Kadınlar Kulübü Günlük

günnüküm naber şakkıdı
anlatmıştım ya akşam kocişle kavga ettik diee
sonra daha da kavga ettik
arkadası buna bana söz gecirtememiş die light selami demiş Çok üzgünüm çoook
ayy bi geldi burnundan gözünden ates fıskırıyo
bana bi laflar bi hakaretler ömrümde duymadım ve cok üzüldüm

sonra diğer odaya kapattım kendimi gecede yanında yatmadım
gündüz de iş yerinde bi çok kez karsılastık liseli aşıklar gibi bakıstık :asiğim:
ama hala ates topu

ama yine adım ben attım napiim dayanamıyom cok seviyom bu adamı kahretsin :nazar:
nesee hersey yoluna girdi günnüküm
işlerde cok yoğundu bugün hala masam gelmedi kaldım ortada pc telefon resmen elimde koycak yerim yoktuu

bide evi bi görsen dandini olmus durumda
şimdi koca kasemi kaldırıp iş yapmam lasım kaydirigubbakcemile

günlüküm ben geldim

çenem ağrıyor günlüküm niyemi başımın belası 20 lik dişlerimden biri daha iflas etmişti onu çektirdim bugün ama çok canım yandı ya yeri hala ağrıyor.... dişimi doktorun elinde görünce bir an bayılacağım sandım koltuktan kalktığımda hala titriyordu ellerim sanırım asla yenemicem dişçi korkumu....

kocişim aşkım saolsun dişçideki halime acıdı galiba eve git dinlen yemek filan yapma dışarıda yeriz dedi... ailcecek gitik iyide geldi değişiklik oldu.... ellerimizde balonlarla döndük eve...

dişimin yeri hala acıyor... az sonra yatıcam gece sahura kalkıcam... yarın ilk kez oğlumu babası götürecek okula anasınıfına gidiyor başladığından beri ben götürüyordum ve çıkana kadar bekliyordum gerçi hiç sorun yaratmadı ama yine bekledim bırakıp gidemedim ama artık içim rahat öğlen çıkışta ben almaya gideceğim... şimdilik bu kadar günlüğüm inşallah yarın daha güzel bir gün olur... ii geceler tatlı rüyalar herkeseeemirmirmirmir

bugun suyun sesini dinledim.. oturdum bir parka cok yorulmustum fiskiyeden su akiyordu oturdum dinledim cok zaman gecmedi biliyorum ama ruhum dinlendi resmen.. tatile cok ihtiyacim varmi ama bilememisim gunluk arada bi hafta sonu bile kacamadim bu yaz.
suyu seviyorum.. suyun sesini dinlemeyi dinlerken beklemeyi beklerken onun gelecegini bilmeyi seviyorum..

yorgunum.. bi dinlenebilsem keske..

-16 Eylül 2008-

uzun bir aradan sonra yine sana yazmak için bilgisayar karşısındayın annecim..

artık sona doğru yaklaşıyoruz.
7.ayı yarıladık bile.
bilsen nasıl heyecanlanıyorum.
seni kollarımda hissetmek için nasıl da sabırsızlanıyorum.

Aslında çok fazla şey var sana söylemek istediğim.
ama hepsi uçup gidiyor aklımdan ya da tam tersi oluyor,
bütün kelimeler aynı anda hücüm ediyor de ben yine öyle kalıveriyorum suskun..

seni görmeden büyüdüğünü hissetmek,bana dokunuşlarını farkedebilmek öyle tarifsiz ve heyecan verici bir haz ki..
Dünyada insana ülfet olmayan ikinci bir duygu daha yoktur heralde.
her tekme atışında,her karnımın içinde dönüşünde ben yine aynı heyecanı hissediyorsam bu nasıl tarif edilebilir ki?

