Kadının Imkanlarıyla..

Nillyy26

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
697
954
33
Merhabalar sevgili kk üyeleri.. Bir konuda fikrinize danışmak istiyorum.. Sizce erkeğin geliriyle birikimiyle ya da imkanlarıyla bir hayat kurulduğu gibi yanlizca kadının imkanlarıyla bir gelecek kurulabilir mi? Örneğin; güvenilir iyi niyetli bir adam, ancak kazandıgı ile hayatını devam ettiriyor. Yine güvenilir iyi niyetli bir kadın, birikimi var ve kendi birikimiyle iş kurmak evlenmek vs. istiyor. Ancak çevre baskısı görüyor. Klasik şeyler işte erkeğe paranı mı yedireceksin, senin imkanlarınla bir hayat kurulmasına gurur yapmıyor mu vs. ne bicim erkek... Ben kadını da adamı da yakından tanıyorum cok sevdigim arkadaslarim. Ben de tam tersi erkegin imkanlariyla hayat kuruldugu gibi kadinin imkanlariyla da kurulur diyorum. Önemli olan erkegin güvenilir olup olmadigi diyorum.. İş yerini sen kurarsin ama o alır çaliskanligiyla zirvelere taşır diyorum. Vs. vs. Bilmiyorum dogru mu düsünüyorum ama. Sizler ne düsünüyorsunuz?

Şayet seviyorsa ve sırf parası için onunla birlikte olmadığından eminse neden olmasın ki. Bence olur, hoş ben her daim erkeğin kadından bi basamak iyi durumda olmasını tercih ederim ama aşk varsa saygı duyarım

Merhabalar sevgili kk üyeleri.. Bir konuda fikrinize danışmak istiyorum.. Sizce erkeğin geliriyle birikimiyle ya da imkanlarıyla bir hayat kurulduğu gibi yanlizca kadının imkanlarıyla bir gelecek kurulabilir mi? Örneğin; güvenilir iyi niyetli bir adam, ancak kazandıgı ile hayatını devam ettiriyor. Yine güvenilir iyi niyetli bir kadın, birikimi var ve kendi birikimiyle iş kurmak evlenmek vs. istiyor. Ancak çevre baskısı görüyor. Klasik şeyler işte erkeğe paranı mı yedireceksin, senin imkanlarınla bir hayat kurulmasına gurur yapmıyor mu vs. ne bicim erkek... Ben kadını da adamı da yakından tanıyorum cok sevdigim arkadaslarim. Ben de tam tersi erkegin imkanlariyla hayat kuruldugu gibi kadinin imkanlariyla da kurulur diyorum. Önemli olan erkegin güvenilir olup olmadigi diyorum.. İş yerini sen kurarsin ama o alır çaliskanligiyla zirvelere taşır diyorum. Vs. vs. Bilmiyorum dogru mu düsünüyorum ama. Sizler ne düsünüyorsunuz?
adamı çok iyi tanımak lazım gerçekten hayatta çalışıp çabaladıysa ama elınden geleni bu kadarsa kadın da kurabılır evi eşyaları vs. ama erkeğin ailesini de tanımak lazım onlar da ıyı nıyetlıyse pekala da olur

Sırt sırta verildikten sonra kimde maddi imkânın iyi olduğunu önemi yok bence , kadınınkiylede olur neden olmasın önemli olan çalışmak

İmkanlar eşit olmalı bence.
Ya da eşit hale getirilmeli.
Ki çalışkan bir insansa bu mümkün.
Ama yine de erkek bir tık önde olmalı bence.
İlerde evlendiniz, hamile kaldınız, çalışmayı bıraktınız diyelim..
Size bakabilecek mi, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek mi?

sorunuza soyle bir yanit vereyim;

1.70 boyda 40 kilo ile 1.50 boyda 40 kilonun gorunumu ayni mi?

degil. oysa her ikisi de 40 kilo!

durumlar konu olan kisilerin hayatlari, cevreleri, karakterleri, yasanmisliklariyla beraber ele alinir. her durum icin farkli ciftlere ayni tavsiyede bulunulmaz bu sebeple.

biz de duruma gore yanit verirsek hata etmis oluruz. guvenilir iyi niyetli bu ciftimizin saf duyu ve dogru degerlendirmelerle yol almalarini oneririm nacizane.

Adamı iyi tanımak lazım. Malum toplumun yapısı belli, erkeklerin yetişme tarzı belli. Çoğu erkek kadının maddi imkanı daha fazlaysa eziklik yapıp acısını kadından çıkarıyor. Yani bi nevi paranla mutlu değil, rezil oluyosun.
O yüzden iyi tanımadan bu yola girmesin bence

Tabi ki kurulur .
Biri getirir biri hazırlar biri pişirir beraber yerler.
Neden Olmasın önemli olan ikisinin de özveri göstermesi .
Biri sadece getirir biri yerse o zaman olmaz.

