kafamda birileri konuşuyor sizce deliriyormuyum lütfen yardım..

D

didemce

Ziyaretçi
galiba kafayı yiyorum kafamın içinde garip bir tartışmalar oluyor sanki ben brileri ile tartışıyorum yüksek bir sesle ben ne dersem kendi kafamda bana karşılık veriyor gibi ve kafamda böyle olunca müzik dinledimde canlı bir müzik dinlesem sanki o müzik bile bana o kadar agır bir cekimde söylüyor ve müzikde benimle tartışıyor gibi inanamazsınız ama suan beynimde birileri benimle konuyuşur kulaklarımda farklı agır cekimde anlatama size tuaf bişey var resmen benimle tartılıyor kavga ediyor.. şuan bile oluyor...sizce ben hastamıyım doktora gitmeye korkuyorum anlattımda bana güler diye sacma gele bilir ama size ben kendimi geceleri o sesle tek kalmamak için cırpınıyorum aileme uyuymayın benitek bıurakmayın diye valvarmak istiyorum o sesden çok korkuyorum benimle tartışıyor diye...

arkadaşım çok ama çok acil doktora görünmelisiniz, şizofreni bile olabilir, hiçbir şey çözümsüz değil, moralinizi bozmayın ve doktorla görüşün, umarım önemsiz ve geçici bir sorundur. geçmiş olsun.

Canım merhaba,

Neden doktora gitmeye utanıyorsun ki... Emin ol sana gülmez... ben sana taahhüt edebilirim.... buna ihtimal dahi yok ok! anlaştık mı? mutlaka doktora görünmen şart...

Ayrıca, sakin olmayı dene...

Son günlerde seni çok üzen, kızdıran bir olay yaşamış olabilirmisin acaba?

strestende olabilir.imkanın varsa hemen doktora git.utandığımız birçok sorunumuzun tedavisi var ve doktorlar bunları doğal karşılıyor.çekinecek bir şey yok.rahat ol.

Canım merhaba,

Neden doktora gitmeye utanıyorsun ki... Emin ol sana gülmez... ben sana taahhüt edebilirim.... buna ihtimal dahi yok ok! anlaştık mı? mutlaka doktora görünmen şart...

Ayrıca, sakin olmayı dene...

Son günlerde seni çok üzen, kızdıran bir olay yaşamış olabilirmisin acaba?

hayır bu olay 2- 3 yıldan bu yana var yani birine kızmış olma olasılından degil yada üzülme olsaılından degil..

neden gülsün ki...
durup dururken bunlar olacağını sanmıyorum hayatında ters birşeyler mi oldu? streslimisin? ne biliyim tam anlatmadığın için bu soruların devamı uzun...
bence sen bir uzmandan yardım al rahatlarsın emin ol...

hatta belki bu durumu herkesten dahada ciddiye alarak dinler dr seni..daha rahat anlatırsın ve daha iyi anlar...
en yakında dr görün ama mutlaka..

Bence de psikiyatriste gitmen gerek... Sana gülmeyeceğine emin olabilirsin.
Biz burada ne yorum yapsak sana tam anlamıyla yardımcı olmayacaktır. Bunun bir kaynağı, sebebi vardır. Herşeyin çözümü olduğu gibi bunun da çözümü vardır canım, hiç canını sıkma...

canım aileme beni yalnız bırakmayın demek istiyorum diyosun böyle sorunlar yaşadıgını ailende bilsin bu konuda evinde yalnız hissetme kendini. ailenden birinide yanına al ve çok acil dr a git önemli bişey bu

İlk fırsatta psikiyatriste git canım.Gülmez aksine ciddiye alır,dinler seni.Mutlaka git canım.Böyle çekmektense tedavi olur,kurtulursun.

2 3yıldır nasıl yasıyorsun bu seslerle ailen de biliyorsa nasıl seni doktora götürmüyorlar b uhiç normal değil canım bu bir hastalık sonucta cok zor bi durum inş şifa bulursun bi an önce.

canım nasılsın? düşündün mü gitmeyi dr'a, ailenle de paylaş istersen.

iyiyim bugun ama akşamları sevmiyorum doktora gidicem bugun randevu alıcaktım ama yerler doluydu artık salıya ve bu konuyu ailem bilmiyor arkadaşlar hiç söylemedim sadece ablama söyledim oda bazen bendede oluyor sana öyle geliyor dedi geciştirdsi bende bana korku veren bişeyiş böyle dilkkate almadıgı için sakladım ailemden ama artık gittikce kafamda o ses yükseliyor saclarımı cekiyorum sn günlerde o yüzdende sizlerle paylaştım ...doktora gittimde sonucu doktorun ne dedini size söylücem..yardımlarınız için şimdilik tşkler. iyiki varsınız...birlikden kuvvet dogar derler gercekden öyle siz bana kuvvet verdiniz allah razı olsun sizden...

