Gebeliğe Hazırlık Kaçıncı denemenizde hamile kaldınız

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
tüm dünyada sağlıklı doğum oranlarının azaldığı doğru. doğal yoldan gebe kalma oranları da aynı oranda düstü.

benim 28 yas (esim de 28) 13. deneme, 13.ayda hamile kaldım 😂 (hep denemisim, ziyanı sevmem) 😂

34 yaşındayım eşim 35 yaşında ikimizde de sağlık sorunu yok. 1 senelik evliyiz işimizden dolayı uzun süre ayrı kaldık 15 güne bir ya da ayda bir araya gelebildik ilk defa denemeye karar verdik ovülasyon testi kullandım adet bitiminden itibaren nerdeyse her gün 1 hafta boyunca denedik şu an 4 haftalık hamileyim 😊

tüm dünyada sağlıklı doğum oranlarının azaldığı doğru. doğal yoldan gebe kalma oranları da aynı oranda düstü.

benim 28 yas (esim de 28) 13. deneme, 13.ayda hamile kaldım 😂 (hep denemisim, ziyanı sevmem) 😂
Baya sürmüş 😅 ya o kadar zaman sonra umidiniz azalmiyor mu ya yoksa.ben mi cok.sabirsizim

Böyle bi analiz yapamazsınız mümkün değil ki? Bazilari evlenir ilk gunden hamile kalır. Bazıları hic yumurtlama takibi yapmaz 2 yilda kalir bazilari takip yapar hemen olur yani bu analizin cok degiskeni var kendinizi kiyaslamayin

Bu zamanlama olayı çok ilginç ya. 3-4 yıl önce istemiştik 4 ay denedik olmadı bıraktık biz de vazgeçtik. Belki de şimdi olmaması gerekiyordur diye düşündük zorlanmadik hiç. Bu sene 2. Denemede oldu. Toplam 8-10 ilişki falan yani. Belirli bir istatistik çıkmayabilir buradan ama umutsuzluğa kapılmamak gerektiği cikabilir. Çünkü vakti ne zamansa o zaman oluyor, vücut kendini hazır hissedince galiba. Bir de bebek deneme sürecine 1 yılı gözden çıkarıp başlamak süreci daha kolay geçirmeye vesile olabilir. Hemen hamile kalacağını düşünmek de strese sebep oluyor malum.

Hem istatistiki bir sonuc gormek icin hem kendim de hamile kalma ihtimalimi bilmek icin soruyorum. Kacinci ayda hem kacinci denemenizde hamile kaldiniz? Ilk denemede hamile kalma ihtimali dusuk mu ulkemizde gercekten. Tabi ki yaş ve saglik durumu onemli çiftlerde bunu da belirtirseniz sevinirim. Ben 26 yasindayim adetlerim çok fazla gelir ağrılı olur ama herhangi bir hastaligim yok cok şükür
Bir sene denedik olmadi , asilama yapilacak ay hamile oldugumu öğrendim taabi 8 sene önce :)

3 kere hamile kaldım (37-39 yas arası) 1. Veya 2. Denemede hep hamile kaldım. Hep olumsuz yorumları okuyup kötü etkilemeyin kendinizi. Ama ideal kiloda ve ideal vitamin değerlerinde olmak da önemli, pcos vs gibi bir hastalıgım da yok.

Valla pkosu olan 38yaşında arkadasım ilk adet döngğsünde hamile kaldı masallah. Adetleri duze siz 2-3ayda bir oluyordu
Benim Adetlerim duzenli net bir pkos teşhisim yok 1 yıldır olmuyor. Tamamen nasip kısmet işi. Hiç sorunu olmayıp sebepsiz hamile kalamayan da var. Üstüne ceket atılsa korunduğu halde hamile kalan da var.... Bence bu işin bir matematiği yok.
Bebeklerimiz bizim ve onlar için doğru zamanı bekliyor diye düşünüyorum artık. Hep hayırlı evlat sağlıklı evlat diliyoruz. O da zamanını bekliyor herhalde...

Ben netliği sevdiğimden dolayı ve zaten normalde de her sene kadın doğuma standart kontrole gittiğimden hamile kalmayı planladığım zaman eşimi de ürolojiye yollayarak kontrole gittim. Standart d vitamini ve folik asit verildi. Kullandım ama hamile kalmam 8 ayı bulunca bir süre sonra artık yeter bunla olacak iş mi deyip bıraktım ki zaten onları içmem illa hamile kalmam gerekiyor kafasına girmeme sebep oluyordu. 7. ay sonu yani 8. ayda (hamile kaldığım ayda) başka doktora smear sonucumu gösterirken durumu anlattım, 1 sene dolunca gel hormon testi yapalım dediler. O ay bana yine folik asit verdi. Neyse kullanayım bari falan dedim kullandım, o ay hamile kalmıştım. Ama artık ‘neyse olmayacak herhalde, senesi dolunca çaresine bakarız’ dediğim zaman hamile kaldım.

