Kadınlar Kulübü Günlük

[youtube]13ZSqQkawfQ&mode=related&search=[/youtube] sevgili günlük , yavaş yavaş bayram temizliğine başladım , erken ama maviş sıpayla ancak yetiştiririm , perşembe günü annem gelecek dayımla , babam yok , artık onunla hiç gelemeyecek , hiçbir zaman , bir kere daha görmek , sesini duymak için neler vermezdim , sırtımda taşımaya razıydım keşke hala nefes alabiliyor olsaydı , burdan sesleniyorum herkese günlük , anne - babalarımızın kıymetini bilelim , klişe değil , gerçekten , ne zaman ne olacağı belli değil , herşey birdenbire oluyor , aynı orhan velinin dediği gibi ...
Babana çok üzüldüm canım:çok üzgünüm:Benim şimdilik hiç 1.derece yakınım ölmedi,Allah herkesin annesine-babasına uzun uzun ömürler versin...Biliyorum,günlüğün doğasına ters düştü benim bu satırlarım.Ama kusuruma bakmayın,çok üzüldüm birden..:çok üzgünüm:

Ben sen kadar şiirde yetkin değilim.
Bayram da elimi öp, çukolatını vereyim.
Geçmiş ağrın olmuşsun sen zaten şeker.
Bu camdankalp sensiz bayramı neyler.

Günlükçüğüm, içimden bunlar geldi :)

günaydın günlüküm...ters başlayan bir gün bugün...Allah sonumuzu hayır etsin...içim sıkılıyo...aslında bugün kkya takılmasammı ki...okadar negatifim ki birilerinin gereksiz yere canını sıkabilirim diye düşünüyorum...neyse ben sakinleşmeye çalışayım biraz...
amann en kötü ihtimal gurbaaya sarar düzelirim....

Günaydın sevgili günlük,
Sana ilk kez yazıyorum. Ben her zamanki gibi yine çok mutsuzum, içimde bir isteksizlik, memnuniyetsizlik var. Akşama görümceme yemeğe davetliyiz, Allah biliyor ya hiç gitmek istemiyorum. Kocam da gitmek istemiyor ama mecburuz. Kaynanam yine kavga çıkarıcak kaçış yok yani.
Aslında ben kimseye gitmek istemiyorum. Ya günlük ben artık yalnız kalıp kafamı toparlamak istiyorum. Arkadaşlarımı çok özledim. Ama görüşemiyorum, sadece karşıdan selamlaşabiliyoruz. Offff benim derdim çok.

Günaydın Günlükcüm
Havadan sudanmıdır nedir herkeste bir bıkkınlık, bir yorgunluk, bir asabiyet. Niye böyle dersin Günlük. Aman be sende müneccimmisinki nerden bilicen dimi, benimde sorduğum soruya bak allasen.
Günlükcüm bu sabah yine uykusuzum, sahura kalkmak mahvediyor insanı. Gece 1 gibi yat, 3 küsürde kalk oğlanın sütünü ver, yat 4.30 da kalk sahurunu yap, yat, 7.15 te kalk kızı kreşe gönder. Sonrada giyin işe gel. Ay valla birgün düşüp bayılıcam yollarda. Yat-kalk, yat-kalk derken, ne zaman yatıp ne zaman kalkacağımı da şaşıracağım ilahi günlük.
Bu sabah eşimle konuştuk biraz. Ramazanda niye hep eşler, dostlar ağırlanır diye. Assıl amaç fakire, yardıma muhtaca yardım etmek değilmidir. Niye hep akrabalarımızı, eşimizi dostumuzu iftara çağırırızki, onlarla zaten sürekli gidip geliyoruz, yemekler yiyoruz. Ya fakirler Günlük, neden onlara kimse davet vermez. Sadece fitre ve zekatlar verilir. Ramazanda da böyle olacaksa ne anladım ben bu işten.
Ramazanda bitiyor be günlük ne kaldı şunun şurasında, seneye tekrar nasip olur inşallah.
Bayram tatilinin hafta sonuna denk gelmesi ne kötü oldu dimi günlük. Şöyle hafta ortası olsaydı ne kadder güzel olurdu. Neyse canımız sağolsun. Hadi hoşçakal günlükcüm, yine uğrarım ben

sevgili günlük

bugün k k ilk günüm acemiliği yakın zamanda gidereceğim günlerin yakında olmasını temenni ediyorum