minik kızım..
Allahım bu mübarek ayın hürmetine seni sağ salim bizlere kavuştursun inş..
Artık kötü hiçbir şey düşünmüyorum.
kötü ihtimaller üzerine kafa yormuyorum hiç.
minicik bedenine ördüğüm bir battaniye yada minicik ayaklarına ördüğüm bir patikle avunuyorum.
sana aldığımız o şipşirin eşyaları okşarken hazdan kendimden geçiyorum.
ve yüzümde oluşan o gülümsemeyi hep cook sonradan farkediyorum :)

bugün 28+3..
ne kadar da az kalmış değil mi büyük buluşmamıza..
artık uykularım bölük pöçük..
yataklar batıyor.
biryanımdam diğer yanıma dönmek bana büyük bir işmiş gibi geliyor.
yüzüstü yatmak ütopya,
gerinmek ise kabusum oldu..
yürürken sağ tarafıma kramplar giriyor,bir dk oturup dinlenmezsem hayatta geçmiyor.
nefesim daralıyor.
eğilmek desen o denli zor..
çoraplarımı baban giydirmeye başladı.
dışarıdan eve girince de o alıyor ayakkabılarımı içeriye :)
kıyafetlere sığamaz,tartılara bakamaz oldum :))

hamiiw5.gif

bunlar şikayet gibi anlaşılsa da ilk okuyuşta,değil inan..
bunlarla senin benimle oluşunu keyfini daha bir fazla yaşıyorum.
ve Allahıma hamd ediyorum..

bu seferlikte bu kadar olsun Betülüm..
Seni hasretle ve tarifsiz bir heyecanla bekliyoruz.
senden bahsederken bile ağzımız kulaklarımıza varıyor:)
bizimle oluşunun vereceği keyfi,
bizi nasıl da tamamlayacağını hayal bile edemiyorum..

ben geldiiiiiim
dün akşam işten çıkar çıkmaz eve gittim hemen bişeyler hazırlayayım diye
eve gittim tam hazırlıyorum eşim aradı ben şimdi geliyorum yemek yiyip tekrar işe gidicez diye
oof nasıl canım sıkıldı kalakaldım öyle
hemen o gelene kadar bişeyler uydurdum acele acele yedi yemeğini çıktı
onsuz hiç evin tadı yokmuş:asigim:
bide biraz yağmur yağdı ödüm koptu elektrik gidecek diye,çünkü tv falan gitmeye başlamıştı neyse ki bişey olmadı
bende o gelene kadar ütü yaptım bir sürü,bitirdim hepsini
ama kolum ağrımış vallahi
ben yine her zamanki gibi diyetteyim günlük
haa ama sakın ola kaç kg verdin diye sorma gebertirimÇok üzgünüm çoook
dün akşamda 2 galetayla 1 dlim peynir yedim
bütün gece kıvrandım açlıktancokacimcoook
hatta koltukta uyumuşum yorgunluktan
eşim yerime geçirirken beni ben açııııııııım peyniiiiiiir zeyytiiiiiiiin domates istiyorum diye konuşup duruyormuşum kendi kendime
yazık adamda buda kaçıkmıdır nedir diye düşünüyo benim için
geçen gecede bir hızla kalmışım bütün ışıkalrı tek tek açmışım
oturma odasına,salona tek tek bakıyormuşum heryerine
eşimde peşimde tabi ne oldu napıyosun nereye gidiyorsun demiş
bende kedi kovalıyorum kediler var diyormuşum:roflol:
allah allah nerden geldiyse aklıma kedi
yedim herhalde kafayı
yakında uykuda evden çıkmazsam iyidirkaydirigubbakcemile3

sevgili günlük, sana hasta yatağımdan kalkıp da sesleniyorum:1closedeyes:
çok hastayım günlükçüm, daha doğrusu maaile hastayız, evde üç erkek hizmet bekliyor, koluma kaldıracak halim yok

dün doktora gittik, dört poşet ilaç aldık, dr bana istirahat verdi, bugun evdeyim, ama iki çocukla nasıl istirahat edilir kikaydirigubbakcemile, okula gitseydim daha mı az yorulurdum diye düşünüyorum:nazar:

böyle güçsüz hallerimde annemi çok özlüyorum günlükk:çok üzgünüm:, ben daha çocukken, üç tane daha çocuğun bakımı bana ait, ben de naz yapmak istiyorum, yatağıma herşey hazır gelsin istiyorum, biri başımda sabaha dek beklesin, ıslak bez koysun alnıma istiyorum ama yok...