34 yaşındayım. Eşim 35. Hiçbir sorun olmamasına her şey temiz çıkmasına rağmen 2 sene denememize rağmen gebelik olmadı. Bir kez klomen, bir kez de letu hapla yumurta takibi ile deneme yaptık olmadı. İki kez aşılama yaptık olmadı. En son tüp bebek tedavisi ile yeni hamile kalabildim. Sağlıklı beslenen, abur cubur paketli ürün kola asla tüketmeyen aileyiz. Haftanın 3-4 günü de egzersizimi yıllardır yaparım. Sigara yok, alkol yok. Demem o ki olmayacak olduktan sonra olmuyor. Olacak olduktan sonra da bahane tanımıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. (Bu arada ilk çocuğum şuan 6 yaşında, o da sebepsiz 15 ay olmadı, 16. Ay doğal yolla oldu) ikinci şuan tüp bebek ile yeni.

34 yaşındayım. Eşim 35. Hiçbir sorun olmamasına her şey temiz çıkmasına rağmen 2 sene denememize rağmen gebelik olmadı. Bir kez klomen, bir kez de letu hapla yumurta takibi ile deneme yaptık olmadı. İki kez aşılama yaptık olmadı. En son tüp bebek tedavisi ile yeni hamile kalabildim. Sağlıklı beslenen, abur cubur paketli ürün kola asla tüketmeyen aileyiz. Haftanın 3-4 günü de egzersizimi yıllardır yaparım. Sigara yok, alkol yok. Demem o ki olmayacak olduktan sonra olmuyor. Olacak olduktan sonra da bahane tanımıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. (Bu arada ilk çocuğum şuan 6 yaşında, o da sebepsiz 15 ay olmadı, 16. Ay doğal yolla oldu) ikinci şuan tüp bebek ile yeni.
30 yaşından sonra her kadinin dogurganligi azalir. Sizde o sebep olmuş

Hem istatistiki bir sonuc gormek icin hem kendim de hamile kalma ihtimalimi bilmek icin soruyorum. Kacinci ayda hem kacinci denemenizde hamile kaldiniz? Ilk denemede hamile kalma ihtimali dusuk mu ulkemizde gercekten. Tabi ki yaş ve saglik durumu onemli çiftlerde bunu da belirtirseniz sevinirim. Ben 26 yasindayim adetlerim çok fazla gelir ağrılı olur ama herhangi bir hastaligim yok cok şükür
31 yasindayim, 10 aylik düzenli ovulasyon testi ile denemeler sonucu hamile kaldim ama maalesef düsük yaptim. 5 aydir düzenli ayni sekilde deniyoruz ama hic bir sonuc alamadik, maalesef troid sorunlarim var. Benim tavsiyem, hamilelik icin önemli olan bütün kanindaki degerleri kontrol ettirmen. ve eger bi vitamin eksikligi herhangi bir sey varsa buna erkenden tedavi uygulamak. Veya femibaby (almanya da kullaniyorum) hamilelik hazirligi ilaclari kullanabilirsin, bütün gerekli vitaminlerin dozunda oldugu bir hap. Gereken bütün vitaminleri dengeliyor.

31 yasindayim, 10 aylik düzenli ovulasyon testi ile denemeler sonucu hamile kaldim ama maalesef düsük yaptim. 5 aydir düzenli ayni sekilde deniyoruz ama hic bir sonuc alamadik, maalesef troid sorunlarim var. Benim tavsiyem, hamilelik icin önemli olan bütün kanindaki degerleri kontrol ettirmen. ve eger bi vitamin eksikligi herhangi bir sey varsa buna erkenden tedavi uygulamak. Veya femibaby (almanya da kullaniyorum) hamilelik hazirligi ilaclari kullanabilirsin, bütün gerekli vitaminlerin dozunda oldugu bir hap. Gereken bütün vitaminleri dengeliyor.
Tiroid düşüğe sebep oluyor malesef evet

30 yaşından sonra her kadinin dogurganligi azalir. Sizde o sebep olmuş
Doğurganlığımın kaybolması demek yumurta rezervinin düşmesi, yeterli yumurta çatlamasının olmaması ya da yapılan üreme hormon testleri ile ilgili sıkıntıların çıkması demek. Bunların hiçbiri yok. Her şey tıkırında çalışıyor. 30 yaş üstü olup hemen çat çat doğuran hamile kalan çok insan var. Doğurganlığınız azalmış diye bir teşhis hiçbir zaman konulmadı gittiğim doçent doktorlar tarafından. Sebepsiz interiflite. Olmayınca olmuyor. Ama olası varsa anında oluyor biraz da nasip işi.

Doğurganlığımın kaybolması demek yumurta rezervinin düşmesi, yeterli yumurta çatlamasının olmaması ya da yapılan üreme hormon testleri ile ilgili sıkıntıların çıkması demek. Bunların hiçbiri yok. Her şey tıkırında çalışıyor. 30 yaş üstü olup hemen çat çat doğuran hamile kalan çok insan var. Doğurganlığınız azalmış diye bir teşhis hiçbir zaman konulmadı gittiğim doçent doktorlar tarafından. Sebepsiz interiflite. Olmayınca olmuyor. Ama olası varsa anında oluyor biraz da nasip işi.
Bizim gibi yumurtalar da yaşlaniyor. Azalmadan bahsetmiyorum

X