Kabusum oldu gümüş böceği

Biz yeni tadilat yaptırdık, evde eski sahipten sadece iki gömme dolap kaldı ama onların da altı çekildi tadilatta, arka kapakları yenilendi. Onun dışında kapı, yer herrrrrr şey değişti ama tek tük benim evimde de var.. 2 ayda 7-8 tane görmüşümdür, neyse ki zararsızmış. Öyle avutuyorum kendimi dmfmf
Nemli yerlerde olurmuş, ben güney marmaradayım denize de çok yakınım bu yüzden olduğunu düşünüyorum
Ben de az görüyorum ama vileda kovasından çıkması hoş değil :KK43:

Kızlar bu küçük beyaz böcekleri banyo ve tuvalette görüyorum. Normalde gri oluyolarmıs ama benimkiler 1 cm kadar beyaz bazılarının içi gri ama daha büyük görmedim. Bunlar yavru mu yavruysa yetişkini nerde anlayamadım.
Ebeveyn banyom kapalı kiler olarak kullanıyorum acaba yuvası orda mı bakmaya cesaret edemiyorum zaten çok dolu çok eşya var.
Tuvaletimde tek tül çıkıyordu sonra dikkatimi çekmeye başladı gümüş böceği olduğunu öğrendim şimdi banyoda da görmeye başladım.
Viledam banyoda durur işin kötüsü vileda kovasının içinde geziyor sürekli :KK43: zaten takıntılı bi tipim temizlikten soğudum gerçekten çok bunalıyorum
İlaç aldık tuvalette görmüyorum artık ama bugün yine vileda kovamdan çıktı delirecem artık ya
bizim evde de olurdu. eşim internetten bir ilaç aldı. fayans boşluklarına filan sıkmıştı. öyle baya bi azaldı. şimdi tek tük görüyorum. nemi ve kağıdı seviyorlar. tuvalet kağıdı, hasır sepet filan bulsunlar, hemen yuvalanıyorlar.
bir de meğerse bizim apartmanın altındaki nemden oluşmuş bu böcekler. bodrum katta ilaçlama yapıldıktan sonra sanırım tam anlamıyla azaldılar. ama yine de tek tük varlar😕

bizim evde de olurdu. eşim internetten bir ilaç aldı. fayans boşluklarına filan sıkmıştı. öyle baya bi azaldı. şimdi tek tük görüyorum. nemi ve kağıdı seviyorlar. tuvalet kağıdı, hasır sepet filan bulsunlar, hemen yuvalanıyorlar.
bir de meğerse bizim apartmanın altındaki nemden oluşmuş bu böcekler. bodrum katta ilaçlama yapıldıktan sonra sanırım tam anlamıyla azaldılar. ama yine de tek tük varlar😕
Taamamen kurtulmak mümkün değil sanırım

Kızlar bu küçük beyaz böcekleri banyo ve tuvalette görüyorum. Normalde gri oluyolarmıs ama benimkiler 1 cm kadar beyaz bazılarının içi gri ama daha büyük görmedim. Bunlar yavru mu yavruysa yetişkini nerde anlayamadım.
Ebeveyn banyom kapalı kiler olarak kullanıyorum acaba yuvası orda mı bakmaya cesaret edemiyorum zaten çok dolu çok eşya var.
Tuvaletimde tek tül çıkıyordu sonra dikkatimi çekmeye başladı gümüş böceği olduğunu öğrendim şimdi banyoda da görmeye başladım.
Viledam banyoda durur işin kötüsü vileda kovasının içinde geziyor sürekli :KK43: zaten takıntılı bi tipim temizlikten soğudum gerçekten çok bunalıyorum
İlaç aldık tuvalette görmüyorum artık ama bugün yine vileda kovamdan çıktı delirecem artık ya

Bizim evimiz sıfır olmasına rağmen bol bol çıkıyordu... Düzenli ilaçlama yaparak sorunu çözdük. Şimdi yılda en az 1 kere ilaç sıkıyoruz eve. Tek tük ozellikle mutfakta çıkıyor

Paspası da balkonda kurutayım değil mi ya da viledam balkonda dursa mı huylandım :KK43:

Öyle yapın, çünkü böcekler ıslak ve nemli yerlere geliyor. Mesela ben gördüğüm gümüş böceklerini hep öldürdüm ve banyoyu nemli bırakmamaya başladım. 10 gündür falan görmüyorum ama öncesinde banyo nemli oluyordu, şimdi kurulayıp çıkıyorum.