neyse senin de canını sıkmayayım, küçük prens uyur, büyük prens de tv ye dalmışken ben de uzanayım biraz

hadi kal sağlıcaklaa

Günaydın günlükcüm;
biliyor musun? Hala bir umut bekliyorum ben he...
Ne safım de mi?:nazar:
Dün Alsancak'ta gezerken bir aklıma geldi,dellendim o an.. Hemen en yakın yere gidip kontrol ettim. Cıkss yok...
Oysa ne severdim. Hiç bir şey düşünmeden Alsancak'ın kalabalığında kaybolmayı,renkli ışıklı mağaza vitrinlerine bakmayı,sokak çalgıcılarının önüne bozuk para atmayı,Betiş İzmir'e gelince oturacağımız mekanları planlamayı ne kadar çok severdim..Tüm Alsancak öylesine yürüdüm boş boş, tüm keyfim kaçtı be günlük..benneyaptımki
Aklıma biranda geldi.. Daha önce yaptığım planların nasıl da suya düştüğü...
Kırgınım günlükcüm,çok kızgınım.. Hala kılını bile kıpırdatmadan beni karşıdan izleyen kişiye çok kızgınım..Görmesem de hissediyorum bakışlarını üzerimde..:tomato:

Neyse gideyim ben,konuştukça senin daha çok canını sıkıcam biliyorum..mirmirmirmir
Gelenlere,sevenlere,dostlara selam olsun...Şeniz

sarma .. lahana sarması...
dolma.. hiç yemediğim soğan dolması..
suu...
acıktım..
yemeksiz hayat ne kadar durgunmuş..
yani kırgınlık bitkinlik halsizlik ..
ruh gibi..
bide zaman geçtikçe baş ağrım artmaya başladı.
metabolizmam başladı öçöküntüye galiba..
ara versem üzülürüm ama..
sahur yalnız, iftar yalnız, açlığı paylaşmak bile güzel oysa..
annem migren baban tansiyon şeker kalp ..
bi ben tutuyorum evde. . .
ama güzel genede şükür sağlıım yerinde..
tutabiliyorum..
bi derdimde var..
okuduum kitap acayip sarstı beni.. ara verdim. okumalımıyım devamını bilmiyorum..
aşk oda. . .aşk romanı. hayatımda bu kadar etkilisini ilk görüyorum..
acayip bişey oldu bana..
hafta sonu gene devam ederim..
bu arada 62.7 ii gene.
alıodum ilk zamnlar şimdi vermye başladım..
sahurda kendi kendime yemekte yapamıom.
annemede kıyamıom..
oturup ekmek peynire talim..
bulduuma şükür genede ya herşeye şükür..
açta kalabilirdim..
bide dün aşkımla tarlaya gittik..
işçilere baltım. slatalık toğluyorlardı.
güneşin altında.. sıccak .. oruç olanlar varmış bide..
rabbim şükür dedim ..
şükür rabbim herşey için.

uzun yıllar oldu gunlugumu elıme almayalı hep acı gunler yazıldı ve yıne aynı şekılde yıllar sonra ıcımdekı duygulara katlanamayıp yazmaya karar verdım ve yıne bılıyorum kı senıde tekrar tekrar okuyup şuankı gıbı aglayacagım. sana yazarken ıyı gelıyormusun bılmıyorum ama bırşeylere paylaşmam gerektıgını bılıyorum cunku sende ozgurlugumu yaşıyorum...

ne ıstedıgım gıbı bır anne olabıldım ne evımın kadını adım başı mudahale müdahale.. sonunda pest ettıler ama dagılmış bır anne,dagılmış olup dahada dagılan bır eş bırakarak oglumuz arada bır oyana bır buyana savrulan cocuklugunu mutlu huzurlu bır aıle ortamında gecıremeyen bırı olarak yaşadı şimdılerde ıse asabı bır cocugumuz var hepımızın sayesınde..

ve tekrar ıkı aıle olmaya karar kıldık hemde benım ıstegımle bunu yazarken haykırıyorum aglıyorum bır taraftanda allahım ısyanım sana degıl dıyorum ıcımden,yaş otuzbeş elde ne var hıcbır ılerleme katedemeyen bır kadın,neden cunku zamanında ben bu aılenın reısıyım dıyemeyen bır kışılık...