Didemce, aileni tanımıyorum ilişkinizi bilemem tabi ki ama annene açabilirsin bu durumu, saklanılacak birşey olarak görmüyorum. Doktora gitme kararına sevindim, bu konuda sana tek yardımcı olacak onlardır, psikiyatride "saçma, gülünç" diye birşey yoktur güzelim, 6 yıllık tıp eğitiminden sonra TUS'u kazanıp bu branşı seçip senelerini bu branşın ihtisasına veriyorlar psikiyatrlar; kim bilir ne vakalar yaşıyor insanlar, seninki belki diğer pekçok şeye göre daha basit, halledilmesi daha kolay bir durumdur. Doktora herşeyini anlat yalnız canım..Bunun kaynağı yakın veya uzak zamanda yaşadığın stresin, travmanın uzantıları da olabilir. Kafana taktığın, sık sık hissettiğin bu rahatsız edici durumları detayıyla anlat, doktor zaten seni sorularıyla yönlendirecektir.İstersen bir kağıda not yaz, doktora sölemeliyim bunu diye, artık sen bilirsin.
Eyvah deliriyorum şeklinde olarak durumu görme durumu sakın,karaciğerimiz, eklemlerimiz, kaslarımız, ciğerlerimiz gibi ruhumuz da rahatsızlanabilir, diğer şeyler gibi organik sebepleri olmayabilir; ancak bu böyledir, bu yüzden psikiyatri anabilimlerden biri olmuştur...
Ben bunun geçeceğine inanıyorum canım, Allah yardımcın olsun, en kısa zamanda problemini halletmeni dilerim. Gelişmelerden haberdar et canım...

Son düzenleme:
galiba kafayı yiyorum kafamın içinde garip bir tartışmalar oluyor sanki ben brileri ile tartışıyorum yüksek bir sesle ben ne dersem kendi kafamda bana karşılık veriyor gibi ve kafamda böyle olunca müzik dinledimde canlı bir müzik dinlesem sanki o müzik bile bana o kadar agır bir cekimde söylüyor ve müzikde benimle tartışıyor gibi inanamazsınız ama suan beynimde birileri benimle konuyuşur kulaklarımda farklı agır cekimde anlatama size tuaf bişey var resmen benimle tartılıyor kavga ediyor.. şuan bile oluyor...sizce ben hastamıyım doktora gitmeye korkuyorum anlattımda bana güler diye sacma gele bilir ama size ben kendimi geceleri o sesle tek kalmamak için cırpınıyorum aileme uyuymayın benitek bıurakmayın diye valvarmak istiyorum o sesden çok korkuyorum benimle tartışıyor diye...

Nöroloji ve psikiyatri diye iki tıp dalı laf olsun diye mi var?doktora gitmekten korkuyorsan yakın bir zamanda bil ki sokakta kendi kendine konusuyor olacaksın.iste o gun herkes sana gülecek.

Midemiz gibi,gözümüz gibi beynimizde de problemler olabilir.kimyasal bir takım degerlerin dusmesi dusuncesel sistemi degiştirebilir.durumun gayet dogal.Hic bir doktor sana gulmez.Hic vakit kaybetmeden doktora gitmelisin.

canım geçmiş olsun. konu dikkatimi çekti ben de yazayım bildiklerimi dedim.moralini bozmak istemem ama benim bi tanıdığımında kafasında susturamadığı insanlar ve sesler vardı. önemsemedi geçer diye, sonradan bu geçen sesleri sesli olarak ifade etmeye başladı olur olmaz ortamlarda. bu çok tehlikeli bişey yani bir an evel dr a gitmelisin.

iyiyim bugun ama akşamları sevmiyorum doktora gidicem bugun randevu alıcaktım ama yerler doluydu artık salıya ve bu konuyu ailem bilmiyor arkadaşlar hiç söylemedim sadece ablama söyledim oda bazen bendede oluyor sana öyle geliyor dedi geciştirdsi bende bana korku veren bişeyiş böyle dilkkate almadıgı için sakladım ailemden ama artık gittikce kafamda o ses yükseliyor saclarımı cekiyorum sn günlerde o yüzdende sizlerle paylaştım ...doktora gittimde sonucu doktorun ne dedini size söylücem..yardımlarınız için şimdilik tşkler. iyiki varsınız...birlikden kuvvet dogar derler gercekden öyle siz bana kuvvet verdiniz allah razı olsun sizden...

ne güzel bak, güçlü ol.yanındayız biz canım.

bence öncelikle ailenle bu durumunu paylaş. ailenin sana destek olması çok önemli . psikolojik bir sorunun olduğu ortada doktora görünmelisin. psikolok ve psikiyatr lar bu tür sorunlar için var bebeğim neden sana gülsün. herkesin başına gelebilir senin yaşadıkların. gözünde çok büyütme emin ol ki kurtulacaksın bunlardan. bir an evvel doktora görün ve sonucunu da yaz bize olur mu. Allah yardımcın olsun

arkadaşlar şimdi internet üzerinden randevu aldım salı günü saat 14,00 de randevum var umarım kötü bişey yoktur ...sizin dediniz gibi küçük bişeydir umarım...

iyi akşamlar...

X