Kahvaltı masası

sofrada fındık kremasını bi güzel ekmeğime sürdüm sonra herkes birer birer kavanozdan kaşıklamaya başlayınca bi on saniye hayatı sorgulamıştım. Başka bir kahvaltıda ağzı jelatinli fındık kremasını görünce dedim kızım yedin yedin deyip aldım bir kaç sefer. Bir de minik minik ekmek parçalarına sürüyorum anlaşılsın kaşıklamak istemediğim diye ama bir şey değişmedi kavanozu herkes önüne ala ala kaşıkladı. Çok midem bulandı ya.
Mağarada mı yaşamış bunlar bu zamana kadar, hiç mi yol yordam bilmez insan ya. 🥴

Aslında hepsi okumuş görmüş geçirmiş insanlar ama mideleri bulanmıyor herhalde
Okumuş olabilirler ama görüp geçirmemişler demek ki. Benim ilkokul mezunu, 80 yaşında yurdum ninesi anneannem bile ayıp derdi buna. 😁

Ortada olan reçel, bal, çikolata vs kaşıkla alınıyorsa o kaşık ağza gitmez. Özel olarak azar azar küçük tabaklarla kişiye özel konabilir. Ya da bıçakla ekmeğe sürülebilir. Diğer türlüsü mide bulandırıcı.

Ortada olan reçel, bal, çikolata vs kaşıkla alınıyorsa o kaşık ağza gitmez. Özel olarak azar azar küçük tabaklarla kişiye özel konabilir. Ya da bıçakla ekmeğe sürülebilir. Diğer türlüsü mide bulandırıcı.

Cidden ya bir daha kahvaltı masasına oturmak istemiyorum yemesem de görmek bile içimi kaldırıyor

Sürülebilir şeylerden bu durum olursa iğreniyorum ama en çok iğrendiğim şey salatayı kaşıkla yemeleri nefret ediyorum salata yaptığım zaman misafirlerime ayrı tabaklarda veriyorum. Her gittiğim yer öyle yapmıyor tabi o yüzden ortak salatayı yemem asla.

İlk sofrada fındık kremasını bi güzel ekmeğime sürdüm sonra herkes birer birer kavanozdan kaşıklamaya başlayınca bi on saniye hayatı sorgulamıştım. Başka bir kahvaltıda ağzı jelatinli fındık kremasını görünce dedim kızım yedin yedin deyip aldım bir kaç sefer. Bir de minik minik ekmek parçalarına sürüyorum anlaşılsın kaşıklamak istemediğim diye ama bir şey değişmedi kavanozu herkes önüne ala ala kaşıkladı. Çok midem bulandı ya.
Ben mi tikliyim dedim ama demekki yalnız değilmişim.
Reçele filan hiç el sürmedim tabiki
Asla tikli degılsın
Anlasalar da tekrarlıyorlar.
Ben seyde sevmem Cok bulanırım
Peyniri tabağında ekmek parcaları
Dunden kalma peynır tabagı...

Kızlar merhaba. Etrafıma sorsam anlaşılacağı için size sormam gereken absürt bir konu var.
Siz yada sizin etrafınızdakiler büyük bir kahvaltı masasındayken masadaki sürülebilir çikolata, fındık kreması vs gibi şeyleri direkt kaşıklayıp yiyormu yada yiyor musunuz yoksa bıçakla alıp ekmeğe vs mi sürüyorsunuz.
Mesela masadaki biri alıp kaşıklıyor ya yanındaki de kaşıklıyor masadaki 4 kişi filan garipsemeden aynı şeyi yapıyor.

Ben kahvaltı masası kurduğumda küçük küçük reçellikler koyuyordum tabakların yanına.
Ben direkt içine bıçak koyuyorum. Herkes o bıçağı kullanıyor. Ağızda sürülen kaşığın çatalın daldırılması doğru değil bence

Kızlar merhaba. Etrafıma sorsam anlaşılacağı için size sormam gereken absürt bir konu var.
Siz yada sizin etrafınızdakiler büyük bir kahvaltı masasındayken masadaki sürülebilir çikolata, fındık kreması vs gibi şeyleri direkt kaşıklayıp yiyormu yada yiyor musunuz yoksa bıçakla alıp ekmeğe vs mi sürüyorsunuz.
Mesela masadaki biri alıp kaşıklıyor ya yanındaki de kaşıklıyor masadaki 4 kişi filan garipsemeden aynı şeyi yapıyor.

Ben kahvaltı masası kurduğumda küçük küçük reçellikler koyuyordum tabakların yanına.
🤮🤮🤮asla zek kendim olsam bile yapmam oyle bir sey yapanida bozarim cok fena tikliyim böle seylere

Kaşıklayıp ekmege sürüyorlarsa nahoş karsılamam
Ama kasıkla yıyıp aynı kasıkla tekrar alıyorsa evet bende yıyemezdım
Ben aılemle oldugum evde yapılan kahvaltı dısında
Daha hıc kasıkla alıpta yemedım
Yıyende olmaz gibi düşündüm 😅

Kalabalık da olsa iki kişi de olsak reçellik, sosluklara porsiyonluyorum. Reçel ve sürülebilir ürünler için olan sürme kaşıklarından koyuyorum herkes için. Kimsenin daldırıp yediği şeyi evde tutmam zaten. Pek sevmiyorum şahsen.

Balı şu sıkılanlar var ya onlardan kullanıyorum kaşık bıçak değmiyor hiç.
Reçeli minik reçelliklere koyuyorum içlerine çay kaşığı bırakıyorum.
Çikolata gibi şeylere de kendi içine bıçak koyuyorum.

X