kaka sorunu!!!

scapula

2 yavrulu anne
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
1.359
2
kizlar benim kizim 2 gündür kakasini yapmiyor,bu arada disari cok ciktik mecburen disarda mama verdim ondan oldu biliyorum sizdede oluyormu ne kadar sürüyor...

Canım, benim kızım bebekken ve böyle sorunlar yaşadığımızda kayınvalidem minicik bi gazete parçasını rulo gibi yapıp zeytinyağına bulayıp poposuna koyardı....anında görüntü inan bana :) geçmiş olsun.

scapula benim kızımda yapamıyor ben mama vermiyorum ama gaz sorunumuza kullandığımız damla yada çay mı yaptı onuda bilemiyorum, birde uyku problemimiz var uyumak istemiyor uffffff annelik çok zormuş ne derdi var bi anlayabilsem sürekli ağlıyor ((
ellma yazdığın yöntemi babannem söyledi uyguladık ilkinde işe yaradı ama bugün o yöntemlede yapamadı ((

canim ya Allah yardimcin olsun..bugünleride atlatacagiz diye düsün..bende caydan süpheleniyorum..
kizim biraz evvel kakasini benimde yardimimla yapti:dance:,insaallah bir daha disarda da olsam uygun bir ortam bulup anne sütü verecem.

ben dışarda löpp diye çıkarıp mememi emziriyorum . ıstanbula gıttık hafta sonu aralla cok zor oldu yolculuk...
arabada hep emzırdım ama gözukmedı bı yerım
magazada fln olsa kabıne gırıp emzırırdım sende oyle yap

kizlar benim kizim 2 gündür kakasini yapmiyor,bu arada disari cok ciktik mecburen disarda mama verdim ondan oldu biliyorum sizdede oluyormu ne kadar sürüyor...

canım zaten dr.larda söylüyo 1aydan sonra kaka yapmak özellikle anne sütü alan bebeklerde gecikiyo en fazla 1hafta beklemek gerekliymiş 1hafta sonunda fitil falan kullanıp yaptırabilirmişiz mama alan bebekler hergün yapıyo genelde bide geç yapması sütün yaradığının göstergesiymiş başka sitelerde dr. yazılarında okudum bunları onlar daha çok küçükler çok zorlanıyolar bizlerde haliyle panik yapıyoruz yerimseniben

canım benimde oğlumun gaz sorunu var dr. zinco verdi bi müddet kullandım ama çok faydasını görmedim açıkcası bende milupanın karışık bitki çayını aldım denedim hem gazına hemde uykusuzluğuna iyi geldizaten gazı yüzünden uyumuyolar den sende istersen çok pahalı bi çayda değil bebekler için günde 100 ml kullanılıyo şu anda bile top atsan kalkmaz uyuyo küçük sıpam sırnaşık şey

CNM bizde de var dert doktorumuz 5 güne kadar normal dedi eğer 2 gün çıkamazsa ben uyarıyorum o sayede yapıyor...

cnm çayın adını yazabilir misin

biz 3 kez yaşadık şimdiye kadar kabızlığı neler denemedik ki.. poposuna pamukla zeytinyağı sür tatlım o da olmadı 1 çay kaşığı zeytinyağı içir korkma bi zararı olmuyo bebeğe doktor önerdi..eski yöntemlerde işe yarıyor mesela sabunu inceltip ufacık yapıyosun ve poposuna fitil gibi koyuyorsun eriyince işe yarıyor..

valla benim kzım mama yiyor arada da emiyor ama 3 günde bazen de 4 cü günd eyapıyor banada mama yarıyor bu yuzdne diyorlar ayrıca anne sütü verdiğim zamanlardada hergün yapıyordu kızlar artık bebekler kilo da alıoyrlar yedikleir yarıyor bu yuzden mesela benimki kakasını yaptıgı zaman katı olmuoyr yani kabız olmuş gibi degl allah korusun gaz içind esizlerde çok dikkat etmelisiniz bende anneme geldim izmirden bandırmaya yolda hem mamasını verdim hemde emzirdim valla bebege ayıp olmaz canım benim aglatmasına kıyamam yavrumun çok dazevkli bir yolculuk ldu şükürle rolsun allah yarıdme tti cemrem canım gçmişolsun zor olan yolculuk için ama dayanacagız kızla rbuyuyecekler geççcek inşaallah amin....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…