kaç ay sonra hamile kalmak normaldir ?

strawberry12

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
69
14
Merhaba kaçıncı denemeden sonra hamile kalmak normaldir? yılbaşından sonra denemeye başladık ama 3 aydır düzenli ilişki oluyor malesef daha hamile kalamadım 9 aylık evliyim

Ovülasyon testini denedim ama işe yaramadı
İsterseniz tekrardan bir kadın doğum uzmanına görünün, sizde bir sorun görmezse birkaç ay daha denersiniz. Olmadı gidip bir yıl oldu evleneli hamilelik olmuyor dersiniz doktorlara, bu sayede hem eşiniz hem sizin için testler yapmalarını rica edebilirsiniz. Genelde bir yıl olunca testler yapılıyor diye biliyorum o yüzden.

İsterseniz tekrardan bir kadın doğum uzmanına görünün, sizde bir sorun görmezse birkaç ay daha denersiniz. Olmadı gidip bir yıl oldu evleneli hamilelik olmuyor dersiniz doktorlara, bu sayede hem eşiniz hem sizin için testler yapmalarını rica edebilirsiniz. Genelde bir yıl olunca testler yapılıyor diye biliyorum o yüzden.
Anlıyorum sanırım takıntı yapınca da olmuyor diyorlar sizce ?

Anlıyorum sanırım takıntı yapınca da olmuyor diyorlar sizce ?
Ben de katılıyorum kısmen buna. Olacağı varsa taksaniz da takmasaniz da oluyor tabi ama bazen de kafaya takmaktan stres yapmaktan vücudumuz da etkilendiği için olmayabiliyor sanki. Yeni evli olunca çevre baskısı vs ister İstemez insan kafaya takıyor zaten 🥲

X