Kader mi ceza mi?

6 yıl önce, tüm hayatım boyunca tanıdığım birI’ve aşık oldum. Annemix en iyi arkadaşlar ve biz birlikte büyüdük. Onu yıllardır görmemiştim, sonra tesadüfen 6 yıl önce gördüm. Onu gördüğüm andan itibaren onun benim ruh eşim olduğu hissine kapıldım. Kulağa saçma geldiğini biliyorum. Yıllar boyunca onun dikkatini çekmek için herseyi yaptım ve yemin ederim benimle ilgilendi ama bir şey onu her zaman geride tuttu. 4 yıllık hayal kırıklığının ardından nihayet onu unutmaya başladım. Geçen yıl kız kardeşi ve kuzenim bizi rastgele ayarlamak istediler. İkisi de ona olan hislerimin farkında değildi. Ablası onunla konuştu ve ilgilendiğini ima etti. Tüm duygularım geri geldi, çok mutluydum. Bir düğün sırasında benimle konuşmak için birkaç girişimde bulundu, ama bir aptal gibi soğuk davrandım. Sanırım bu, benim ilgilenmediğimi ya da çok arkadaş canlısı biri olduğu için bizim uyumlu olmadığımızı düşünmesine neden oldu. Davranışımdan anında pişman oldum ama artık çok geçti. Abimile yakın arkadaş olduğunu söylemeyi unuttum ve kız kardeşine beni takip ederek abime saygısızlık etmek istemediğini söylemis. Bu olaylardan yaklaşık bir ay sonra birisiyle çıkmaya başladı ve ilk başta herkese bunun ciddi olmadığına dair güvence verdi ama bir yıldan fazla bir süredir çıkıyorlar. Onu unutmak için her şeyi denedim ama olmuyor. Allah'a kızmaktan kendimi alamıyorum, Allah onu neden hayatıma ve kalbime geri getirdi? Sonunda onu unutmuştum. Ne yapacağımı bilmiyorum, onun ve benim olmamız gerektiği hissini yenemiyorum. Lütfen bana yardım edin, gerçekten kalbim cok aciyo. Bu bir ceza mi yoksa kader mi? Hic umut yok mu?
Bak yıllar önce abim arkadaşının kız kardeşinden hoşlanmıstı, kız da benim arkadaşım, ben çok istedim kızla çıksınlar, anlaşsınlar evlensinler diye.

Abim kızdan önce arkadaşıyla konuşup izin istedi, bir süre çıktılar ama olmadı.

Ne benim kızla aram bozuldu, ne de abimin arkadaşıyla arası bozuldu

Yani adam isteseydi bir yolunu bulur olurdu, onun ki sadece bahane

Ha Allah 'ı suçlamanıda hiç yakıştıramadım

6 yıl önce, tüm hayatım boyunca tanıdığım birI’ve aşık oldum. Annemix en iyi arkadaşlar ve biz birlikte büyüdük. Onu yıllardır görmemiştim, sonra tesadüfen 6 yıl önce gördüm. Onu gördüğüm andan itibaren onun benim ruh eşim olduğu hissine kapıldım. Kulağa saçma geldiğini biliyorum. Yıllar boyunca onun dikkatini çekmek için herseyi yaptım ve yemin ederim benimle ilgilendi ama bir şey onu her zaman geride tuttu. 4 yıllık hayal kırıklığının ardından nihayet onu unutmaya başladım. Geçen yıl kız kardeşi ve kuzenim bizi rastgele ayarlamak istediler. İkisi de ona olan hislerimin farkında değildi. Ablası onunla konuştu ve ilgilendiğini ima etti. Tüm duygularım geri geldi, çok mutluydum. Bir düğün sırasında benimle konuşmak için birkaç girişimde bulundu, ama bir aptal gibi soğuk davrandım. Sanırım bu, benim ilgilenmediğimi ya da çok arkadaş canlısı biri olduğu için bizim uyumlu olmadığımızı düşünmesine neden oldu. Davranışımdan anında pişman oldum ama artık çok geçti. Abimile yakın arkadaş olduğunu söylemeyi unuttum ve kız kardeşine beni takip ederek abime saygısızlık etmek istemediğini söylemis. Bu olaylardan yaklaşık bir ay sonra birisiyle çıkmaya başladı ve ilk başta herkese bunun ciddi olmadığına dair güvence verdi ama bir yıldan fazla bir süredir çıkıyorlar. Onu unutmak için her şeyi denedim ama olmuyor. Allah'a kızmaktan kendimi alamıyorum, Allah onu neden hayatıma ve kalbime geri getirdi? Sonunda onu unutmuştum. Ne yapacağımı bilmiyorum, onun ve benim olmamız gerektiği hissini yenemiyorum. Lütfen bana yardım edin, gerçekten kalbim cok aciyo. Bu bir ceza mi yoksa kader mi? Hic umut yok mu?
Başımıza gelen her olayda haşa Allah'ı mı suclayalim. Bakış açınızı acilen değiştirin yoksa bu girdaptan kurtulamazsiniz. Kader tabi ki ve imtihan .

Şey gibi bu Hatırla sevgili vardı ordaki Yasemin.
Komşu çocuğuna yıllardır aşıktı falan.
Çocuğun sevgilisi vardı.
Sonu mutluydu ama kavuşuyordular konu sahibi.

Yazılanları anlayıp, yorumlayan herkesi yürekten kutluyorum.
Kim kimin nesiymiş anlamadım. Annemin en yakın arkadaşı dediği kişi mi bu, ben mi çözemiyorum sadece yahu?
Benim annemin en yakın arkadaşı, ahretliğim dediği Azbiye teyze.
Biraz daha açıklayıcı yazsanız keşke.

Son düzenleme:
Olan biten hersey olması gerektiği gibidir. Allah ,tövbe haşa, kızıp darilabilecegimiz, sitem edeceğimiz bir varlık değildir. İzdirap bize gelişme için verilir. Bu sınavdan alacağın dersi al. İçinde neleri tetikledi? Bu duyguyu daha önce ne zaman yaşadın? Gerekirse ki gerekli gibi yardim al. Dengeni kaybetme.

Yazılanları anlayıp, yorumlayan herkesi yürekten kutluyorum.
Kim kimin nesiymiş anlamadım. Annemin en yakın arkadaşı dediği kişi mi bu, ben mi çözemiyorum sadece yahu?
Benim annemin en yakın arkadaşı, ahretliğim dediği Azbiye teyze.
Biraz daha açıklayıcı yazsanız keşke.
Annelerimiz en yakin arkadas demek istiyor

Sizin soğuk yapma sebebiniz neydi? Bence bunu bulun ve davranışlarınızı düzeltin. En azından karşınıza çıkacak başka kişileri kaçırmayın

Siz kızarken adam şükrediyor olabilir .
Hangi nedenle şükrediyor derseniz bir yıldır sevdiği kadınla karşılaştığı için şükrediyor olabilir.
Unutun gitsin takıntı yapmış olabilirsiniz

X