kalan 18 adet fetih suresini allah rızası için okur musunuz?

_tiramisu_

hasbinallahu ve ni'mel vekil
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mart 2014
536
199
merhaba arkadaşlar. yardımınıza ihtiyacım var. 41 adet fetih suresi okumaya niyetlendim ama bir türlü bitiremiyorum. 18 adet kaldı. okuyabilecek olan arkadaşlarım okursa çoooook sevineceğim. şimdiden allah hepinizden razı olsun.....

merhaba arkadaşlar. yardımınıza ihtiyacım var. 41 adet fetih suresi okumaya niyetlendim ama bir türlü bitiremiyorum. 18 adet kaldı. okuyabilecek olan arkadaşlarım okursa çoooook sevineceğim. şimdiden allah hepinizden razı olsun.....

Cok çok özür dileyerek soruyorum.Tabiiki herkes ayni degil.Ben bugune kadar hayatımda 2 kez 41 Fetih süresini okudum . Çok şükürler olsun bitirmek nasip oldu.Fakat neden kendi duani kendi bitirmiyorsun? Sonuçta 1 günde degil 1 hafta içinde okunuyor 41 Fetih süresi. Cumartesi basliyorsun 1 kere okuyorsun, diger gün 3 tane, sonraki 3 gün 7 tane ve en son cuma günü selaya kadar 11 tane okuyorsun . Çok özür dilerim yinede, sebebini bilmiyorum belki kabalik ediyorum kusura bakma.Ben senin iyiligin için söylüyorum eğer bir duaya kendin başlamışsan en güzelide kendin bitirmen, , sonuçta sen okuyunca kendi dileğin için daha içten kalpten dua ediyorsun.Evet biliyorum belki cok sikici, fakat misal ben bir oturuşta 7, 11 taneyi 2 ve ya 2 bucuk saatimi aliyordu.Tabiiki sikici olabilir fakat sonuçta ömür boyu degil 1 hafta okuyoruz. İstediğimiz birşey icin 1 hafta sabredip saatlerce okumaya degmez mi?

tesekkur ederim yorumun icin evet cok agir okuyorum ayrica basladigimdan beridir hep aksilik cikiyor, vaktim olmuyor. okuyamiyorum yani. durum boyle olunca insanin hevesi kalmiyor basladigina bin pisman oluyor. ayrica acaba dilegim olmayacak diyemi bu aksilikler cikiyor diye dusunuyor insan. burada herkes birbirine yardimci oluyorlar. ben de bunun icin yardim istiyim dedim. zaten kimse almadi en iyisi ne yapip edip kendim bitireyim. sag ol.tsekkurler tekrar...
Cok çok özür dileyerek soruyorum.Tabiiki herkes ayni degil.Ben bugune kadar hayatımda 2 kez 41 Fetih süresini okudum . Çok şükürler olsun bitirmek nasip oldu.Fakaden kendi duani kendi bitirmiyorsun? Sonuçta 1 günde degil 1 hafta içinde okunuyor 41 Fetih süresi. Cumartesi basliyorsun 1 kere okuyorsun, diger gün 3 tane, sonraki 3 gün 7 tane ve en son cuma günü selaya kadar 11 tane okuyorsun . Çok özür dilerim yinede, sebebini bilmiyorum belki kabalik ediyorum kusura bakma.Ben senin iyiligin için söylüyorum eğer bir duaya kendin başlamışsan en güzelide kendin bitirmen, , sonuçta sen okuyunca kendi dileğin için daha içten kalpten dua ediyorsun.Evet biliyorum belki cok sikici, fakat misal ben bir oturuşta 7, 11 taneyi 2 ve ya 2 bucuk saatimi aliyordu.Tabiiki sikici olabilir fakat sonuçta ömür boyu degil 1 hafta okuyoruz. İstediğimiz birşey icin 1 hafta sabredip saatlerce okumaya degmez mi?
hakli olabil

tesekkur ederim yorumun icin evet cok agir okuyorum ayrica basladigimdan beridir hep aksilik cikiyor, vaktim olmuyor. okuyamiyorum yani. durum boyle olunca insanin hevesi kalmiyor basladigina bin pisman oluyor. ayrica acaba dilegim olmayacak diyemi bu aksilikler cikiyor diye dusunuyor insan. burada herkes birbirine yardimci oluyorlar. ben de bunun icin yardim istiyim dedim. zaten kimse almadi en iyisi ne yapip edip kendim bitireyim. sag ol.tsekkurler tekrar...
hakli olabil