ondort yıl sonunda tukendım ve en zoruma gıden umıtlerımı yıtırmek ,yarın başkadır belkı dıyor ıcım ama ben şuan hıc ıyı degılım ve goz yaşlarımı mubarek gunde ne ıcın akıttıgımada ayrıca uzuluyorum..

ben her zaman her şerde bır hayır olduguna ınananlardanım yınede oyle rabbım bızlerı ısyanlardan korusun ama bazen doluyor ınsan be gunluk aglamak haykırmak ıcındekılerı kımseler duymadan konuşmak ıstıyorsun..

buradakı gunluge yazmamın sebebı zor anımda yanımda bulunan ve hıcbır kotulugunu gormedıgım bır yer oldugu ıcındır..

merhaba günlük canım sıkkkın ama bu siteye girince burdakileri okuyunca benim sorumun büyük olmadığını anlaıyorum aşkımı özledim hayırsızımı aramıcak artık sesisini duyamıcam gülüşünü göremicem ben acı çekiyorum o çok rahat hiçbirşey yokmuş gibi yinede seviyorum özlüyorum nasıl bir duyguysa sanki yeterince derdim yokmuş gibi ayrılık acısıyla uğraş bugün kardeşimde gitti kaldım tek başıma kardeşim uzakga okumaya gitti çok uzakta orayı aşkıma yakın diye ben yazdım kardeşimin tercihlerine keşke yazmasaydım birde annemler başkası için orayı yazdığımı duysalar kızarlar oda yetmiyormuş gibi geçen seneden beri devam eden evimiz bitmedi varkada kalıyoruz iki göz odada hep babamın vurdumduymazlığı bazen babamın ölmesini istiyom bazen nasıl böyle bişey düşünebiliyorum diye kızıyom kendimme of of yeter çok yazdım sana galiba arkadaşlarımda yok hepsi evlendi başka şehirlerdeler onlarıda özledim

günlükcüm..
canım çok sıkıldı..gerçekten çok sıkıldı..
az önce evdeyken görümcem aradı..evli o şehir dışında.kayınvalidesi canını sıkmış benim canımın.
ev aldılar.1 yıllık evli olmalarına rağmen.siz bensiz nasıl ev alırsınız,büyüğe sormadan ev alınırmı diye söylenmiş.2 ev fiyatına bir ev almışlar.öyle demiş.:kızgın:
.aldıları evin mevkisi güzel.alırlar.sana ne?senden para isteyen mi var.kayınvalidemde görmedi aldıkları evi.ne var yani..çok mu büyük kayıp??
sen öğretmensin bide ya..hayata hazırlayansın..annesin..cansın..hamile kadına bu muamele mi yapılır..hangi hakla,sadece oğlunu doğurmuş olmanın verdiği hakla mı?yazık sen gibi anneye..yazık sen gibi öğretmene..
kız telefonda bir ağladı anlatamam..dün akşam eşimin abisinde iftardaydık..çok özendim size dedi..keşke yanınızda olsaydım dedi..keşke şehir dışına gitmeseydin dedim..hiç bişe demedi..:1no2:
anası ne kadar cadıysa oğlu da o kadar melek..dengeye bak..
çok üzgünüm günlüğüm anlatamam..kardeşim gibi içim yanıyor..kayınvalidem gibi mükemmel bir kayınvalidenin kızının şansına bak..:çok üzgünüm:
beni soracak olursan evden kocam aldı getirdi babamlara beni..akşama burdayız iftarda..kardeşimin nişanlısıda gelcek.sonrada hep bilrikte ananecime gidicez çaya..:1hug:
dünde üçlü test için tahlil verdik sabahtan kocamla.sonucumuz da iyi çıktı..alya derinimiz şükürler olsun iyi..:nazar:

Son düzenleme:
canım sıkkın günlük ya
böyle mübarek günde canım sıkkın demeye utanıyorum ama
canım sıkkın:KK43:

benim hayallerim böyle değildi
ben üniversitede okurken burda olmayacaktım.
daha güzle yerlerde çalışacaktım.
ben çalışmak istiyorum günlük
yükselmek hayallerim var günlük
boş oturmak bana göredeğil.