İki taraf da Çalışkan sorumluluk sahibi olduğu sürece hangisinin birikimi olduğu bence önemli değil. Nasıl evlenirken evi erkeğin kurması normal görülüyorsa bence kadının kurması da normal. Ancak işyeri açma meselesi erkeğe çalışma imkanı yaratmaksa o olmaz. Adam asgari ücret de olsa kendi imkanlarıyla çalışıp kazansın kadının birikimini riske atmasın. Tüm parasını kadın ödeyecekse evi de nikahtan önce alsın bence. Ben de eşimden baya fazla kazanıyorum oturacağımız evi dekorasyonu kendi gelirime göre azıcık lüks tuttum bunlar gözüme görünmedi. Çünkü eşim de kendi mesleğinde ciddiyetle deli gibi çalışıyor ve kazandığı tüm parayı eve harcıyor. Bu çabası olmasa değil kendi birikimimi harcamak evlenmeye bile yanaşmazdım

Çalışkan sorumluluk sahibiyse olur
Benim tanıdıgım kadarıyla calıskan biri. Liseden sonra hep calısmıs. Calısması gerektigi icin okuyamamıs. O sebeple vasıflı bir işi yok. İş kurmak istemelerinin sebebi de buymuş aslinda. Her ikisi de vasıfsız calısanlar. Bulduklari islerde calisiyorlar. Ancak sürekli olarak işten çıkarılma aylarca iş bulamama gibi sorunlar yaşaninca, evlendigimizde işsiz kalırsak cok zorlanırız deyip böyle bir fikir ortaya atmışlar ki bunu arkadaşım yani kadin olan istiyor aslında. Adama da güvendigini söylüyor. Yani yıllardır tanıyor ve hic bir yanlısını görmemis. Ki insan olarak ben de görmedim. Merhametli, saygılı, iyi yetismis bir adam.

Tabi ki kurulur .
Biri getirir biri hazırlar biri pişirir beraber yerler.
Neden Olmasın önemli olan ikisinin de özveri göstermesi .
Biri sadece getirir biri yerse o zaman olmaz.
Arkadasım adamın ev işlerine de yardımcı oldugunu söylüyor. Ki ikisi de cok caliskan insanlar.

Para yedirmek degilde bu işin doğuracağı sonuçlar var.
İnsanla şaşar ve beser.
Adama bu kadar güven verilmemesi taraftarıyim.
Ortak yapilsin ama kadın herseyi karşılamasını.
Çok

İki taraf da Çalışkan sorumluluk sahibi olduğu sürece hangisinin birikimi olduğu bence önemli değil. Nasıl evlenirken evi erkeğin kurması normal görülüyorsa bence kadının kurması da normal. Ancak işyeri açma meselesi erkeğe çalışma imkanı yaratmaksa o olmaz. Adam asgari ücret de olsa kendi imkanlarıyla çalışıp kazansın kadının birikimini riske atmasın. Tüm parasını kadın ödeyecekse evi de nikahtan önce alsın bence. Ben de eşimden baya fazla kazanıyorum oturacağımız evi dekorasyonu kendi gelirime göre azıcık lüks tuttum bunlar gözüme görünmedi. Çünkü eşim de kendi mesleğinde ciddiyetle deli gibi çalışıyor ve kazandığı tüm parayı eve harcıyor. Bu çabası olmasa değil kendi birikimimi harcamak evlenmeye bile yanaşmazdım
Ikisi de cok caliskanlar tanidigim kadariyla. İş kurma sebepleri ise vasıfsız işlerde çalışmaları ve sürekli is degistirme uzun süre işsiz kalma sıkıntıları yasamalarıymıs. Evlendigimizde işsizlik sıkıntısı bizi cok yıpratır diye düsünmüsler. İş yeri açma fikri de arkadasimdan yani kadindan cıkmış

Hayat tecrübem hiçbir erkeğe para yedirmemek yönünde yanlız mantıklı olan neden olmasındır
evin temel ihtıyaçlarını kadın çalışsa da karşılamamalı bence de .ortaklık gibi evlılıklerı tuhaf geliyor bana sen elektırık su öde ben aidat ınternet ödeyeyım vb.gibi.ayrıca kadının az da olsa kendi adına birikimi mutlaka olmalı dünyanın bınbır turlu hali var

Benim tanıdıgım kadarıyla calıskan biri. Liseden sonra hep calısmıs. Calısması gerektigi icin okuyamamıs. O sebeple vasıflı bir işi yok. İş kurmak istemelerinin sebebi de buymuş aslinda. Her ikisi de vasıfsız calısanlar. Bulduklari islerde calisiyorlar. Ancak sürekli olarak işten çıkarılma aylarca iş bulamama gibi sorunlar yaşaninca, evlendigimizde işsiz kalırsak cok zorlanırız deyip böyle bir fikir ortaya atmışlar ki bunu arkadaşım yani kadin olan istiyor aslında. Adama da güvendigini söylüyor. Yani yıllardır tanıyor ve hic bir yanlısını görmemis. Ki insan olarak ben de görmedim. Merhametli, saygılı, iyi yetismis bir adam.

Güven varsa neden olmasın

evin temel ihtıyaçlarını kadın çalışsa da karşılamamalı bence de .ortaklık gibi evlılıklerı tuhaf geliyor bana sen elektırık su öde ben aidat ınternet ödeyeyım vb.gibi.ayrıca kadının az da olsa kendi adına birikimi mutlaka olmalı dünyanın bınbır turlu hali var
Ben de bazen arkadasim adına endiseleniyorum aslında. Evet kadının imkanlarıyla gelecek kurulur diye düsünüyorum ama pişman olur da maddi manevi sıkıntı çeker diye de korkuyorum :KK43:

Ikisi de cok caliskanlar tanidigim kadariyla. İş kurma sebepleri ise vasıfsız işlerde çalışmaları ve sürekli is degistirme uzun süre işsiz kalma sıkıntıları yasamalarıymıs. Evlendigimizde işsizlik sıkıntısı bizi cok yıpratır diye düsünmüsler. İş yeri açma fikri de arkadasimdan yani kadindan cıkmış
Bir ailenin geçimini tamamen aynı işe bırakması yanlış. Hadi oldu kurdukları iş yürümedi; karı koca işsiz kalacaklarına birisi gemisini başka denizde yüzdürmeli. Ayrıca erkeğin, kadının ev kurmasını normal bulmasını anlarım ama kendisine iş kurulmasına da razı olması çok gurursuzca geldi bana.

X