Evet, nemli yerde yuvaliyorlar.
Benim evim yerden isitma. Parkenin altindan çıkıyorlar
Ben ev arıyordum satın alacaktık nişanlımla da sizin dediginizi duyunca suan fikrimden vazgecmek üzereyim ya😭 parke özellikle komple laminat görünümlü fayans yer altı kalorifer istiyordum. Ahsap olunca mı yer altından cıkıyor?

Ben ev arıyordum satın alacaktık nişanlımla da sizin dediginizi duyunca suan fikrimden vazgecmek üzereyim ya😭 parke özellikle komple laminat görünümlü fayans yer altı kalorifer istiyordum. Ahsap olunca mı yer altından cıkıyor?

Yok canım, ne olursa olsun çıkıyor. Banyodada var. Fayans, Ahşap, laminat hiç fark etmiyor malasef

Biraz eski eve taşındık gümüş böceği gördüm eşim netten araştırdı sedir yagi iyi geliyormuş bize aldik sıktık dedim aaa iyi geldi bitti görünmüyor meğerse bunlar gece geziyorlarmis hayatımda ilk defa görmüşüm bu böceği ilk başlarda esimi uykusundan uyandırıp öldürmesini bekliyordum adam sabah işe de gidecek bunla mi uğraşacak olacak gibi değil her gece telefonun ışığını yakıyorum her yeri geziyorum gördüğümde de terlikle öldürüyorum eskisi gibi fazla yok zamanla alışıyor insan korkuyordum şimdi alıştım öldürüyorum gördüğüm yerde

Bu böcekler nemi seviyorlarmış. Birde hiç bir şey yemeden aylarca durabiliyorlarmış. Çözümü ne olur bilemedim benimde banyolarımda ve mutfağımda var. Ahşap tezgah kullanıyorum 1 yıldır ama bu arkadaşlar varlar ve bende çözüm bulamadım.

Ben bulamadim. 4 defa ilaclattirdik. Bitiyor ama 2 ay sonra sil baştan.
Komple binada var. Yani komşularda aynı sorunu yaşıyor.
Ben aliştim. Oğlum bile alişti artık:KK43: onları evcil sanıyor
Komple bina içi dışı ilaç yapılsa apartmanınla beraber ortaklasa masraf ödense olmaz mı? Demekki sizin evinizde değil kesin bi yerde nem var. İnsana geliyor mu? :KK43:
Yumurtaları bulaşmışsa gelir,Nisan ara tatilinde 5 gün yoktum bir geldim paspasın içi dolu,3 kere makinaya attım öyle temizlendi ama benim alacak durumum yoktu,yoksa direk çöpe atardım.Bence atın kurtulun.
Çöpe atmasın ya bi yerde direk yaksın baska yerlere binalara sıçramasın diye 😦

Komple bina içi dışı ilaç yapılsa apartmanınla beraber ortaklasa masraf ödense olmaz mı? Demekki sizin evinizde değil kesin bi yerde nem var. İnsana geliyor mu? :KK43:

Çöpe atmasın ya bi yerde direk yaksın baska yerlere binalara sıçramasın diye 😦

Insana asla gelmiyor. Işiği acinla zaten hemen kaciyorlar. Oğlum yakalamaya çalışıyor ama mümkün olmuyor. Ayak sesinden tirsip kaciyorlar.
Ilaclattik. Firmada isinma sisteminden kaynakli dedi.

X