Kabusum olan vajina kokusu :(

Sabunla yıkıyorsanız, pH dengesi bozulur. Özel temizleyicileri bile önermiyor bazı doktorlar. Sadece su ile yıkayın diyorlar...

İç çamaşırlarım pamuklu demişsiniz ama büyük ihtimal karışımdır. Pamuklu olanlarda da elastik olsun diye elastan kullanılır mesela...

İç çamaşırınızın içine koymak için %100 pamuk olan kumaş alın. İkiye katlayınca ped boyutunda olacak şekilde kesin, bu parçaları yüksek ısıda az deterjanla yıkayın. Ütüleyip ikiye katlayın. Çamaşırınızın ağ kısmına ped gibi koyun. Gün içinde de sık sık değiştirin... Çalışıyorsanız çantanızda da taşıyın.

Duşta da sabun sürmeyin genital bölgenize, sadece su ile yıkayın. Çamaşırınızı giymeden önce iyice kurumuş olmasına dikkat edin. Kurulamak tahriş ediyorsa fön makinesini düşük ısıya getirip onunla kurutun.

Bir de tekrarlayan mantar durumlarında eşinize de ilaç verilmesi gerekiyor sanırım. Daha önce doktor bana fitil ve krem verirken eşim için de krem yazmıştı.

yediklerindendir belki , asitik şeyler yeme

sirke hiç mantıklı gelmedi, vajinadaki yararlı bakterileride öldürüp daha kötü şeylere yol açabilirsin

Vajinal bölgeler için yıkama jelleri var bakteriyel onlardan kullan faydası olur belki

Ben bu tip durumdan çok çektim gynoflor fitil ve cranberry çok iyi geliyor :)

Kıku çok güçlüyse mantar olabilir belki de, başka bir doktorla da görüşmeni öneririm. Ben de bazen öyle bir koku hissediyorum ama zaman zaman oluyor. :/ insanı sinir eden bir durum sanırım

Bulanık idrar mantar yada enfeksiyon olduğunu gösterir yani koku olması normal vajina hijyeni ve temizliğinin nasıl olması gerektiğini araştır bence bi şeyleri yanlış yaptığın kesin bi an önce de doktora git durumu anlat çünkü o bölgedeki enfeksiyon doğum sırasında bebeğine zarar verebilir.

Kültür yaptırdınız mı bilmiyorum ama kültür yapılıp kokuya sebep olan bakteri hangisiyse onu yok etmeli. Ilık suya karbonat karıştırarak taharet alın sürekli, hem kokuyu yok eder hemde hijyen sağlar. Aşırı baharatlı yemeklerden uzak durun.

Özel hastanede detaylı kültür verin. Devlette doktorlar enfeksyonu tedavi etmeye gerek duymuyor.

Vajinanın içine asla su değdirmeyin .

Ilık suya sirke bir kaç damla dökün o suyla durulayın dış kısmını .
Çamaşırınızı hiç değilse günde 4-5 kez değiştirin çamaşırların iç kısmını ütüleyin.

Sarımsak soğan bir nevi antibiyotik onlarıda bol bol tüketin . Gazınız oluyosa bakliyat gwz yapan şeyler yemeyip dengeleyin .

Kıl tüyüde uzamasını beklemeyin jilet bakterilerin çoğalmasını sağlıyo ( aynısını defalarca kullanınca ) tek sefer kullanıp atın.

Birde intim likidler var genital bölgeyi yıkamak için onuda idrarınızı yaptıktan sonra ( herseferinde değil günde 1-2 yeterli ) ılık suyla kullanabilirsiniz .

Ve arada elbise etek giyip 1 kaç saatte olsa evde çamaşırsız dolaşın hava alsın

hamile olduğunuz için önerilerimiz yetersiz kalacak maalesef...
bol miktarda su içi, ananas, avakado ve portakal gibi meyveler iyi geliyor diye okumuştum.

