Kadın Doğum Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

Bezdumda

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
855
650
Doktor seçimi yaparken nelere dikkat ettiniz?
Ben direkt doktor hakkındaki şikayetlere ve yorumlara göre ele alıyorum, hatta haftaya ilk randevuma gidicem, doktor hakkında herhangi bir bilgim yok.
Dikkat etmem gereken bir husus var mı? Tecrübeli anneler ve anne adayları yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler 🩷

Özel mi devlet mi?

İkisini de tecrübe etmiş birisi olarak, doktorun enerjisi çok önemli, siz ilk kez bu duyguları yaşadığınız için tüm sorularınıza açıklayıcı hatta aklınıza gelmeyenleri bile iletmesi gerekiyor.

Yanlış anlaşılmak istemem ama bazı doktorlar felaket tellalı gibi konuşur hiç gülmez direkt kaçasım gelir.

Ben şans eseri iki doktoru da tavsiye üzerine bulmuştum.

Özel mi devlet mi?

İkisini de tecrübe etmiş birisi olarak, doktorun enerjisi çok önemli, siz ilk kez bu duyguları yaşadığınız için tüm sorularınıza açıklayıcı hatta aklınıza gelmeyenleri bile iletmesi gerekiyor.

Yanlış anlaşılmak istemem ama bazı doktorlar felaket tellalı gibi konuşur hiç gülmez direkt kaçasım gelir.

Ben şans eseri iki doktoru da tavsiye üzerine bulmuştum.
Özel düşünüyorum.

Doktorun enerjisi çok önemli dediğiniz gibi ama daha önce bir deneyimim olmuştu, doktor çok güleryüzlü ve ilgili gözüksede resmen soyup soğana çevirdi beni 🤣 gereksiz tahliller, labrotuvar hatası diyip tekrar tekrar test istemeler..

Dediğiniz gibi çok suratsız ve negatif enerjili doktor var, işini istekle yapmayan ve hastaya düşmanıymış gibi davranan..

Çevreme sorabileceğim kişi yok, sorsamda ‘ay kesin bunda sorun var’ diyecek insan sayısı çok..

Yorumunuz için teşekkür ederim 💕

Ben direkt doktor hakkındaki şikayetlere ve yorumlara göre ele alıyorum, hatta haftaya ilk randevuma gidicem, doktor hakkında herhangi bir bilgim yok.
Dikkat etmem gereken bir husus var mı? Tecrübeli anneler ve anne adayları yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler 🩷
İşini hakkıyla yapana denk gelmek için o hastane koridorunda muhabbet edeceksin😂 benim eltimin gittiği doktordan ben hiç memnun kalmadım o çok över ,benim gittiğim doktordan da o memnun kalmadı😂 ben gebeliğim boyunca aynı doktora gittim gerçekten çok ilgili ve özel hastane doktoru gibi bilgi verir ,tek tek açıklar durumu anlatırdı.

Ben genellikle tavsiyelere dikkat ederek hareket ediyorum, bir kaç tavsiye almıştım yorumlarına hesaplarına baktım gidip hep görüştüm…
Çok şükür ki doğumumu yaptıran doktordan razıyım Allah’ta ondan razı olsun…
Bence kendi araştırmalarınızdan bulmaktansa tavsiyelere açık olun elemek daha kolay oluyor.

Burada aynı semtte oturduğum bi arkadaş var, onun önerisiyle gitmiştim. Kadın ilk muayenede her şeyi gayet güzel anlatmıştı detaylı detaylı, hani kötü şeyleri de söyleyip bunları söylemek zorundayım ama sende olduğu için değil, bilginin olması için falan demişti. İyi kötü her şeyi anlattığı için ben sevdim kapıdan çıktığım gibi doğum paketi aldım kadından öyle de çat diye bi karardı 😅

Tamamen arkadaş tecrübelerime ve de doktorum donanımına ve ilk kontrolümün nasıl geçtiğine bakarım, bu arada doğum doktorum hayatımı kurtardı ...

Ben genellikle tavsiyelere dikkat ederek hareket ediyorum, bir kaç tavsiye almıştım yorumlarına hesaplarına baktım gidip hep görüştüm…
Bence kendi araştırmalarınızdan bulmaktansa tavsiyelere açık olun elemek daha kolay oluyor.
Bebiş geldi miiii 🥰

doğurdun muuuu??? 🤔

yaaa siziii yerüüüümmmmm 🥰🥰 iyisiniz dimi ikiniz de? 🥰🥰 o kadar düsündün oldu bitti bak 😂 (darısı basima) kdkd
🥹🥹 çok şükür iyiyiz daha iyi olacağız inşallah 😍
Ay sorma çok şükür 😅 oh çektim yani
Darısı gerçekten sana yani doğum sonrası gerçekten başka bir boyuttayım🥰🥹🥰🥹🥰🥹🥰🥹🥰🥰🥰🥹🥰🥰🥰🥹🥰

Sen ne yaptın cinsiyet belli oldu mu

Merhaba başımdan geçen tecrübeye dayanarak size doktor değil hastane seçmenini oneririm . Özellikle ilk gebeliğiniz ise bence muhakak üniversite veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden içinde yeni doğan yoğun bakim ünitesi olan bir hastane seçmenizi oneririm . Erken dogum riski hiç olmadığı halde aniden erken doğum yaptım ve özelde gittiğim doktor ve anlaşmalı hastane kabul etmedi doğumu ki zaten öncesinde acilen yatış yapıldığında özelde doğurmak istediğime tam emin oldum doktorların ilgilerini görünce . Özellikle tüp bebek veya ilk gebelikte bence devlet hastanesi en doğrusu.

Merhaba başımdan geçen tecrübeye dayanarak size doktor değil hastane seçmenini oneririm . Özellikle ilk gebeliğiniz ise bence muhakak üniversite veya tam teşekküllü devlet hastanelerinden içinde yeni doğan yoğun bakim ünitesi olan bir hastane seçmenizi oneririm . Erken dogum riski hiç olmadığı halde aniden erken doğum yaptım ve özelde gittiğim doktor ve anlaşmalı hastane kabul etmedi doğumu ki zaten öncesinde acilen yatış yapıldığında özelde doğurmak istediğime tam emin oldum doktorların ilgilerini görünce . Özellikle tüp bebek veya ilk gebelikte bence devlet hastanesi en doğrusu.
Aaa bu gibi durumlar hakkında da hiç bilgim yok mesela. Şok şaşırdım. Neden kabul etmediler acaba?

Ben gebeliğimden doğuma kadar aynı doktorla devam ettim. Benim için önemli olan sürekli ulaşılabilir olmasıydı. Acil durumlarda kendisi cevap vermeyince asistanını arayıp geri dönüş sağlardık. Bence bu çok önemli. Pazar günü benim için kliniğini açmıştı iki kez acil olarak canım doktorum 🤪😂
Yani ilk olarak ulaşılabilir olması, sorduklarıma akıcı eveleyip gevelemeden net cevaplar vermesi psikolojinizi düşünerek sizi rahatlatması benim için önemli. Hamilelik boyunca ne dediyse hepsini tek tek yaşadım falcıya girmiş gibiydim 😂😂

X