kafamda birileri konuşuyor sizce deliriyormuyum lütfen yardım..

aslında ben sizofreni belirtilerini araştırdım ve 10 tane sık vermişlerse 5 tanesi bende var en başdada sizinle paylaştıgım gibi kafamdaki sesler...arkadaşlarada kızmıyorum onlar teşhis koymuyorlar sadece beni aydınlatmak istiyorlar..

Canım, doktora gittikten sonra alternatif bir terapi için İlhan İrem dinle... Kozmik bir ritimdir, özellikle "The Best of İlhan İrem 1" i (Sevgililer Günü) tavsiye ediyorum. Eminim faydası olacak ve keyf alacaksın...

öncelikle geçmiş olsun canım...tarif ettiğin şeylere hallüsinasyon deniyor...önemli ruh hastalıklarının belirtilerinden...komik bişey gülünecek bişey değil...hemen psikiatriste git ve tedavine başla...korkmana ve çekinmene gerek yok tedavi edilebilir bir duruma.s.

mrb cnm seni gerçekten çok iyi anlıyorum çünkü bi ara banada aynısı oluyordu beynimimn içinde sürekli birileriyle konusuyordm benn onları susturmaya çalıştıkça beni bastırmaya daha yüksek sesle konusmaya başladılar bazen onları duymamazlıktan gelmeye başladım ama kendi kendime çözümü hallettim duygularımı kağıda döktüm kendime uğraşlar buldm kendi sessizliğimde kalmamaya dikkat ettm gitar çalmaya başladm mesela bununda faydası oldu sende bi şekilde uraş bulmaya çalş ama yinede senin durumn benden ciddi olabilr bi dr a git derim :) geçmiş olsn umarım atlatırsn

Halüsinasyon gerçekte var olmayan görüntüleri görmek veya sesleri duyamaktır. Misal kendi içimizden konuştuğumuz, içimden bir ses diyor ki dediğimiz zaman halüsinasyon görmüş veya duymuş olmayız. Didemce'nin tam anlamıyla yaşadığının halüsinasyon değil, bazı düşüncelerin uç noktada yerleşip (onun düşündüğünün zıttında) onu rahatsız etmesi olması şeklinde değerlendirmiştim. Tabi yanılıyor da olabilirim. Kafamda birileri konuşuyor yerine "birileri birşey diyor,dönüyorum bakıyorum" deseydi evet ama "kafamda birileri konuşuyor" diyor, o yüzden kendi kendime bu şekilde yorumladım. Ben bunlara düşünce bulutu diyorum. Belki yaşadığı birtakım olaylar var, iç çatışmayı şiddetli bir biçimde yaşıyor diye düşünüyorum.
Didemce, bu mesajıma ne diyorsun canım? Benim algıladığım şekilde mi yaşıyorsun acaba? Bunlar düşünce bulutları mı?

Son düzenleme:
konumda tartışma ortamı oldugu için kaldırılmıştı...
ama bugun bir derdim var bölümüne taşındını duydum...
üzüldüm arkadaşlar ben burda sizlerden güç aldım ama bazı arkadaşlar tartışma yarattı
çok kırıldım buna keşkeolmasaydı...senağlamasenağlamasenağlama

ama biliyormusunuz tam 4 gündür kafamda o sesler yok çok iyiyim yanı..kaydirigubbakcemile5

artık yatagıma girdimde korkmuyorum ve herkez yattıkdan sonra hala oturup kitap okuyorum ve kendi başıma yata biliyorum..bence hem kendim yendim hemde ilaçların etkisi oldunu düşünüyorum..:teytey::teytey:

herkeze cok tşkler iyiki varsınız arkadaşlar...a.s.:nazar::enbuyukkk:

Canım çok sevindim.Daha da iyi olacaksın inşallah.Öpüyorum.

Didemce, bu mesajına çok sevindim.
Konunun kaldırılmasına üzülmüştüm, seni merak ettim, konu geri gelince ve mesajını görünce içim rahatladı. konunun silinmesine, 2 arkadaşımın (Heros ve okypete) banlanmasına üzüldüm....