İlaç fitil kullanınca geçiyo diyosun yaa acaba geciyo diye erkenmi bırakıyorsun tedaviyi.yani mesela antibiyotik kullanıyosan geçti diye yarım bırakma bitene kadar kullan.genital bölge için özel yıkama suları var.mesela intimwash doktor önermişti banada çok iyidir deneyebilirsin.ama özele gidip detaylı testler falanda yaptır.baştan salmasınlar sorunun köküne inmek lazım.eşinde hissediyorsa hiç hoş değil anlıyorum seni çaresine bak canm

vala canım bu konudan bende çok müzdaribim . birde hamilelikten beri mantar oldum ilk 3 aydayım diye ilaç vermiyor , krem verdi mantar için krem kullanıyorum şimdi. sendede büyük ihtimal mantar vardır belki fark etmiyosundur oda koku yapıyor . mantarı nasıl anlayabilirsin , akıntı geldiğinde böyle peynirimsi ufak ufak pütürlü beyaz şeyler geliyor , koku yapıyor . günlük ped asla kullanma dedi bana doktor , bol su iç dedi . sirkeli su iyi diyolarda oda kokuyu dahada ağırlaştırıyor hem çamaşırlarım hem bölgede agır bir koku yaratıyor ben bıraktım oyüzden onu. şuan kremimi kullanıyorum ve bol su içiyorum eğer geçmezse 3 ayımı doldurduğumda ilaç tedavisine başlıcak. sanada tavsiyem ayrıntılı bir kültür testi yaptır , mantarda varmı buna dikkat et canım . hamilelikte çok zor vala kendimden önce bebeğimi düşünyorum ona bi zararı olmasın diye

Hergun ic camasirinizi degistirin ve günlük hijyenik ped kullanin. Marka vermek istemiyorum ama bilindik bir markanin Deo Fresh kokulu bir gunluk pedini kullaniyorum gunde 2-3 tane yetiyor ve wc gittigim zamanlar yine hassas bebekler icin kullanilan bir markanin islak mendilini kullanyorum. Ve tabi ki hergün duş :)

Bi ara bu durum bende de takinti olmustu eşime sordum o rahatsiz olacak bir koku almadigini soyledi.

Hamilelik açısından nasıl olur bilmiyorum ama sürekli nemli kalması da koku yapabilir. Evde etek vs giyebilirsiniz pantolon pijama yerine. Biraz iç çamaşırı giymemeyi deneyin belki faydası olur. Bir gece o şekilde yatabilirsiniz. Vajinanın içini su dışında bir şeyle yıkamak yanlış diye biliyorum. Özel temizleyici sabun vs kullanıyorsanız çoğu doktor onları önermiyor. Değiştirmeyi veya bırakmayı deneyebilirsiniz. Bir de çok dar pantolon giyince enfeksiyon ihtimali artıyormuş ona da dikkat edin. Eğer enfeksiyonla ilgili bir şeyse sevişmeden önce ve sonra yıkanın. Prezervatifle korunmuyorsanız eşiniz de yıkansın. Bir süre bu şekilde dikkat edin belki daha iyi olur.

Bir de günlük ped kullanıyorsanız onun da etkisi olabilir. Hava almasını engellediği için onu da önermemişti doktorum bana.

İÇ kısmını yıkamaya çalışma kesinlikle, banyodan sonra ve tuvaletten sonra mutlaka kurula, sabun kesinlikle kullanma temizlik için o bölgede, günlük ped mantarı ve kokuyu aşırı arttırıyor. Çok sıkı hava aldırmayacak pantolon giyme. Beyaz çamaşır giy, ek durulama yaptır, ütüle mutlaka. Ben bu sekilde atlattım 3 kere üst üste olmuştu. İki senedir hiç olmadı. Bunlara Çok dikkat etmen lazım. Ozellikle günlük ped çok zararlı kesinlikle kullanma bana bunu 4 doktor birden söyledi. Geçmiş olsun.

Canim ben günlük ped kullanıyorum şu kokulu olanlardan. Normalde bende takıntılıyım o bölgedeki kokudan rahatsız olurm. Ama kokulu günlük pedler çok işime yaradı. Sadece onun kokusu oluyor ve çamaşırına bile onun kokusu siniyor. Hoş bir kokusu var. Belki sende denemelisin umarım sıkıntından kurtulursun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…