Kahvaltı masası

Pestososlumakarnam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
1.442
1.308
Kızlar merhaba. Etrafıma sorsam anlaşılacağı için size sormam gereken absürt bir konu var.
Siz yada sizin etrafınızdakiler büyük bir kahvaltı masasındayken masadaki sürülebilir çikolata, fındık kreması vs gibi şeyleri direkt kaşıklayıp yiyormu yada yiyor musunuz yoksa bıçakla alıp ekmeğe vs mi sürüyorsunuz.
Mesela masadaki biri alıp kaşıklıyor ya yanındaki de kaşıklıyor masadaki 4 kişi filan garipsemeden aynı şeyi yapıyor.

Ben kahvaltı masası kurduğumda küçük küçük reçellikler koyuyordum tabakların yanına.

Birkaç kere küçük reçelliklere koydum. Ama ben çok fazla kullanıyorum onlardan, yani sürülebilir en az 5 tane şey oluyor, kalabalık bi grupta herkesin yanına 5 tane reçellik koyamam, kalanları da atmak gerekir bu durumda. Ha bu zamana kadar kaşık bıçak batırmasına rahatsız olduğum birini de misafir etmediğim için bilemiyorum tabii beni rahatsız etmiyor şu an batırılması

ya ben de cok iğreniyorum. benim annem pekmezi kaşiklayip kasiklayip yer. onun yuzunden pekmezden sogudum.
bence cikolata gibi surulebilir şeyler bicakla alinir, ekmege sürülür .
Ay ama bi çilek reçeli yapıyor annem, kendisi dağ çileği topluyor yapıyor şimdi o güzelim reçeli niye ekmekle heba edeyim ki? Öyle güzel ki of diyorum 😬
Ben herkese kahvaltı tabağı koyuyorum ya küçük reçelliklerden tek seferlik tabaklarına koyuyorum. İsteyen istediği gibi yer

Ben de çok iğreniyoruuuum. Mesela sürülebilir çikolatayı koydum diyelim, yumurta yediği çatalını çikolatanın içine sokan gördüm. Halbuki yanlarına bıçak da koymuşum. Ve hatta genelde çikolataya ayrı, reçele, kaymağa ayrı bıçak ya da kaşık koyarım. Ama yok. Zaten birkaç defasında böyle denk gelince genelde sürülebilir çikolata, fındıklı krema gibi şeyleri küçük kaselere bölüyorum. Reçeli falan zaten bölüyordum da. Velhasılkelamm görünce imdattt diyorum 😅

ben zaten fındık ezmesinin özellikle kalabalık sofralarda kaşık kaşıl yenmesinden çok rahatsız oluyorum. ben genelde çikolata koymam, koyacaksam minilerden koyarım. bal içine sürme bıçağı, reçele kaşık konur; zaten onlar ağza değmediği için kirlenmez

Kızlar merhaba. Etrafıma sorsam anlaşılacağı için size sormam gereken absürt bir konu var.
Siz yada sizin etrafınızdakiler büyük bir kahvaltı masasındayken masadaki sürülebilir çikolata, fındık kreması vs gibi şeyleri direkt kaşıklayıp yiyormu yada yiyor musunuz yoksa bıçakla alıp ekmeğe vs mi sürüyorsunuz.
Mesela masadaki biri alıp kaşıklıyor ya yanındaki de kaşıklıyor masadaki 4 kişi filan garipsemeden aynı şeyi yapıyor.

Ben kahvaltı masası kurduğumda küçük küçük reçellikler koyuyordum tabakların yanına.
Ben misafirlere ayrı kaşıkla sofraya koyuyorum .

Ama eğer akışkan fındık kreması ise ( çok severim) evde sadece ben yediğim için küçücük kavanoz 2 öğünde bitirdiğim için kaşığımı daldırıyorum.
Şimdi bu başlık fındık kreması krizimi tutturdu gideyim de yiyeyim.😂😂😂

Kocam ve oğlum dışında kimsenin ağzına sokup çıkardığı kaşıkla yediği şeyi yiyemem. Normalinde kendim bıçakla alıp ekmegime sürerim.

bıçakla sürüyorum tabii ki, evde sadece kendimizin yediğine bile kaşık sokmam..
reçelliklere de reçel ve bal koyarım sadece.

Birkaç kere küçük reçelliklere koydum. Ama ben çok fazla kullanıyorum onlardan, yani sürülebilir en az 5 tane şey oluyor, kalabalık bi grupta herkesin yanına 5 tane reçellik koyamam, kalanları da atmak gerekir bu durumda. Ha bu zamana kadar kaşık bıçak batırmasına rahatsız olduğum birini de misafir etmediğim için bilemiyorum tabii beni rahatsız etmiyor şu an batırılması

ya ben de cok iğreniyorum. benim annem pekmezi kaşiklayip kasiklayip yer. onun yuzunden pekmezden sogudum.
bence cikolata gibi surulebilir şeyler bicakla alinir, ekmege sürülür .

Benım annem balın içindeki bal kaşığını agzına alır sonra o balın ıcıne koyar
Yakında bana gelecekler yıne aynı krizleri yaşayacaz

En ıyısı asla bal koymayayım bak sinirim bastı midem kalkıyor

Ben reçel, çikolata koyunca içlerine kaşık koyuyorum. İsteyen oradan alıp ekmeğine sürüyor.

Ay ama bi çilek reçeli yapıyor annem, kendisi dağ çileği topluyor yapıyor şimdi o güzelim reçeli niye ekmekle heba edeyim ki? Öyle güzel ki of diyorum 😬
Ben herkese kahvaltı tabağı koyuyorum ya küçük reçelliklerden tek seferlik tabaklarına koyuyorum. İsteyen istediği gibi yer

Karışma anacığına karışma🤣

Reçelin ve balın içine kaşık koyuyorum, herkes o kaşığı kullanıp ekmeğine sürüyor. Tekrar balın içine koyuyor. Çikolatanın içine de bıçak koyarım hep. Yine herkes o bıçağı kullanır. Ben herkes böyle yapıyor sanıyordum. 🥹

İlk sofrada fındık kremasını bi güzel ekmeğime sürdüm sonra herkes birer birer kavanozdan kaşıklamaya başlayınca bi on saniye hayatı sorgulamıştım. Başka bir kahvaltıda ağzı jelatinli fındık kremasını görünce dedim kızım yedin yedin deyip aldım bir kaç sefer. Bir de minik minik ekmek parçalarına sürüyorum anlaşılsın kaşıklamak istemediğim diye ama bir şey değişmedi kavanozu herkes önüne ala ala kaşıkladı. Çok midem bulandı ya.
Ben mi tikliyim dedim ama demekki yalnız değilmişim.
Reçele filan hiç el sürmedim tabiki

İlk sofrada fındık kremasını bi güzel ekmeğime sürdüm sonra herkes birer birer kavanozdan kaşıklamaya başlayınca bi on saniye hayatı sorgulamıştım. Başka bir kahvaltıda ağzı jelatinli fındık kremasını görünce dedim kızım yedin yedin deyip aldım bir kaç sefer. Bir de minik minik ekmek parçalarına sürüyorum anlaşılsın kaşıklamak istemediğim diye ama bir şey değişmedi kavanozu herkes önüne ala ala kaşıkladı. Çok midem bulandı ya.
Ben mi tikliyim dedim ama demekki yalnız değilmişim.
Reçele filan hiç el sürmedim tabiki
cocukken ben ve ablam dolaptaki çikolatayi alir tükürüklü kasiklarla bandirip bandirip yerdik. ama cocukken yani. igrenc bence

X