ama bu böyle olmazki günlük
ben tenbellik istemiyorum günlük
koca parası yemek istemiyorum

ufff canım çok sıkkın ya
ALLAHIM şu mübarek günün hürmetine
istediğim gibi başarılı olacagım
yükselecegim bir iş nasip et bana
lütfen Allahım lütfenn.
senağlama senağlama senağlama

selamın hello günlüğüm ben geldimmmmmmm :) şuan işyerindeyim ve sonunda net bağlandı bilgisayarımaaa :) ay sanki ufuğumna evlenmiş kadar sevindimmm (manyakmıyım neyim) :) napiiim burası ve kızlar hep aklımdaydınızz eve gidincede giriyordum ama sadece uzaktan takip ediyordum okuyup yatıyordumm ama artık burdayımmm :)

beni sorucak olursan stresli bir haftaya girdik nedenmi çünkü bu pazar kpss sınavı var çaktırmıyorum ufuğuma ama çok korkuyorum be günlükk :KK43: dua edermisiniz benim içinnn sen ve buranın müdavimleri?? kendimi kaptırmak istemiyorum olumsuza hazırlıyorum üzülmemek adına :KK43: ama ufuğumada hep destek tam destek :) hayatım olmazsa üzülme kaptırma kendini sakın die... ahh ahhh nekadarda fedakar bir sevgiliyim ben yaaa böyle işte günlüğüm kısa kesim aydın havası olsun :) hadi ben kaçtımm ama takipteyim unutmayınnnn :)

günlükçüm

nerdeydin diye sorma ilk defa bu kadar uzaklaştığıma göre bil ki sebebi var
çok özledim seni çook benneyaptımki
tayin olduğum subeye gittim hiç sevmedim orayı
bu sıkıntı üzerine sizinle olup kafamı dağıtmak isterdim ama sizinle de olamıyorum
üstüne kocişle tartıştım annemde kalıyorum ..tabi annemler bunu bılmıyor eve uzak bahanesıyle kalıyorum burda .. bugunde annemdeyım nereye kadar senağlama beni aramıyor kociş havalara girmiş az kaldı çok azzz :nazar:
mideme krapmlar girityor sinirden Allah ım hayırlısı ne ise o olsun :çok üzgünüm:

Özlem sevgidir…
Özlem güçtür..
Özlem varoluştur.
Özlem sevdandır..
Özlem bekleyiştir…
Özlem içindeki acıdır..
Özlem özlememeyi hasrettir..
Özlem özlemeyeni özlemektir..
Özlem özleyeni özlemektir…
Özlem gelemem diyeni bekleme güçüdür..
Özlem gidene ağıttır..
Özlem sevdana söz vermektir..
Özlem kalbine söz geçirememektir.
Özlem kaçış değil var oluştur…
Özlem çaresizlik değil çaredir..
Özlem vazgeçmemektir.
Özlem kelimelerin yetersiz kaldığı andır.
Özlem sessizliğin çığlığıdır..
Özlem yaşamındır..
Özlem gelmeyeceğini bilerek bekleyebilmektir.
Özlem siyah gecelerde siyahın izi kalabilmektir..
Ve artık..özlem..özlemeyi özlemek olacaktır......

Pek sevgili günnük...
Dün hiç beklemediğim ama beni çok mutlu eden bi haber aldım.:lepi:
Bu yıl atanamayınca,biraz evde oturmayayım diye,biraz da bilgilerim körelmesin diye ücretli öğretmenliğe başvurmuştum.
Aslında pek onaylamasam da mecburdum diyebiliriz.
Neyse dün öğlen aradılar.
Çıkan okul biraz uzak önce kabul etmedim kapadım telefonu.
Sonra düşündüm ki bu fırsatı da tepersem çok pişman olucam.
Hemen m.eğitimi aradım ama o kısacık zamanda o kadar korktum ki başkasını aradılar diyesenağlama
Allahtan aramamışlar.
Bugün hep işlemlerle uğraştım.
Okuluma gittim,minicik güzel bi okul.:1rolleyes:
Çok da sıcak karşıladılar beni.
Yarın hayırlısıyla ilk dersim ama inan çok korkuyorum.
Heyecanım tavan yapmış durumdakafamçokkarıştı
İnşallah bi sorun çıkmadan atlatırım ilk günü.:Saruboceq:
Bu arada eşim dünden beri burnumdan getirdi her şeyi.
Ne kadar bencilleşti bu aralar.
Bazen kiminle evlendim ben diyorum.:sm_confused:
neyse şimdilik düşünmem gereken en son şey bu,yarın için kafamın rahat olması lazım.
İyi geceler günnük.
Malum artık sabahlara kadar oturmak yok.

