Kadından site görevlisi apartman kapıcısı olurmu

eger sadece cop cikarma- girisi temizleme - sabah ekmek alma gibi bir seyse yapabilirsin tabii. ama genelde kapicili apartmanlarda merkezi ısıtma sistemi- kazan falan oluyor. oyle bir apartmanda erkek gücü isterler

Yaşadığınız yerde Doğalgaz varsa. Doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşcisi kursu bakabilirsiniz. Merkezi sistemlerde ihtiyaç olduğunu duydum. Tercih sebebi olabilirsiniz. Şartlarına baktım erkek yazmıyor. Bir ara MEB veriyordu... Araştırın isterseniz.

Biraz degişik olabilir soru ama o kadar çaresizmki buraya yazma gereği duydum yine iki tane çocuğum var ufaklar mesleğim yok arkamda yardım edecek kimse yok eşimin düzenli bir calışma hayatı yok 4 yılda 14 tane işten cıktı hala iş beğenmiyor yokluk içinde hayat yasatıyor kayanana kafayı bana taktı huzur vermiyor dısarda calışsam cocuklarıma bakacak kimse yok evde bende düsündüm eşimden boşanıp bir yerde site görevlisi olarak girsem hem evde çocuklarıma bakarım hem aylık alırım diye hiç duydunuzmu kadından site görevlisi kapıcı olurmu
Olur niye olmasın

Biraz degişik olabilir soru ama o kadar çaresizmki buraya yazma gereği duydum yine iki tane çocuğum var ufaklar mesleğim yok arkamda yardım edecek kimse yok eşimin düzenli bir calışma hayatı yok 4 yılda 14 tane işten cıktı hala iş beğenmiyor yokluk içinde hayat yasatıyor kayanana kafayı bana taktı huzur vermiyor dısarda calışsam cocuklarıma bakacak kimse yok evde bende düsündüm eşimden boşanıp bir yerde site görevlisi olarak girsem hem evde çocuklarıma bakarım hem aylık alırım diye hiç duydunuzmu kadından site görevlisi kapıcı olurmu
Olur bizim arkadasin sitesinde kadin görevli vardi esinden boşanmış iki çocuğuyla ordanda bir ev vermişlerdi küçük gayette guzel geçiniyordu

Evet duydum. Annemlerin apartman görevlisi kadın. Oğlu da yardım ediyor çöp topladığı zaman. Gayet olur neden olmasın.

az degişik olabilir soru ama o kadar çaresizmki buraya yazma gereği duydum yine iki tane çocuğum var ufaklar mesleğim yok arkamda yardım edecek kimse yok eşimin düzenli bir calışma hayatı yok 4 yılda 14 tane işten cıktı hala iş beğenmiyor yokluk içinde hayat yasatıyor kayanana kafayı bana taktı huzur vermiyor dısarda calışsam cocuklarıma bakacak kimse yok evde bende düsündüm eşimden boşanıp bir yerde site görevlisi olarak girsem hem evde çocuklarıma bakarım hem aylık alırım diye hiç duydunuzmu kadından site görevlisi kapıcı olurmu
Olur tabiki. Ancak işe girerken işin tanımını iyi inceleyin size uyar mı? Temizlik sorumluluğunun yanında:
Merkezi ısıtma sistemi sorumluluğu var mı yok mu?
Hidrofor sistemi sorumluluğu olacak mı?
Ve sitede bulunan bu ve benzeri sistemlerin sorumluluğu ve arıza durumunda gelen ustalara apartman görevlisi eşlik edecek mi?
Bu sistemler ya bodrum katta ya da çatıda olur.Gireceğiniz işte sizden bunları isteyip istemediklerine bakın. İstiyorlarsa size uyar mı bunlara dikkat edin.
Yanlış anlamayın sadece iş tanımına ve size uygunluğuna dikkat etmeniz için yazdım.

Kadından her şey olur niye olmasın erkek Herkül mu merdivenleri temizleyen çoğu kadın bakkaldan ihtiyaç da alabilir asansör var her yerde erkekten bin kat iyi olur yapanlar var

Bana sorarsanız kadın isterim siteye kesinlikle daha iyi olur tercih oy vermek gerekirse

Niye olmasin ki

Bizim apartman görevlimiz kadın. Gayette her işi hallediyor. Zaten yapılamayacak bir iş değil ki. Bizim apartman gorevlimiz kira odemiyor fatura derdi yok. Asgari ücret alıyor sigortası yapılıyor. Gayet güzel iş. Siz de yaparsınız iyi fikir.

Bizim sitemizin gorevlilerinden ikisi kadin, annemlerin oturdugu sitede de gorevli kadinlar var.

Tavsiyem kalorifer yakma ehliyeti almaniz, o zaman tercih edilirsiniz

Allah yolunuzu acik etsin.

Bizim karşı binanın apartman görevlisi bir kadın.

Bizim burada bahçıvan işlerini apartman görevlileri yapmıyorlar. Boyama, ağaç budama gibi şeyleri onlar yapmıyorlar. Servis, çöp toplama, haftalık bina temizliği, bahçedeki dökülen otların toplanması gibi işleri yapıyorlar. Asansöre, kazana, hidrafora bir şey olsa hemen servis çağrılıyor. binada apartman görevlisine verilen bir daire varsa, faturalarıda olmadığı için çok avantajlı iş.

Ben küçük çocukken binamızın kapıcısı ellili yaşlarda bir kadındı. Sonradan hep erkeklerin bu meslekle anıldığını görünce erkek kapıcı da oluyormuş demek ki diyerek çocuk aklımla çok şaşırmıştım.

Bizim karşı binanın apartman görevlisi bir kadın.

Bizim burada bahçıvan işlerini apartman görevlileri yapmıyorlar. Boyama, ağaç budama gibi şeyleri onlar yapmıyorlar. Servis, çöp toplama, haftalık bina temizliği, bahçedeki dökülen otların toplanması gibi işleri yapıyorlar. Asansöre, kazana, hidrafora bir şey olsa hemen servis çağrılıyor. binada apartman görevlisine verilen bir daire varsa, faturalarıda olmadığı için çok avantajlı iş.
Sitenizin daire sayisi az mi?

Simdilerde çoğu binada masrafı azaltmak için mobil kapıcı kullanılıyor
Ayrıca zor bir iş sadece ekmek al merdiven sil olmayabiliyor daha ağır işlerde isteyebiliyorlar bahçe düzeni,ufak tefek boya- tadilat vs..

Böyle bir iş bulmak zaman alır
Bunun yerine yaşlılar için yatılı bakıcı olabilirsiniz
Hem kalacak yeriniz olur hemde kazanç sağlarsınız
Binalarda öyle olur ama sitelerde öyle olmuyor. Bizim sitede blok görevlileri erkek bile olsa tamir işine girmiyor. Onun için ayrı görevli var.

Niye olmadın? Dün bana bir çocuk geldi, annesi site görevlisiydi. :) geçen haftalarda da benzer bir çocuk gelmişti. Duyuyorum sık. Burası yazlık bir bölge. Kadın site görevlileri var. Hatta bana gelen yardımcı abla da önceden apartman görevlisiydi.

X