kaç ay yatabilir bu beşikte?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
mrb kızlar bebeğim 4 ay 12 günlük bu beşikte kaç aylık olana kadar yatar bilen varmı? buna sığmayınca mecburen odaları ayırıcam...(bu arada kızım 1 aylıkken çekmiştim bunu)

bugünlerde benimde düşündüğüm bir konuydu bu .
buna benzer sepeti bende oğlum için kullanıyorum.
eltimin 6 aylık bebeği var ve maşallah dönüp duruyor,hareketli bir bebek.
5.ayında sepetten beşiğine aldığını söyledi.
benim oğlumda 3 aylık ve eylül ayında park yatak almayı düşünüyoruz.
ama oğlum uyurken sepette sallanmaya alışık.
park yatakta nasıl yapıcaz bunu bilmiyorum.

benim oğlumun da var böyle sepeti artık sığmıyor. uyurken ayaklarını kaldırıp gümm diye sepetin kenarına vuruyor ve uyanıyor. yanımdan ayırmak da işime gelmiyor ama istanbula dönünce park yatağında yatırmaya başlıcam kendi odasında. 69 cm bizim oğlan. sığmıyor. yani içine sığıyor ama rahat hareket edemiyor. ucu ucuna sığıyor.

bundan daha mı küçük beşiği? benim kızım 61cm sığıyor ama çok debeleniyo uykusunda falan pat pat ayaklarını ellerini vuruyo beşiğe uyanıyo o zamanda senin oğlan gibi ne kadar daha kullanabilcez acaba bu beşikleri..benim kızım sallamadan uyumuyo büyük karyolası da sabit sallanmıyo yandım yani..

bence çok fazla yatamaz en fazla bir ay daha sonra zaten dönmeye filan başladığında daha çok uyandırır kendini keşke park yatak alsaydın onlar daha kullanışlı sonradanda oyun parkı yapardın iki seçeneğin var ya dediğim gibi park yatak alıp biraz daha büyüyünce odasına geçiriceksin yada sallamadan uyumaya alıştırıcaksın :))

ben 3,5 aylık olana kadar bu beşiklerden kullandım.kayınvaldemlere giderken götürmüştük uzun kalıcaz diye ama eve dönerken taşımak zor geldi getirmedim,bide bizimki yüzüstü yattığı için kolları zaten sığmamaya başlamıştı,yanlara doğru açıyordu uyurken bu sefer kenarlara çarpıncada uyanıyordu.bende nasıl uyucak diye düşünüyordum ama hiç bi sorun çıkmadan uyudu kendi yatağında maşallah.:nazar:

en fazla 1 ay daha yatar sonra dönmeye başlar yatamaz..benim oğlumda beşiğinde ayağa kalkıyor gerçi benimki 11 aylık ama yer yatağı yaptım kafa üstü düşecek yoksa.

ben 3,5 aylık olana kadar bu beşiklerden kullandım.kayınvaldemlere giderken götürmüştük uzun kalıcaz diye ama eve dönerken taşımak zor geldi getirmedim,bide bizimki yüzüstü yattığı için kolları zaten sığmamaya başlamıştı,yanlara doğru açıyordu uyurken bu sefer kenarlara çarpıncada uyanıyordu.bende nasıl uyucak diye düşünüyordum ama hiç bi sorun çıkmadan uyudu kendi yatağında maşallah.:nazar:

yatağı sallamalımıydı benimkinin karyolası o büyüyenlerden ve sallanmıyo bizimkide sallamadan uyumaz nasıl alışacak bilmiyorum yaa ark en fazla 1 ay daha diyo baksana...

benim yatakta sallanmıo canım,beşik sallanıyordu.bence 1 ayı falan bekleme hemen yatağına alıştır ne kadar geç olursa o kadar güç olur senin için.
valla bizimkide sallanarak uyuyor ama ayağımda:)) ayağımda sallayıp uyutuyorum sonra yatağına geçiriyorum.

geceleri benimki çok uyanıyo ama off şimdi yarım saatte bi uyanan çocuk 15dk bi uyanır artık...
bide odasını hazırlamam lazım perde tül halı dolap almalıyım şuan odasında sadece karyolası ve geçici tül perde var nerden baksan 2 ayı bulur hazırlamam..(maddi olarak yani)
bu arada tavsiye edebileceğin dolap şekli varmı heralede yaptırıcam çünkü oda çok küçük..

bundan daha mı küçük beşiği? benim kızım 61cm sığıyor ama çok debeleniyo uykusunda falan pat pat ayaklarını ellerini vuruyo beşiğe uyanıyo o zamanda senin oğlan gibi ne kadar daha kullanabilcez acaba bu beşikleri..benim kızım sallamadan uyumuyo büyük karyolası da sabit sallanmıyo yandım yani..

gördüğüm kadarıyla aynı sepetin büyükülüğü. 1 ay dahaa kullanabilirsin sanırım. sallayarak uyutup yatağına yatırsan olmuyo mu? fena alışmış seninki. ben emzirerek uyutup yatağına taşıyorum

şimdi gündüzleri ayağımda uyutup büyük beşiğine yatırıyorum ama 10fk sonra uyanıyo..
bakalım nasıl alıştırıcam..
senin paşanında resmini göremedik bi türlü :kedi:

ben bu sepetlere çok özeniyorum kızlar.. hele bir de kızım olursa, deli gibi süslerim onun sepetini sanırım :)
ancak galiba, pek önermiyorsunuz... di mi?

bu park yatak için.. hangi markayı tavsiye edersiniz?

Bizimki de şu anda bunda yatıyor. Bu foto Haziran başı çekişmişti. Şimdi zor sığıyor. 1 hafta 10 güne kadar odasını ayıracam.
.......................................http://urlal.com/rj

Son düzenleme:
şimdi gündüzleri ayağımda uyutup büyük beşiğine yatırıyorum ama 10fk sonra uyanıyo..
bakalım nasıl alıştırıcam..
senin paşanında resmini göremedik bi türlü :kedi:

evet koymadım resmini hiç. eşim istemiyo :KK43: bi gün ikna edersem ben de göstermek isterim yakışıklımı.

ben bu sepetlere çok özeniyorum kızlar.. hele bir de kızım olursa, deli gibi süslerim onun sepetini sanırım :)
ancak galiba, pek önermiyorsunuz... di mi?

bu park yatak için.. hangi markayı tavsiye edersiniz?

ben internetten aldım baby2 go. fena değil. hem sallanabilio.

X