pişşşt günnük ben geldim heee ...
günnük dün gece neler oldu tahmin edemezsin kaydirigubbakcemile3
ya bana okadar sıcak konuştu ki:1shok: şaşkınlığımı saklayamadım günnükcüm :eek: ama günnük bozulcakmış gibi hissetmekten çok da mutlu olamıyorum benneyaptımki kafam dakarışık zaten:bbo:
bişey olursa ben sana annatırım günnük tamam mı :)
bugün tembellik yaptım heyooolaelaelaelaelae
günnük bugün haberlerde dinledim bursada birine yıldırım çarpmış:1shok: ya bikere benim de önüme düşmüştü yıldırım o gün bugündür korkarım şimşek çakmasından ve gök gürlemesinden.. bugünlerde şimşek çakması olacakmış bolbol..ben nasıl gitçem okula günnük:/ korkarım walla:tomato:
gnnük ya canım çok sıkılıyor benim...hayatım sıradanmış gibi azcık hareket lazımsırnaşık şey
napsakki hareketlensin:/
neyse günnük gittim ben sora gelirim yine:a015:

günnüküm naber a.s.
işlerimi bitirdim geldim karsına
kociste hasta oldu ıhlamur yapıyom
ayy bi naz bi naz sorma günnük :nazar:
ben hasta oluca böyle yapmıyom yaa Çok üzgünüm çoook

bizim iş yerinde pc ler hep kontrol altında
en cok girilen böyle siteler kapatılıyoo
bende naptım biliyon mu
bilgi işlemde calısan abiye bak dedimmm sengözlerimebaksanab ben bu siteye giriyom işimi gücümü engellemiiyoo sakın kilitlemeyin dedim
tamam dedi odaa :CüvCüv:
cok akıllıyım yaa
aman zaten msn yok bişi yok
bütün gün gazetemi okucam ben
kk sız naparım yoksaa :çok üzgünüm:

ii geceler günlüküm

az biraz bakim dedim kk ya sana uğramadan gidemedim

dişim bugün biraz daha ii ama hala acıyor yeri yaa

yarın küçük oğlumun aşısı var kuzuşumun keyfi yerinde inşallah aşı çok etkilemezde

meleğimin huzuru kaçmaz kıyamam yavruma ya canını yakacaklar

çocukların bir aşıarından iki diş çıkarmalarından illalah dedim yani

alt üst oluyor yavrucaklar ama aşılar sağlık için lazım eee dişsizmi gezsin çocukalr dimi ama ne yapalım allah başka acı vermesin rabbim herkesin yavrularının içinde benim kuzularımıda bana bağışlasınnnnn aminnnn:Saruboceq:

günlüküm;
sevdiceğimin güzel bir haberini aldım, onun adına çok mutlu oldum. o benden önce gelip sana yetiştirmiş zaten(doğal olarak:)). onun için güzel bir değişiklik olacak inş:Saruboceq:,ayrıntıları bir türlü konuşamadık zaman darlığından, bir kısmını da senden öğrendim. kulağını çekme smileyı yok kaydirigubbakcemile,bununla idare edecek artık.
gönlü çok güzel bir insan o günlük, sen de ona bol bol dua et,çok güzel şeylere layık o. onu çok sevdiğimi söyle.herşey zamanla rayına oturur, sakin olmaya çalışsın de. elçilik görevini sana veriyorum günlük.son olarak ona ; ben de de, o anlar(hayalet filmi geldi aklıma birdenkaydirigubbakcemile3)

gelelim bana;
bugün eşimle beraber, hayatımızı çok etkileyecek kararlar aldık. zaten aklımda olan şeylerdi ama emin olamıyordum, eşimle konuşunca son kararımızı verdik. bayağı zorluk çekeceğim ama sonrası çok rahat olacak inş günlükçüm :Saruboceq:.emeklerim boşa gitmez inş.
şimdilik bu kadar.
sositososito

X