Kabusum oldu gümüş böceği

Böcekten bağımsız olarak kilerinizi düzenli aralıklarla kontrol edip temizlemelisiniz. Tarihi geçen,küflenen bozulan kurtlanan bir sürü şey vardır şimdi orda. Okurken tüylerim ürperdi. Neden bakmaya cesaret edemiyorsunuz? O kilerle yaşamak daha güzel değildir yani evi böcekler basmışken
Kilerde bakliyat yok. Ebeveyn banyosuna bakliyat koyacak değilim. Kullanılmayan kutular var.
Çok huylandıgım için göreceğim manzaradan korkuyorum ama giricem mecburen

Kiracı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum, bizim ev yeni ve yüksek katta oturuyorum, ama bizde de var malesef. Ben cam kenarlarında görüyorum daha çok. Yani çok dediysem ara ara tek tek görüyorum öyle sürüyle değil🤣
Eşimde sizin ki gibi çok rahat sanki böcek değil evin bir bireyi gibi normal karşılıyor. Çözüm bulursanız bende faydalanayım buradan.
Kiracı şöyle banyo ve tuvaleti muhtemelen çok suyla durulamadan yıkamış kapılar kapı altları hep şişmiş. O zamandan başlamış olabilir diye düşünüyorum

Nem böceği sınıfında bu böcekler.Sedir yağı ya da lavanta kullanırsanız çözüm olur.Ben lavanta yağıyla kurtuldum.Banyonun kapı altı şişmişti nemden,oradan geliyordu.
Benim de kapılar şiş orda yuvası o zaman.
Lavanta yağı aldım. Damlatma miktarı ne kadar olmalı? Bir de lavanta kesesi aldım banyoya koyacağım. İyi gelir mi sizce?

Benim de kapılar şiş orda yuvası o zaman.
Lavanta yağı aldım. Damlatma miktarı ne kadar olmalı? Bir de lavanta kesesi aldım banyoya koyacağım. İyi gelir mi sizce?
Lavanta kesesi tek tük varsa o ortamdan uzaklaşır ama yağını damlatırsanız yok olurlar,ben de öyle olmuştu inşallah sizde de işe yarar.Belirli noktalara 5er damla damlatın bakalım nasıl olacak.

Lavanta kesesi tek tük varsa o ortamdan uzaklaşır ama yağını damlatırsanız yok olurlar,ben de öyle olmuştu inşallah sizde de işe yarar.Belirli noktalara 5er damla damlatın bakalım nasıl olacak.
Umarım iyi gelir vileda kovamın içinden çıkmasından çok tiksiniyorum. Vileda kovama da bir iki damla damlatıyım

İnşallah.vileda paspasına Domestos bolca ekleyip çamaşır makinesine atın,belki oralara da sıçramıştır.
Bir de ben yeni vileda seti aldım zaten alacaktım bu da bahane oldu eskisinden baya tiksindim. Şimdi bi süre bu kovamı banyoya koymak istemiyorum balkona koysam sizce gelirler mi? Aydınlık olduğu için gelmezler diye düşünüyorum banyoya nazaran

Ben de ağlıyorum gerçekten eşim de önemsemiyor hiç saçma buluyor bunu takmamı.
Ev eski değil ama bizden önceki kiracı çok kötü kullanmış hep ıslaklıktan kapının alttları şişmiş oralarda mı yuva yapmış anlamadım.
Bayerin bi ilacı var onu kullandım lavanta yağı almayı düşünüyorum uzaklastırıyormus sanırım ama artık bıktım
Bi ilaçlama şirketiyle anlaşın bence onlar yuvalarının nerde olabileceğini biliyor bende ilaçlama yaptırdım sonra 1-2 gün evi kapatıp gittim ki geldiğimde her bi köşe de ölmüşlerdi daha sonrasında 1-2 gördüm yine ama ilaçlamadan sonra baya azaldı

Bir de ben yeni vileda seti aldım zaten alacaktım bu da bahane oldu eskisinden baya tiksindim. Şimdi bi süre bu kovamı banyoya koymak istemiyorum balkona koysam sizce gelirler mi? Aydınlık olduğu için gelmezler diye düşünüyorum banyoya nazaran
Yumurtaları bulaşmışsa gelir,Nisan ara tatilinde 5 gün yoktum bir geldim paspasın içi dolu,3 kere makinaya attım öyle temizlendi ama benim alacak durumum yoktu,yoksa direk çöpe atardım.Bence atın kurtulun.

Biz yeni tadilat yaptırdık, evde eski sahipten sadece iki gömme dolap kaldı ama onların da altı çekildi tadilatta, arka kapakları yenilendi. Onun dışında kapı, yer herrrrrr şey değişti ama tek tük benim evimde de var.. 2 ayda 7-8 tane görmüşümdür, neyse ki zararsızmış. Öyle avutuyorum kendimi dmfmf
Nemli yerlerde olurmuş, ben güney marmaradayım denize de çok yakınım bu yüzden olduğunu düşünüyorum

X