Kadında jinekolojik hastalıklara yol açan duygular

C

cimcimebenim

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cimcimebenim
Kadında jinekolojik hastalıklara yol açan duygular

Bu tip hastalıkların çoğunda kadının kendi kadınlığını reddetmesi yatar. Çocukluğunda bilinçaltına ekilmiş kadınlık ile ilgili negatif düşünceler, ya da kadının aşağılanması tipinde maruz kaldığı durumlar bilinçaltını savunmaya çeker.

Adet görmesi düzensiz, adet göremeyen, çok az adet gören kız ya da kadınlarda kendini reddetme, yani suçluluk ön plandadır. Anne babası erken yaşta ayrılmış çocuklarda sık karşımıza çıkar. Kırsal kesimde kadının sadece hizmet eden bir nesne olarak görülmesi aynı tipte etkiye yol açar.

Ağrılı adet görmeye ( dismenore) birkaç etken yol açar. Adetin ağrılı bir olay olarak öğrenilmesi, adet görmeye karşı negatif düşüncelerin bilinçaltına ekilmiş olması. Kişinin kendini cezalandırıcı bilinçaltı dürtülere sahip olması gibi.

Kıllanma sorunlarında korku üzerine kaplanmış kızgınlık karşımıza çıkar. Yani kızgınlığı boşaltırsanız korkuyu bulursunuz. Sevgiyi reddetme, sevilmekten korkma gibi.

Yumurtalıklar ve rahim yaratıcılığı temsil eden organlardır. Kendi yaratıcılığını reddeden bilinçaltı koşullanmaları yumurtalıkların çalışması ile ilgili sorunlara neden olur.

Premenstruel semptomu (PMS) olan ( yani adet öncesi dönemde gerginlikleri..) kendi gücünü eline alamayan, yetkisini başkalarına devreden, kadınlık işlevlerini reddeden kadınlarda görülür.

Vulvar/ genital bölgede çıkan kaşıntılar cilt lezyonları korkuların endişelerin, geçmişte kalan halledilmemiş kızgınlıkların yansımasıdır.

Spastik kolit ( kasık ağrıları) güvensiz hissedenlerin hastalığıdır.

Kısırlık/ infertilite, çocuk sahibi olamayan kadınlarda yaşama karşı direnç söz konusudur. Kendini anne olmaya hazır hissetmeyen, çocuk sahibi olmak istemeyen bir parçanın varlığı analitik hipnoterapi ile ortaya çıkarılabilir. Aynı nedenler nedensiz sürekli düşük yapan kadınlarda görülür. Bazı kadınlar ilginç olarak hep aynı cinsteki bebeği düşürür. Kendisi çocukluğıunda cok ceza görmüş bir kadının bilinçaltı kız çocuğuna sahip olmak istemez.

Vajinal akıntı ve iltihablar; erkeğe karşı olan kızgınlık, cinsellikten utanma ve suç duyma, kendini cezalandırma.

Kasık ağrıları; suçluluk. Kendini cezalandırma

Kanserler; istenmeyen bebek, istenmeyen çocuk, aşırı kendini yok etme tepkisi

slm.çok ilginç geldi bu yazı bana..bilimsel olarak kanıtlanmış bişey mi bu?

Ben Kesinlikle Inaniyorum Psikolojik Olduguna Bende Cocuklukta Cok Stresli Donemler Gecirdim Ve Ilacsiz Adetlenemiyordum Kesilmisti Simdi Yerine Geldi Bitkilerle Cok Sukur

Slm. Gercekten kanitlanmis mi? nerden alinmis yazi?

ay cok guldum:))) bizim gb isteyip de hamile kalamayanlara ne oluyormus:))))))))))))

keske o kadar kolay olsa, osikoljik tedaviyle cocukluguma iner agrili reglelerimden kurtulurdum:)))))))))canim cikio benim nen cocuklugu ne psikolojisi, cocukken de pek mutluydum ayrica!!!!!!

ben depresyon gecırdım esımle aram ıyı degıldı ve asla cocuk ıstemıodum hatta bunu esımede soyledım sırf uzmek ıcın ve dr bana bu tıp dusuncelerın yumurtaları gucsuzlestırdıgını ve vucudumun dollenmeye karsı bı kalkan kurdunu soyledı yanı tamamen olmasada bence dogruluk payı var :KK43:

ben depresyon gecırdım esımle aram ıyı degıldı ve asla cocuk ıstemıodum hatta bunu esımede soyledım sırf uzmek ıcın ve dr bana bu tıp dusuncelerın yumurtaları gucsuzlestırdıgını ve vucudumun dollenmeye karsı bı kalkan kurdunu soyledı yanı tamamen olmasada bence dogruluk payı var :KK43:

tabii ben biraz esprili yaklastim olaya. eminim psikolojinin tum hastaliklarda etkisi cok buyuk ama yukardaki yazida her seyi ayrintili ve abartili vermisler. bir de oyle sancili reglelerim olurki her ay sasmadan agrilar gucludur ondan cok guldum; yani kim ne derse desin psikolijiyle aciklanacak gb degiller hele cocukla asla:)) 13 yasimda regle olunca da ayniydi 29 oldum hala ayni sancilar, ama depresif gunlerde daha da agrir derseler eyvallah dogrudur derim:))

X