
ikinci tüp bebekti 7.haftada kalbi hiç atmadığı için alındı....
alsancak'ta gen-tan var.(alsancak cami yanında bir binada 1.kat)biz c.tesi günü oraya eşimle kan verdik.genetik araştımamız yapılıyor.bide alınan bebişimde genetik incelemeye gitti.daha sonuçları almadık.yeni oldu çünkü bunlar.
fiyat istersen:250 bebişim+250 biz.=500
dr öyle şeyler anlattıki sağlıklı görünsek bile taşıyıcı olabiliriz neler neler....
3 hafta falan sürüyo test sonucu.biran önce git eşinle canım.
karyotip eşle birlikte:testin adı

ben drumdan çok memnunum alsancakta drum ayrıca tepecik sskda çalışıyo sende bir arastır ssk sı olanların tahlilleri için hastaneye çagırıo tahlil parası vermezsin istersen bir kere özeline git 100ytl ondan sonra işlerini sigorta hallet istersen özelden telini atayım ara görüş

canım, geçmiş olsun.ben de ağustosta 9 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum.benim 2 yıllık infertiliteme son veren,tedavisiyle ilk ayda hamile kalmamı sağlayan doktorum namık demir.çok başarılı bir doktor,hakkında internette araştırma yaptığında bana hak verirsin.ben özeline gittim,ücret yüksek ama kendisi 9 eylül üniversitesinde öğretim üyesi,üniversite hastanesinden randevu almaya çalış.benim kayıbımda araştırmaya gerek görmedi,bir kayıp daha olursa inceleriz dedi.hakkında hayırlısı olsun...

Son düzenleme:
canım benim.
ilk gebeliğim kimyasaldı, gitti.....
ikinci tüp bebekti 7.haftada kalbi hiç atmadığı için alındı....
alsancak'ta gen-tan var.(alsancak cami yanında bir binada 1.kat)biz c.tesi günü oraya eşimle kan verdik.genetik araştımamız yapılıyor.bide alınan bebişimde genetik incelemeye gitti.daha sonuçları almadık.yeni oldu çünkü bunlar.
fiyat istersen:250 bebişim+250 biz.=500
dr öyle şeyler anlattıki sağlıklı görünsek bile taşıyıcı olabiliriz neler neler....
3 hafta falan sürüyo test sonucu.biran önce git eşinle canım.
karyotip eşle birlikte:testin adı

çok dikkatimi çekti yazdıkların canım bende genetik araştırma istiyorum fakat bebeğim gitti yani dr dedim ama göndermedik bir yere oofffffff bilmiyorum sadece eşimle benim genetik testim yapılsa olur mu acaba yarın kontrolüm var dr da fakat güvenmiyorum druma ben bir tüp ebek merkezine gitsem dahamı iyi olur diye düşünüyorum yinede hakkımızda hayırlısı ama merkezdede çok iş var dr da çok önemli

X