Kadın çocuğuma terbiyesiz deyip duruyor

Biz de küçükken birbirimize bol keseden sallardık. Çocukken öyle şeyler oluyor.

Asıl mesele bu neden kadınla sizin aranızda abartıldı? Eğitimsizlik mi desem işsizlik mi desem bilemedim.

iyide öyleyse neden benim çocuğumun fıtratı bu dediniz? bu söylediğiniz şekilde olsa benim kızım söylemez öyle şeyler ben duymadım hiç diye savunma yapardınız

iyide öyleyse neden benim çocuğumun fıtratı bu dediniz? bu söylediğiniz şekilde olsa benim kızım söylemez öyle şeyler ben duymadım hiç diye savunma yapard
Bilmiyorum çok yanlış bir söylem oldu ve ben çocuğumu kötü ettim konusamadim savunamadim ağladım sonra

Tamam yapmış diyelim ben görmedim bunu birebirde söylemek gerekmiyormu sizce toplum içinde dalga geçip kahkaha atarak değil benim hatam gidip sormadım ne kötü huy öğretmiş diye

Çocuğunuzu yalnız başına kimsenin evine göndermemeye çalışın (konudan bağımsız)
başkasının çocuğunu da annesi olmadan eve almayın

Konuyu acik ve net bir sekilde bir daha yaz ne dedigin kim neye kime nasil hava atmis anlasilmiyor .herkes 50 kere ayni seyi sormus .Acikca yazsaniz herkes yorumunu yazip gecicek illa tek tek herkes sorsun istiyorsunuz .

Görsem emin olun uyaririm hangi anne uyarmaz bilmiyorum soylecek bir cümle bulamadım o an konuşmak istemedim soyledim ve sustum kadin beni her yerden vurmaya calisti

Bu mesajiniz için çok teşekkürler

Ne değişik komşuluk arkadaşlık ilişkileriniz var. Ben çocuklar arası fiziksel bir şiddet birbirine zarar verme olmadığı sürece çocukların oyunlarına müdahale etmem.kendi sorunlarını gayet kendileri çözebiliyor. Kendi çocugumun bir başkası tarafından uyarılması da hoşuma gitmez. Hoşuma gitmeyen durumlarda da karşı tarafla görüşmem olur biter.

Tabiki anne olarak herkes iyi yetiştirmeye çalışır çocuğunu ama onlar birey ve ne dersek diyelim kendi doğruları var ve kendi fikirleri var,sen ne yaparsan yap huyunu değiştiremezsin bende olsam başkalarina karşı çocuğumu savunurum kimse çocuğuma kötü söz söyleyemez,edebiyle uyarır,görmediğim bilmediğimi düşündüğü birşeyde haber verir amenna ama ters bir şekilde söylerse elbette savunurum ama bu degilki çocuğumu uyarmiyacagim,başkalarına karşı savunsamda cocugumun yanlısı varsa uyaririm o anlar anlamaz ama üzerime düşeni yaparım,gitmek istemiyorsan gitme ama arkadaşlar ve sohbet etmek iyi geliyorsa devam et konuyu uzatma,zaten daha fazla birşey diyeceğini sanmıyorum herkes senden yana olmus

Bilmiyorum çok yanlış bir söylem oldu ve ben çocuğumu kötü ettim konusamadim savunamadim ağladım sonra

zaten sizin direkt mevzuyu anlamaya yönelik değil savunmaya yönelik tepkiniz yanlış.
ben duymadım ne söylemiş diye sorabilirdiniz ben konuşurum kızımla deyip olayı kapatabilirdiniz.

siz kendi cocugunuzu etiketleyerek ilk hatayi yapmissiniz bence. "hava atar, kendini ezdirmez" derseniz baskalari da bire bin katarak cocugunuzu etiketler. ki ta anneliginze laf etmis. "sen kimsin de benim anneligime laf edebiliyorsun, nerden buluyosun bu cesareti? herkes kendi anneligine baksin once" deyip ortami cocugunuzu da alip terk etmeliydiniz.

Bizim burada biri geldi yeni. Kızı satasiyor çocuklara güzelce uyarıp yapmaması gerektiği söylendiğinde büyüklere de bağırıyor. Çocuk 5 yaşında. Baya boyundan büyük laflar ediyor. Annesine dediler biz güzelce uyardık ama bize de bağırdı diye. Sanıyorlar ki ben konuşurum onunla falan diyecek ama kadın " Benim kızım öyle lafını esirgemez" dedi. Siz hikayeyi anlatinca bu geldi aklıma. Konunuzdan bağımsız diyeceğim o ki Onun fıtratı bu, şunun huyu bu diye diye terbiyesiz bir nesil büyüyor. Sizin konuyu tam anlamadım haklı haksız diyemem ama böyle bir durum da var maalesef.
Çocuk çocukluğunu bilecek büyük büyüklüğünü.

Bende anlandim emin olun 8 ay oldu taniyali emin olamiyorum devam edip etmemekte diğer bayanlarla sıkıntım yok

Keşke bende bu kadar guzel dile getirebilsem sinirli olduğumda hele ki karşı taraf çok güzel konusuyorsa ben tıkanıp kalıyorum hakkımi bu sözlerle savunmak varken sacmaladim bu kadınla gorusmek beni korkutuyor arkadaşlarım bana iyi geliyor sanirim gidecegim dusunceleriniz için teşekkürler

O kadar haklisiniz ki kendime çok kiziyorum çocuğumu bile savunanadim farklı şekilde etiketliyip bıraktılar

Benim kizimda görmedim emin olun görsem uyaririm belki farketmedim diyelim kadın beni her gordugunde toplum içinde uyarıyor amaci farkli yani bire birde sürekli kızını yollayan o gelsin diyen o kızıni çok sevdik sarilip öpen biri ama arkadaşlarınin yanında farklı davraniyor ne cevap vereceğimi bilemedim o cümleler cikti agzimda n

kendinizi ezdirdiğiniz için çocuğunuz da sizinle beraber eziliyor. o halde ikinizin de ezilmesi muhtemel ortamlardan uzak durun ve kitap okumaya başlayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…