Kadınların %1-2 sinin karşılaştığı bir durummuş. Bu durumu yaşayan var mı ?

Seftalireceli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
695
580
Herkese iyi geceler.Bugün aslında sivilce şikayetiyle hormonlarım bozuk sanırım diye gittiğim Kadın doğum doktorundan öğrendim ki normal yollarla gebe kalamazmışım. Tüp bebek olurmuş.İki gün sonra 26 yaşıma gireceğim ve çok üzüldüm.Kalan 2 3 5 yumurtamın da hızlıca ilaçlarla kaliteli hale getirilip dondurulmasını söylediler. Özele gittim oradaki Profesör de aynı şeyi söyledi.Erken menopoz olabilirmiş.Başımdan bir evlilik geçti ve bitti. İlerde tekrardan bir evlilik düşünürsem ve anne sahibi olmak istersem diye önlem amaçlı bir durummuş.Kendimi kötü hissediyorum.Sanki yetersiz,savunmasız ne bileyim çok tuhaf…
Kadınların %1-2 sinin karşılaştığı bir durummuş. Bu durumu yaşayan var mı ?

Maddi imkanın varsa kesinlikle yaptır yoksa da zorla. Sonuçta böyle bir şansın var. 26 yaş çok ama çok genç. Şansa bırakma

Tek dr demiş olsaydı bunu kesinlikle başka doktora daha gidin derdim. Bana dedi bir doktor. Hem de çok kötü bir üslupla. Sonra başka bir doktora gittim yok senin çocuğun olur sadece tüplerin tıkalı dedi ve anestezisiz 2 dk da açtı.

Ama birden fazla doktor bunu diyorsa dikkate alın.Üzülmeyin olur mu? Hiçbir faydası olmadığı gibi süreci uzatıyor sadece. (4 senedir bekleyişten bildiriyorum)

Benim yakın arkadaşım yaşadı böyle bir durumu; evli eşiyle birlikte sanırım dölleyip dondurdular yani eşinden ayrı bir işlem yapamadı. O yüzden bekarken bunu yapmak daha iyi sanırım ayrılma vs gibi bir durumda eşinizden bağımsızda; başka bir evlilik yaparsanız kullanmak için rahatça. Umarım yanlış hatırlamıyorumdur. Ama arkadaşım acı çekmediğini sonrasnda bir ilaç kullandığını hafif ağrısı olduğunu söylemişti sanırım yıllık bir ücret ödüyor muhafaza için hala bebek düşünmedikleri içinde bebekler öylece duruyor hastanede

Fiyatla alakalı yarın görüşüp size de bilgi veririm.Kıbrıs ı ilk kez duydum.Detaylı bir araştırma yapacağım

Çok tatlı çok güzel anlatmışsınız.Evet çok acılı bir işlem değilmiş fakat ücretle ve ödeme şekliyle alakalı bilgileri sabah öğreneceğim.Umarım düşündüklerinde de bebekleri olur ve çok mutlu olurlar

Hayatta her şey olabilir. Neyse ki halen dondurulacak yumurtalarınız var, yani çocuk sahibi olabileceksiniz bir şekilde. Bu yönden bakın derim. Ve doktorları dinleyin derim.

Fiyatla alakalı yarın görüşüp size de bilgi veririm.Kıbrıs ı ilk kez duydum.Detaylı bir araştırma yapacağım

Kredi kartına taksit yapan klinikler oluyor taksit de sormak gerek derimfiyatlar uçmuş gitmiş annem diş prorezini 6 taksitle yaptırdı

Kıbrıs bu konuda çok daha liberal diyebilirim, bazı prosedürler Türkiyede bekar kadınlara uygulanmıyor mesela, evliysen de yumurta dondurma yok sanırım embriyo dondurma var, kocadan boşanırsan ne olacağı meçhulapacaip ataerkil bir zihniyet yani, kadınların hücreleri bile sadece kadınlara ait olamıyor neyse o yüzden şartları iyice konuşun diyorum bol şans🖐

bu embriyo donduma konusunda aklıma hep gone girl filmi geliyor

Evet maalesef ki evliyken embriyo dondurma varmış.O konuda da özgürce söz sahibi olabildiğimiz günlere inşallah.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Üzülmemeye gayret ediyorum inanın.İnsan hayatta her şey olabiliyor diyip sessiz bir kabullenişle yoluna devam ediyor işte… Büyüyorum sanırım
Yine de bir kaç doktora, hatta Ankara ya gitmeyi düşünüyorum.Umarım her şey iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…