Psikolojik kökenli problemlerde en iyi terapistimiz gene kendimiz oluyor...Sen doktorun uygun gördüğü sürece ilacını almaya devam et, hoşuna giden aktiviteler ne ise onu yap canım, kısa zamanda böyle gelişme göstermen çok güzel birşey, aynen bu şekilde devam edeceğine her geçen gün daha da iyi olacağına inanıyorum...sevgiler...

Dönem dönem insan bunalıp sıkıldığında oluyor öyle şeyler...
Bende neler oluyor neler :ecrin_bebek:
Korkulcak birşey değil merak etme a.s
Geçmesine sevindim kaydirigubbakcemile5

ah canım bak önemli birşeyin yokmuş yenmişsin ne güzell.sana bişy söyleyeyim mi,bu ses duymak dedigin olayı ben anlayabiliyorum.aslında sen içinden düşünürken birşeylere bir yanın olumlu bir yanın olumsuz bakabiliyor bazen,kendi içinde kendinle kavgalar ediyorsun sanırım.eger böyleyse banada oluyor..ama artık tabi bu konuyu artık irdelemeyelim dimiyerimseniben innşşş daha da iyi olacaksın..kendini öyle birşey olmadıgına inandırdın mı birşeyin kalmaz.bunu da yaptın sanırım...zaten olamaz da.biraz da kuruntu yaptıkça üzerine gittikçe kendi dedigimiz bişeye kendimizde inanmaya başlıyoruz galiba..neyse sevindim senin adına..:1hug:

seni tanımıyorum ama yi olmana sevindim umarim hala iyisindir

arkadaşım çok ama çok acil doktora görünmelisiniz, şizofreni bile olabilir, hiçbir şey çözümsüz değil, moralinizi bozmayın ve doktorla görüşün, umarım önemsiz ve geçici bir sorundur. geçmiş olsun.
KESİNLİKLE KATILIYORUM ARKADAŞIMA KİMSE BUNA GÜLMEZ DR ASLA.
BU ARALAR AŞIRI PROBLEMLİ GÜNLER GEÇİRMİŞ ÜST ÜSTE YAŞAMIŞ OLABİLİRSİN HERŞEYİ..VÜCUT Bİ YERDEN FİRE VERİEBİLİR BU DURUMDA DA BUDA İLK PSİKOLOJİK OLARAK BAŞLIYOR..FAZLA BEKLEME HEMEN DOKTORA GÖZÜK..İLERLEMESİN DURUM.HERKESTE FARKLI ŞEYLER OLUR TİK OLUR PANİKATAK OLUR DOĞAL YANİ..HEPİMİZ YAŞIYOPRUZ BU TİP ŞEYLERİ GENELDE BİLİYSUN Kİ BEDENİN OLDUĞU GİBİ RUHUNDA SORUNLARI OLUYOR VE PSİKOLOGLAR BUNUN İÇİN VAR ARKADAŞIM.ENDİŞE ETME ZAMANINDA TEDAVİ UZUN SÜRMEZ DÜZELTİR.AYNI SORUNDAN ARKADAŞIMDA DA VARDI O DA SÜREKLİ 1 SİNEKTEN BAHSEDİYODU DOKTORA GİTTİ VE GEÇTİ..
HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN İYİ GECELERa.s.

konumda tartışma ortamı oldugu için kaldırılmıştı...
ama bugun bir derdim var bölümüne taşındını duydum...
üzüldüm arkadaşlar ben burda sizlerden güç aldım ama bazı arkadaşlar tartışma yarattı
çok kırıldım buna keşkeolmasaydı...senağlamasenağlamasenağlama

ama biliyormusunuz tam 4 gündür kafamda o sesler yok çok iyiyim yanı..kaydirigubbakcemile5

artık yatagıma girdimde korkmuyorum ve herkez yattıkdan sonra hala oturup kitap okuyorum ve kendi başıma yata biliyorum..bence hem kendim yendim hemde ilaçların etkisi oldunu düşünüyorum..:teytey::teytey:

herkeze cok tşkler iyiki varsınız arkadaşlar...a.s.:nazar::enbuyukkk:

Sorun kalmadigina göre konuyu kapatiyorum...

X