Kadın dogumcu neden eşimin sperm test sonucunu istedi?

ilmeka8384

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
157
245
40
Arkadaşlar bizim bayadır çocuğumuz olmuyor o yüzden bugün özel bir hastaneye kadin doguma gittim kadin dogum doktoru bir sonraki sefer gelirken esimin sperm test sonucunu da istedi. Niye istedi sizce? Kadin dogumcular erkeklerin sonucuna da bakıyorlar mi?

Arkadaşlar bizim bayadır çocuğumuz olmuyor o yüzden bugün özel bir hastaneye kadin doguma gittim kadin dogum doktoru bir sonraki sefer gelirken esimin sperm test sonucunu da istedi. Niye istedi sizce? Kadin dogumcular erkeklerin sonucuna da bakıyorlar mi?
Bakmazlar mi bakıyorlar tabi benim eşime de bakmıştılar

Evet canım erkekte herhangi bir sorun olup olmadığına bakıyorlar spermlerin hareketliligine bakılıyor benim eşim vermişti bide eşinin 3 gün boşalmamasi lazım bu arada o testi yapması icin

Erkeklerin sorunlariyla üroloji bölümü ilgilenmiyor mu? Kadin dogumcuyla bağlantısını anlayamadım da o yüzden soruyorum
Eşiniz üroloji doktoruna gidip test yaptıracak, sonucuna hem üroloji doktoru hem kadın doğum doktoru bakacak. İkisine de göstermeniz gerekiyor.

Tedaviyi ona göre şekillendirir.
Mesela sizde değil eşinizde problem varsa sadece, size ilaç uygulamadan aşılama yapalım diyebilir. Yada aşılama yada tüp bebeğe karar verilirse sperm ayıklama talep edebilir. Kadın doğumcuların görmek istedikleri en önemli şeylerden biri yani sperm testi.

Bunu bilmiyordum ben sadece benimkine kadin dogumcu esiminkine de üroloji doktoru bakar diye biliyordum
Allah en kısa zamanda sağlıcakla evlat nasip etsin. Bizim ilk çocuktan sonra sıkıntı oldu eşimden kaynaklıydı, tedavi oldu sonrasında hamile kaldım. Şimdi 2,5 yaşında oğlum. Allah isteyen herkese nasip.

Allah en kısa zamanda sağlıcakla evlat nasip etsin. Bizim ilk çocuktan sonra sıkıntı oldu eşimden kaynaklıydı, tedavi oldu sonrasında hamile kaldım. Şimdi 2,5 yaşında oğlum. Allah isteyen herkese nasip.
Amin hayırlısıyla insaallah. Rabbim oğlunuzu bağışlasın size. İsteyen herkese de nasip etsin insaallah

Tedaviyi ona göre şekillendirir.
Mesela sizde değil eşinizde problem varsa sadece, size ilaç uygulamadan aşılama yapalım diyebilir. Yada aşılama yada tüp bebeğe karar verilirse sperm ayıklama talep edebilir. Kadın doğumcuların görmek istedikleri en önemli şeylerden biri yani sperm testi.
Anladım çok teşekkür ederim

X