Bugün çok kötüyüm günlük
Allahım böyle söylediğim için beni affet ama ben artık yaşamak istemiyorum.Çok mutsuzum şimdi anlatacak halim yok belki sonrasenağlamasenağlama

sevgili günlük , farkındaysan benim için artık günlük değil , geceliksin , yarasa gibi oldum 20 gündür , herşey bildiğin gibi , koşturma , hayat , özlem , acı , mutluluk , hayat bir hamur , homojen değil işte , maviş sıpa bütün gün ba-ba-ba-ba diye bğırdı durdu yine , tabii babamızı gören yok bulutların üstünde beyefendi ...

sevgili günlük bugün evde yoktum oyüzden bu sate kaldı seni yazmam...bugün bir akrabamıza iftara gittik çok güzel geçti fakat gece bitiminde ögrendigim bişey beni şok etti..bugünü asla untamam hala etkisindeyim...

Merhaba Günlük...
Gece oldu düstüm yine buralara.. Bu aralar gecem-gündüzüm belli degil zaten.. Uyku düzenim alt-üst olmus durumda.. Isin kötüsü,erken de yatsam gec kalkiyorumtatlicadiarzu Ne bu uykuya doyamamazlik anlamiyorum ki.. Uyku hastaligi diye bir sey varsa,evet ben uyku hastasiyim kesin benneyaptımki

Bugün bütün günüm evde gecti.. Zaten öglen 3te uyandim,misil misil 13 saat duraksiz uyumusum.. Ayyy, su üniversite baslasa da kurtulsam artik.. Biktim valla, evde dura dura bu aralar da iyice bakimsizlastim kafamçokkarıştı Yarin güzel bi bakim kuruna sokmam lazim kendimi..
Önce bi epilasyon seansi yapayim kendime tatlicadiarzu Sonra kuaföre gidip kaslarimin icabina baktirayim..Yüzüm de bu aralar cok solgun,bir de solaryuma gireyim 15 dk.. Tamamdir tatlicadiarzu
Sonra askim da bi güzel kiskansin beni "Kime bu süs" diye.. Saftirik bilmiyo ki ona süslendigimi :icecream:
Hadi bakalim, gün benim günümm.. Iyi geceler günlük bacimm.. Şeniz

günlüküümmm...çok canım sıkkın bugün...ilk tartışmamızı yaşadık akşam...ilk kez küs uyuduk...kalbim çok kırıldı...ama büyütmemeye çalışıyorum...neyse...yazarsam ağlarım...boşver...

Sevgili Günlük;
bazen soruyorum kendime, acaba bu kadar komedi ve acayip bir aileyle evlenen benden başka bir gelin var mı diye? Yooo sakın yanlış anlama hakaret olsun diye değil, ama cidden eniştengilinin ailesi çok acayip çok...
Bak neler oldu. Biliyorsun ki salı akşamı kayınvalidemlere iftara davetliydik. Kocamla annesi telefonda kavga ettikleri için gidememiştik. Çarşamaba günü de gidilmedi. Bu sabah kayınvalidem oğlunu aramış, bağırmış,çağırmış. " Ben o kadar yemek yaptım,siz gelmediniz, 2 gündür yemekler duruyor, çöpe atacam bunları, madem gelmiycektiniz ne diye o kadar yemek yaptım ben, çok yoruldum ama hepsi çöpe gidecek... dır dır dır" demiş.:mymeka:
Kocam da "tamam anne artık uzatma, geliriz, senin çöpe atacağın yemekleri biz yeriz, merak etme" demiş.:Roflol:
Yani eğer Allah kısmet ederse bu akşam kayınvalidemlere yemeğe davetliyiz. 2 yıldır sadece oğlu için yemek pişiren kayınvalideceğimin evine yine aç gidip aç döneceğim.
Biliyorum...CADIARZU

Günlük Gülsemm'e şöyle bir bakar ve der ki; "Güzelim, sen de iyi biliyorsun ki, evlilikte her gün aşk,sevda,hasret olmaz. Arada bir tartışma olacak ki güzel günlerin kıymeti bilinsin di mi?"

