Kadından site görevlisi apartman kapıcısı olurmu

zeliga

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
10
5
32
Biraz degişik olabilir soru ama o kadar çaresizmki buraya yazma gereği duydum yine iki tane çocuğum var ufaklar mesleğim yok arkamda yardım edecek kimse yok eşimin düzenli bir calışma hayatı yok 4 yılda 14 tane işten cıktı hala iş beğenmiyor yokluk içinde hayat yasatıyor kayanana kafayı bana taktı huzur vermiyor dısarda calışsam cocuklarıma bakacak kimse yok evde bende düsündüm eşimden boşanıp bir yerde site görevlisi olarak girsem hem evde çocuklarıma bakarım hem aylık alırım diye hiç duydunuzmu kadından site görevlisi kapıcı olurmu

Biraz degişik olabilir soru ama o kadar çaresizmki buraya yazma gereği duydum yine iki tane çocuğum var ufaklar mesleğim yok arkamda yardım edecek kimse yok eşimin düzenli bir calışma hayatı yok 4 yılda 14 tane işten cıktı hala iş beğenmiyor yokluk içinde hayat yasatıyor kayanana kafayı bana taktı huzur vermiyor dısarda calışsam cocuklarıma bakacak kimse yok evde bende düsündüm eşimden boşanıp bir yerde site görevlisi olarak girsem hem evde çocuklarıma bakarım hem aylık alırım diye hiç duydunuzmu kadından site görevlisi kapıcı olurmu
Olur niye olmasın. Bunu kabul eden bir bina olursa elbette yapılabilir. Kimi erkek personel ister kimi kadın

Yani bu mesleğin kadı erkeği yok çocuklar kaç yaşında. böyle aklımızdan plan yapmak kolay ama gerçek hayatta öyle olmuyor boşanma aşması bile başlı başına büyük hengame anlaşmalı boşanırsanız istediklerinizi verecek mi devlet boşanmış kadınlara yardım yapıyor ama hepsi 1 2 aylık bir süreç bu zaman diliminde napıcaksınız önce düzen oturtup öyle boşanmanız daha az yıpratıcı olur gibi

hiç duymadım ama bence bal gibi de olur
erkeklerden alasını yaparsınız
ama o tarz bir iş bulabilir misiniz bilmem

şimdiki eviniz kira mı? diyelim ki buldunuz öyle bir iş ve başladınız yerleştiniz.. eşiniz de gelmesin arkanızdan
Yok adresimi bile söylemiycem ona cünkü beni çok bıktırdı iki çocuğum oldu için elim kolum da baglandı işe giremedim böyle bi iş bulsam hemen mahkemeye gidp bosancagım iki çocukla birşey yapamaz nasılsa bana mecbur diye annesiyle bir olup beni eziyorlar sürekli

Yok adresimi bile söylemiycem ona cünkü beni çok bıktırdı iki çocuğum oldu için elim kolum da baglandı işe giremedim böyle bi iş bulsam hemen mahkemeye gidp bosancagım iki çocukla birşey yapamaz nasılsa bana mecbur diye annesiyle bir olup beni eziyorlar sürekli
Allah yardımcınız olsun
aileniz nerede?

Valla bence erkekten daha iyi olur.bizim görevlimiz sadece apartman siliyor.sartlari konuşursunuz bahçe temizliği falan belki biraz zorlayabilir.baska bir bulabilirseniz daha iyi olur maaşı iki çocuğa yetmez.sizin aileniz destekmi peki

Olur neden olmasin ben hiçbir sakınca görmüyorum. Çok ağır bir iş değil kadınlar da yapabilir bence. Bizim görevli asansör merdiven bahçe bakımı vs yapıyor yapılmayacak şeyler değil

Oturduğumuz sitede vardı. Sizin gibi iki çocuğu vardı, eşinden ayrılmıştı. Ev kirası vermiyor ve maaş da alıyordu. Herkes de destek oluyordu. Sonra evlendi gitti. Kadın için biraz yorucu olabilir ama yapılmayacak iş değil asla.

Olur niye olmasın

Var evet. Bizim sitede var. Komşum da başka bir sitede görevli. Çöp toplamak biraz zor oluyor dedi. Temizlik kısmı zaten çok zor değil. Çöpler biraz ağır oluyormuş. Onun dışında memnun. TOKİ sitelerinde falan resmi tatiller de oluyor. Bizim sitede bir ara baya bir bulamadılar görevli. Lojman verdikleri halde. Lojman da öyle eskiden olduğu gibi bodrum falan değildi. Normal girişteydi diğer dairelerle beraber. Genelde çok zor buluyorlar çalışacak kişi. Bence olur gayet.

Benim önceki oturduğum yer büyük bir siteydi
Temizlik personeli havuz bahçe spor salonu için ayrı çalışanlar vardı

Karı koca alt katta oturuyor adam temizlik yapıyor kadında site yönetimi ve çalışanlar için yemek yapıyordu
Öyle büyük sitelerde çok oluyor dediğiniz gibi çalışanlar

Olur Tabi neden olmasın ki arkadaşım site görevlisi çok da memnun çok da rahatmış ayrıca İnan’ın şuan bir çok yerde kadın site görevlisi isteniyormuş arkadaşımdan öğrendim bence kendinize güvenin ve deneyin 🙏🥰🧡

Şartları bilemem ama buradaki sitelerde birçok kadın görevli var. Bahçe düzenine bakıyorlar site içi temizlik falan yapıyolar neden olmasın yapabilirsiniz pek tabii

Simdilerde çoğu binada masrafı azaltmak için mobil kapıcı kullanılıyor
Ayrıca zor bir iş sadece ekmek al merdiven sil olmayabiliyor daha ağır işlerde isteyebiliyorlar bahçe düzeni,ufak tefek boya- tadilat vs..

Böyle bir iş bulmak zaman alır
Bunun yerine yaşlılar için yatılı bakıcı olabilirsiniz
Hem kalacak yeriniz olur hemde kazanç sağlarsınız

X