Kaderimde o yoksa Neden unutamiyorum onu :( akil verin lütfen:(

İçinizde kalmış ve türlü nedenlerle unutmak istememiş, onu kafanızda büyütmüşsünüz.

bu sevgi ya da aşk değil bence, psikolojik takıntı..
gitmiş başkasıyla evlenmiş, senden haberi bile yok..
böyle birini nasıl unutamıyorum seviyorum diyebilirsin ki..
onun artık ayrı bir hayatı var, bunu kabul edip önüne bak ve yoluna devam et, abla olarak tavsiyem budur..
unutamıyorum diye bir şey yok.. insan yeri geliyor annesi ölüyor onu bile unutuyor, acısı hafifliyor zamanla..
bu melankoliden çık, kaderin filan da değil, ki evlenmiş zaten.. napcaksın ki adamı boşattıracak mısın?
işine gücüne bak, hobi edin, bak gencecik yaştasın, hayatı heder etme kendine..
bunlar geçecek ve ne kadar salakmışım boşuna kendimi üzmüşüm diyeceksin..

İnsanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık der bi ayette .
Ne kadar çabaladın unutmak için ? Unutman için elinde o kadar mantıklı şeyler var ki . Adam evlenmiş.
Hem bir ölünün bile yası 40 gün tutulur unutup devam edeceksin yoluna

Cabaladim dedim ya ne zaman unutur gibi oldum hatirlamadim o zaman rüyamda görüp hatirlatti kendini sanki

Bazı insanlar dramdan besleniyor. Acı arabesk hayatlarına bir anlam veriyor sanki.
Sizin onu sevdiğinizin üçte biri kadar o da sizi sevseydi şu an siz evli olurdunuz.
Biraz daha böyle devam ederseniz, yakında da heba ettiğiniz gençliğinize aglarsiniz.

Aynen sevseydi coktan yanimda olurdu :KK43:

Bende eski sevgilim için öyleydim yıl geçti unutamadım. Hep rüyalarıma giriyordu. Ne zaman unuttum tamam hayatıma bakıyorum desem ya rüyamda gördum ya da onu hatırlatan birşey oldu. Sonra geri döndü şimdi çıkıyoruz. Ama senin gibi bir durumum olsa yani eski sevgilim evlenmiş olsa onu unutmak için her yolu denerim psikologa giderim en başından. Senin ne yaşadığını çok iyi anlıyorum ama artık o takıntı yapılacak bir insan değil. Çoktan başkasıyla yuvasını kurmuş.

Ay inanirmisin gözlerim doldu Cok sevindim senin adina :) ahhh Keske bende böyle sansli olsaydim :KK43:

bu sevgi ya da aşk değil bence, psikolojik takıntı..
gitmiş başkasıyla evlenmiş, senden haberi bile yok..
böyle birini nasıl unutamıyorum seviyorum diyebilirsin ki..
onun artık ayrı bir hayatı var, bunu kabul edip önüne bak ve yoluna devam et, abla olarak tavsiyem budur..
unutamıyorum diye bir şey yok.. insan yeri geliyor annesi ölüyor onu bile unutuyor, acısı hafifliyor zamanla..
bu melankoliden çık, kaderin filan da değil, ki evlenmiş zaten.. napcaksın ki adamı boşattıracak mısın?
işine gücüne bak, hobi edin, bak gencecik yaştasın, hayatı heder etme kendine..
bunlar geçecek ve ne kadar salakmışım boşuna kendimi üzmüşüm diyeceksin..

Insallah birgün gercekten öyle derim Cok istiyorum

Biraz olaylara bakış açımız bizi yönlendiriyor hayatta. Bunu tatlı bir çocukluk aşkı olarak anılarınızın arasında rafa kaldırmayı deneyin artık. Bu kadar anlam yüklemeyin hiç kimseye. Allah bize özgür irade vermiş. Kaderimizi kendi seçimlerimizle yönlendiriyoruz. İyi yada kötü seçimler yaptığımızda bunların karşılığını ona göre alıyoruz. Siz çocukluk aşkınıza bu şekilde anlam yüklerseniz, ısrarla unutamıyorum derseniz unutamassınız elbette. Herşey sizin çabanızla güzelleşecek. Evlendiğini ve başkasının eşi olduğunu öncelikle kabul edin. Bu fikir sizi üzüyorsa da bırakın üzsün. Üzüntünüzü yaşayın çıksın gitsin sizden ki önünüze bakabilesiniz artık. Hayat birilerini böyle takıntı haline getirmek için çok kısa. Bu günler geri gelmeyecek unutmayın.

Biraz olaylara bakış açımız bizi yönlendiriyor hayatta. Bunu tatlı bir çocukluk aşkı olarak anılarınızın arasında rafa kaldırmayı deneyin artık. Bu kadar anlam yüklemeyin hiç kimseye. Allah bize özgür irade vermiş. Kaderimizi kendi seçimlerimizle yönlendiriyoruz. İyi yada kötü seçimler yaptığımızda bunların karşılığını ona göre alıyoruz. Siz çocukluk aşkınıza bu şekilde anlam yüklerseniz, ısrarla unutamıyorum derseniz unutamassınız elbette. Herşey sizin çabanızla güzelleşecek. Evlendiğini ve başkasının eşi olduğunu öncelikle kabul edin. Bu fikir sizi üzüyorsa da bırakın üzsün. Üzüntünüzü yaşayın çıksın gitsin sizden ki önünüze bakabilesiniz artık. Hayat birilerini böyle takıntı haline getirmek için çok kısa. Bu günler geri gelmeyecek unutmayın.

Cok haklisin Cok Tesekkürler

Kimse kimseyi unutmaz, sorunlu artık iyice soğuduğumuz kişiler bile. Sadece bir süre sonra umursamamaya başlarsınız. Bir şeyi umursamamak için başka bir şeyle meşgul olmanız gerek. Bu eğitim, iş, kurs, evcil hayvanlar, sosyal sorumluluk projeleri ,başka bir sevgili, arkadaşlar olabilir.

Ya hu ne kaderi? :) iyi o zaman hiçbir şey yapmadan hiçbir şey düşünmeden oturalım bekleyelim ne de olsa kader neyse o! Öyle mi?
Siz onu düşündüğünüz için rüyalarına giriyor. Evlendiğine kadar nerden biliyorsunuz? Çünkü takip ediyorsunuz. Bilinçaltınızda o var. Siz görmeyeceksiniz de ben mi göreceğim?

10- 15 yaslarında mı sevgiliydiniz? 16 yıl gectiyse bunca zaman neden bi yoluna koymadnız ? evlenene kadar aklınız nerdeydi?

Hırs yapmışsın. Elinde tutamamışsın. Elinden kayıp başkasına gitmiş ve şimdi çok mutlu. O kişide sende olmayan bir sürü şey bulmuştur. Bu da kıskanmana sebep olmuş.

X