Sevgili Günlük;
bazen soruyorum kendime, acaba bu kadar komedi ve acayip bir aileyle evlenen benden başka bir gelin var mı diye? Yooo sakın yanlış anlama hakaret olsun diye değil, ama cidden eniştengilinin ailesi çok acayip çok...
Bak neler oldu. Biliyorsun ki salı akşamı kayınvalidemlere iftara davetliydik. Kocamla annesi telefonda kavga ettikleri için gidememiştik. Çarşamaba günü de gidilmedi. Bu sabah kayınvalidem oğlunu aramış, bağırmış,çağırmış. " Ben o kadar yemek yaptım,siz gelmediniz, 2 gündür yemekler duruyor, çöpe atacam bunları, madem gelmiycektiniz ne diye o kadar yemek yaptım ben, çok yoruldum ama hepsi çöpe gidecek... dır dır dır" demiş.:mymeka:
Kocam da "tamam anne artık uzatma, geliriz, senin çöpe atacağın yemekleri biz yeriz, merak etme" demiş.:Roflol:
Yani eğer Allah kısmet ederse bu akşam kayınvalidemlere yemeğe davetliyiz. 2 yıldır sadece oğlu için yemek pişiren kayınvalideceğimin evine yine aç gidip aç döneceğim.
Biliyorum...CADIARZU

canım senin hakkaten ödüllük bir kayınvaliden var yaa...çöpe atacam gelin ha...anam cadılığa bak yaaa...neyse benimki buunun yanında melek melek...şimdilik tabi...

canım senin hakkaten ödüllük bir kayınvaliden var yaa...çöpe atacam gelin ha...anam cadılığa bak yaaa...neyse benimki buunun yanında melek melek...şimdilik tabi...

Alıştım ben şekerim.
2 yıldır hep böyle olur. Yemeğe çağırır, kocam işten fırsat bulamaz gidemeyiz. 3,4 gün sonra bayat yemekleri çıkarır. "Size sakladım" der.
Var ya ben sadece bize ayrılmış 15 gün önce yapılmış poğaça ve kek ikram edildiğini bilirim.kafamçokkarıştı

Kadınceğiz ne yapıyorsa bizi sevdiğinden yapıyor. Boğazından geçmediği için saklıyor günlerce. Baktı oğlu bağırıp çağırıyor o zaman çöpe gidiyor mecburen...lülülülülülü

günlük....
hani derler ya "canım sıkılıyor Allah canımı alsın" diye...
aynen o ruh haline bürünmüş durumdayım...
asssla hakkımı helal etmiyorum, asssla....

sevgili günlük bende duygularımı yazmak istiyorum sana.dün şaşkınlıklar içinde dinlediğim bir olay dinledim.5 yıldır deli gibi sevdiğim ve hala sevmeye devam ettiğim insan meğerse çok yalancıymış.benden öncede çok yakın arkadaşıma aşık olduğunu söylemiş,onu çok sevdiğini,uzun yıllar boyunca takii o karşısına çıkana kadar kimseyi sevmediğini falan demiş.aynı sözleri banada demişti çünkü.inan hiçbirşey hissetmiyorum.arkadaş bunları bana anlatırken kuru kuru dinledim.bu insanda benim çok yakın arkadaşım.bu zamana kadar dememiş beni üzülmesin die ama ben ondan bahsedince artık gözünü aç ve gör.senin sevdiğin insan böle dedi.aileni iyikide bırakıp gitmedin dedi.o benden asla aşk konusunda karşılık alamadı dedi.vs... işte.ne garip ya.derlerdide inanmazsım.kendiside derdi aramızda bişey yok,milletin uydurması die.inanmamıştm.meğerse adam kıza aşıkmış.sonra bana yönelmiş ona sevgisi bitmiş ve beni sevmiş.dilim dolandı yazamıyorum.olaylar karışık sanırım.

X