KADES (Kadın Destek Uygulaması)

Kaç gündür düşünüyorum üzülüyorum dertleniyorum. Ama kimsenin anlamadığı bir nokta var
Biz kadınlar günümüz kadınları çok çabuk geliştik evrimleştik haklarımızı öğrendik. Bireysel duruşumuzu değiştirdik. Attığımız bir imzanın bizi mutsuz bir hayata mahkum edemeyeceğini öğrendik.
Ama erkekler hala mağaralarında mağara kanunları ile yaşamaya yaşatmaya devam etti. Bizim bu gelişimimize ayak uyduramadılar. Korktular korktukça da bizden üstün olan güçlerini ortaya döktüler.
Böylesi uygulamalar güzelde ama erkekleri değiştirmek şart değil mi?
Hala mağara kanunlarında devam ederlerse ne değişecek. Ölümlerin sayısı değil, ölen kişiyi bulma hızı değişecek

Bu konudaki çok düşünüyorum, eşiyle boşanma aşamasında olan, eşinden şiddet gören kadınlara iş imkanı sağlanmalı, koruma altına alınmalı ve kocayada ağır cezalar verilmeli hatta kadının yasadıgı şehri terk ettirilmeli ..

Devlet zor durumdaki kadınlara iş imkanı sağlamalı !!

Mesela ben topun ucundayım. Benim olayım apayrı bir konu. Boşanma davam sürüyor. Adam sürekli eve dayanıp tehdit ediyor ki tehditle kalmaz psikopatin önde gideni. Anneme diyor kizini vuracağım sonra kendimi öldüreceğim bu çocuğa sen bakacaksın diyor. Uzaklaştırma bitti yeniden şikayetçi olacagim ama adam çocuğu almaya geldiği vakit sıksa sıkacak. Etrafımdakiler benim için korkuyor. Ben de kendim için değil ama çocugum icin korkuyorum. Boşanmak istemiyor vazgeçmiyor.

Ay Allah sizi korusun ya bide hamilesin😟 uzaklaştırma verdiklerinde ne değişiyoki polis mi duruyor kapıda? Allah fırsat vermesin ya
Ne istiyolar anlamıyorum iki tarafda bir arada mutsuzsa niye zıvanadan çıkıyolar
Seviyosan istemiyosan karını üzme o zaman
Keşke uzak bi şehirde olsanız😟

Benide eşim tehdit etmişti uzaklaştırma çıkarmak için aile içi şiddet kısmında çalışan polisle epeyce konusmustum, uzaklaştırma istiyorum can güvenliğim yok diye gerçekten o zamanlar aşırı tehdit vardı... Polis bana " adamı zaten eve almıyorsun ne gerek var al bu kağıdı numaram burada yazıyor bişey olursa ararsın diye elime kâğıt verip gecenin bi kagıt göndermişti" bende cenazeme gelirsin o zaman diye kavga edip çıkmıştım o gün bugündür nefret ederim polislerden eşimle aynı meslekten diye eşimi korumuslardı hep..

Bu kadınlar zaten öleceklerini bilip aylar öncesinden gidiyor polise. Son anda koşacağınıza baştan yardım etseniz nasıl olur?

Fikir güzel ama çok yetersiz.

Hanimlar İcisleri bakanligi KADES projesini hayata gecirmis. Asagida sitesindeki aciklama yer aliyor. Uygulama marketinden indirip bilgilerinizi giriyorsunuz. Ana sayfasindaki "yardim iste" butonundan cagri yapiliyor. Herkes indirsin. Umarim faydasi olur.

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

bilgilendirme için teşekkürler. üye olduğum kadın örgütleriyle paylaşacağım

Ay Allah sizi korusun ya bide hamilesin😟 uzaklaştırma verdiklerinde ne değişiyoki polis mi duruyor kapıda? Allah fırsat vermesin ya
Ne istiyolar anlamıyorum iki tarafda bir arada mutsuzsa niye zıvanadan çıkıyolar
Seviyosan istemiyosan karını üzme o zaman
Keşke uzak bi şehirde olsanız😟
Yok hamile değilim. Bir yıldır ayrıyız zaten. Sadece forumdaki son ifşa olaylarından sonra bilgilerimi değiştirdi korkumdan. Hamile mi gözüküyorum? Yok yok davam sürüyor kendisine bir sene evvel dava actim

Keşke sesimizi duyura
Bu kadınlar zaten öleceklerini bilip aylar öncesinden gidiyor polise. Son anda koşacağınıza baştan yardım etseniz nasıl olur?

Fikir güzel ama çok yetersiz.
Sorun ne biliyor musunuz? Herkes bişey olursa şuraya buraya bildirim derdinde, kimse bişey olmadan bişey yapmıyor maalesef

Yok hamile değilim. Bir yıldır ayrıyız zaten. Sadece forumdaki son ifşa olaylarından sonra bilgilerimi değiştirdi korkumdan. Hamile mi gözüküyorum? Yok yok davam sürüyor kendisine bir sene evvel dava actim
Off canım valla endişelndim senin adına Allah korusun elimden bişey gelirse yardımcı olayım off aklım durdu

Evet hamilelik takvimi var. Allah sonunuzu hayır etsin Allah kötülere zalimlere fırsat vermesin yeter artık kadınların çocukların canları yanmasın🥺

Bu ülkede adalet üst kesimlere işliyor, alt kesimler kimin umrunda paran varsa adaletin vardır, yoksa adalet senin beyine off

Bu saatte oğlumun çalışma masasına oturup kara kara düşünüyorum. Istemiyorum bunu anlaması gerek ama anlamıyor. Uzaklaştırma bitti epey oldu. Kadesi indirdim ama anlık herşey. Niyet etse polis gelene kadar yapar. Akşam annem.araya girdi. Annemi ittirdi.

Onlarca olay, olen binlerce kadin, bir o kadar yardim cigligi da cabasi. Ben kasitli oldugunu dusunuyorum , bu kanunlarin degismesi icin daha ne olmasi lazim? Siddet uygulayan, tehdit eden ese kallavi bir ceza vermek cok mu zor allahaskina, herseye kanuni kiliflar uydurmayi cok guzel biliyorlar oysaki.

Başımda erkek yok annemden başka o yüzden kimsesiz bilip sürekli annemle beni tehdit ediyor

ALLAH kahretsin buna nasıl sessiz kalabiliyolar ya insanların hayatı bu kadar ucuz mu illa bi vahşet mi yaşanması gerekiyor uzak bi yerlere gitme imkanınız yokmu 😟

X