Evet aksilik üzücü birsey, eger şu an acelesi yoksa kendine biraz zaman tanı. Benimde dua okurken aksilik çıktığı oldu.O zaman çok sinirleniyordum tekrar tekrar başlamaktan.Genelde aksilik çıkınca bende "tamam sakin ol acelesi yok, bugun olmazsa yarin okursun, yarin olmazsa bir hafta sonra okurum, 1 hafta sonra olmazsa 1 ay sonra okurum"diyordum.Insan acele davraniyor hemen olsun istiyor, hemen defalarca deneyince sinirler bozuluyor.Sinirler sakininceye kadar okuma.Hem sinirlerin sakinler hemde istedigin şeyden daha emin olursun, enerjili sekilde yeniden duayi okumaya baslarsın yada bir süre sonra vazgeçersin. Çünki genelde duan olmucaksa insan bir süre sonra kendiliğinden soğuyor.Ben 41 fetih iki kere iki dileğim için okudum.Ilkinde camide okuyordum ilk baslarken "ALLAH lütfen her ne olursa olsun bu duayı bitirmeyi nasip eyle, ben okuduğum duayı yarım bırakmak istemem.Kabul etmek etmemek sana kalmış"dedim. Duayı 3.cu gün okudugumda içime gerçekten cok güçlü kötü bir his doldu.Hatta bir an duayı bıraksam mı dedim.Fakat duayı bitirmek bana nasip oldu ama dileğim gerçekleşmedi. Kisa bir süre sonra dileğimden soğudum.

Sonra başka bir dileğim için okudum.Evde okuyordum ve o hafta kursa gidicektim.Kursa gitmekten vazgeçtim evde rahat oturup okuyabiliyim diye annem hatta neden bunu yaptığımı anlamadı söylendi.Benim annem filan fazla inancli degiller, inancli degiller derken ALLAH'a inanırlar fakat öyle dua filan okumazlar.Ben saatlarce dua okuyordum annem bazen içeri girer "ay evladım bitmedim mi daha ne kadar okuyorsun.Yeter ya tamam dışarı çıkalım"diyordu.Bende ses çıkarmadan sus diye elimle işare ediyordum kaldığım yerden duaya devam ediyordum. Çok şükürler olsun duam kabul oldu.ALLAH'a bin şükürler olsun :)

yok canim soyle yapmayi dusunuyorum. yarin perssembe 7 tane yarin okurum cuma gunude sela ile ezan arasi 11 adet okurum. (sksama kadar surer tabi en azindan basliyim)tabi rabbim kismet ederse. ne guzel sana okumak nasip olmus. dileginde gerceklesmis masallah. darisi basima artik :)
Evet aksilik üzücü birsey, eger şu an acelesi yoksa kendine biraz zaman tanı. Benimde dua okurken aksilik çıktığı oldu.O zaman çok sinirleniyordum tekrar tekrar başlamaktan.Genelde aksilik çıkınca bende "tamam sakin ol acelesi yok, bugun olmazsa yarin okursun, yarin olmazsa bir hafta sonra okurum, 1 hafta sonra olmazsa 1 ay sonra okurum"diyordum.Insan acele davraniyor hemen olsun istiyor, hemen defalarca deneyince sinirler bozuluyor.Sinirler sakininceye kadar okuma.Hem sinirlerin sakinler hemde istedigin şeyden daha emin olursun, enerjili sekilde yeniden duayi okumaya baslarsın yada bir süre sonra vazgeçersin. Çünki genelde duan olmucaksa insan bir süre sonra kendiliğinden soğuyor.Ben 41 fetih iki kere iki dileğim için okudum.Ilkinde camide okuyordum ilk baslarken "ALLAH lütfen her ne olursa olsun bu duayı bitirmeyi nasip eyle, ben okuduğum duayı yarım bırakmak istemem.Kabul etmek etmemek sana kalmış"dedim. Duayı 3.cu gün okudugumda içime gerçekten cok güçlü kötü bir his doldu.Hatta bir an duayı bıraksam mı dedim.Fakat duayı bitirmek bana nasip oldu ama dileğim gerçekleşmedi. Kisa bir süre sonra dileğimden soğudum.

Sonra başka bir dileğim için okudum.Evde okuyordum ve o hafta kursa gidicektim.Kursa gitmekten vazgeçtim evde rahat oturup okuyabiliyim diye annem hatta neden bunu yaptığımı anlamadı söylendi.Benim annem filan fazla inancli degiller, inancli degiller derken ALLAH'a inanırlar fakat öyle dua filan okumazlar.Ben saatlarce dua okuyordum annem bazen içeri girer "ay evladım bitmedim mi daha ne kadar okuyorsun.Yeter ya tamam dışarı çıkalım"diyordu.Bende ses çıkarmadan sus diye elimle işare ediyordum kaldığım yerden duaya devam ediyordum. Çok şükürler olsun duam kabul oldu.ALLAH'a bin şükürler olsun :)

hakli olabil

İNŞALLAH duan HAYIRLISIYLA kabul olur.AMIN:KK39:

allah senden razi olsun canimmmmm. ne muradin varsa hayirlisiyla versin tez vakitte. bundan sonra her duamda olacaksin. allah sana hayirli saglikli evlatlar nasip etsin aminnnnnnnn .
ben 18 tanesınıde okurum...allahım ne muradın varsa hayırlısıyla versın amınnnnnnnnnnn

X