Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

Geri çekme yöntemi kullanıyorduk adetim yeni bitmişti ikinci gün falandı eşimde varikosel ameliyatı olmuş ve hareketli sperm yok raporu vardı iki kere korunmasız oldu ve sonuç pozitifti. Ama o dönem bebek düşünmediğimiz sonlandırdık. Şimdide hiç denemedik seneye belki.
Geri çekme yöntemiyle korunurken mi hamile kaldınız?

İki aydır eşimle korunmuyoruz fakat hala bebeğimiz olmadı, doktorum bir problem olmadığını denemeye devam etmemiz gerektiğini söyledi ama ben panik yapıyorum yardım edin nolur. Siz kaçıncı denemede hamile kaldınız ?
2 ay çok çok erken biraz sabırlı olmak lazım. Ben 9 ayda hamile kaldım yani bu ay:) aralarda 2 ay ara vermiştik 7. Denemeydi aslında ve ben 33 yaşındayım. Sen kaç yaşındasın bilmiyorum ama 2 ay çok kısa bir süre. Beslenmene dikkat et sağlıklı beslenirseniz şansınız artar. Ben son iki aydır çok iyi besleniyorum diyet yaptığım için bir de çok avokado yedim ve bu ay rahim filmi çektirdim. Çektirince tıkanıklık yok dediler ama tesadüf mü bilmiyorum hamile kaldım doktoruna danışarak çektirebilirsin.

İki aydır eşimle korunmuyoruz fakat hala bebeğimiz olmadı, doktorum bir problem olmadığını denemeye devam etmemiz gerektiğini söyledi ama ben panik yapıyorum yardım edin nolur. Siz kaçıncı denemede hamile kaldınız ?
Ben 3. Yılda , eltim 9. Ayda, kuzenim evlendiği ilk ay , diğer kuzenim 7. Yılında hamile kaldık. Bunun bir algoritması olduğunu dusunmuyorum.

Benim ve eşimin hiçbir problem olmadığı halde 9 aydır olmuyor doktorlar bir yil bekleyin diyor rahim filmi önerdi doktorum onu çektireceğim
Merhaba bende aynı durumdayım 9 ay oldu bi problem yok ben hsg de çekildim tüpler açıktı. Siz neler yapıyorsunuz bu süreçte doktor bana şuan yapılacak her şeyi yaptık dedi. :KK43:

Merhaba bende aynı durumdayım 9 ay oldu bi problem yok ben hsg de çekildim tüpler açıktı. Siz neler yapıyorsunuz bu süreçte doktor bana şuan yapılacak her şeyi yaptık dedi. :KK43:
Ben de aynı durumdayım. Doktor aşılama yaparız diyince hiç tedavi denemeden mi aşılama diye sordum o da femara erdi. 2-3 ay da femara deneyeyim olmazsa aşılama.

Ben de aynı durumdayım. Doktor aşılama yaparız diyince hiç tedavi denemeden mi aşılama diye sordum o da femara erdi. 2-3 ay da femara deneyeyim olmazsa aşılama.
Ben de bu ay olmazsa ilaç takviyesi istemeyi düşünüyorum. Ama yumurta büyüyor ve çatlıyorsa yine de femaraya gerek var mı? Bana sadece inostol tavsiye etti pkos olmamasına rağmen kalitesi artsın diye sanırım.

Ben de bu ay olmazsa ilaç takviyesi istemeyi düşünüyorum. Ama yumurta büyüyor ve çatlıyorsa yine de femaraya gerek var mı? Bana sadece inostol tavsiye etti pkos olmamasına rağmen kalitesi artsın diye sanırım.
Yani benim de çatlama oluyor adetlerim de düzenli ama neredeyse 1 yıldır gebelik elde edemedik. Doktora ilaç tedavisini sorunca femara kullanabilirsin bir zararı olmaz dedi. 5 gün kullanıp adetin 12. günü yumurta takibine gideceğim. Çatlatma iğnesi vermedi kendi kendine çatladıgı için. Pcos da yok. Belki yumurtalarım kaliteli değildir bilemiyorum

Canim merhabalar Evet 2 ay kısa bir süre. Çok yenisin. Ama anliyorum kendimde oyleydim çünkü. Ben saniyordum ki hemen hamile kalacağım ama öyle olmadı. Bı vajinismus geçmişim ile beraber tam ilişki yaşadıktan bir yıl sonra kimyasal gebelik geçirdim. Sonra rahim filmi cekindim iki tupumde açıldı. Bir kac ay önce eşim test vermeye karar verdi. Ve eşimde canlı sperm sayısı olmadığını öğrendik.cok zor bir dönemden geçtik. Hala geçiyorum. Sanki bı evladım vardı da ölmüş gibi hissediyordum. En son bı arkadaşım vefat ettiğinde bu kadar kötü olmuştum. Bütün doktorlar tüp bebek dedi. Ellere ayak tirnaklara dişlere gözlere ve testlere bakıp doğal tedavi uygulayan tıp mezunu doktora gittik. Eğer bir gün hamile kalırsam yaptığımız bütün doğal şeyleri burada da paylaşacağım. Benim hikayem bu . Henüz hamile kalmadım. Size tavsiyem eşiniz ve siz doktora görünüp herşey normal ise ovulasyon testi ile yolunuza bakmanız. Baktınız yine olmuyor doğal akışına bırakın.

Yani benim de çatlama oluyor adetlerim de düzenli ama neredeyse 1 yıldır gebelik elde edemedik. Doktora ilaç tedavisini sorunca femara kullanabilirsin bir zararı olmaz dedi. 5 gün kullanıp adetin 12. günü yumurta takibine gideceğim. Çatlatma iğnesi vermedi kendi kendine çatladıgı için. Pcos da yok. Belki yumurtalarım kaliteli değildir bilemiyorum
Kaliteli olmasaydı yeterli büyüklüğe gelmezdi veya çatlamazdı diye düşünüyorum ben bilmiyorum

Biliyorum hemen olsun istiyorsun ama ciddi sabır gerektiriyormuş çocuk yapmak.. Bir de gerçekten çok zormuş ben hemen oluyor sanıyordum 😂 hatta düğünden sonra hemen hamile kalanları kutluyorum😬 biz de 1 senelik evliyiz ama görev dolayısıyla ben başka şehirdeydim bu ay ilk defa yumurtlama dönemini çok iyi değerlendirdik beklemedeyiz🌸

9.ayda ama 2 ayı boş geçti 7. Deneme diyebiliriz. Hiç bir problem yokken. Denemeye devam edin henüz çok çok erken.

X