Kabızlık

Bekünisi ilk sizden duyuyorum. Sinemaki çayı çok zararlıymış onu okumuştum. Doktorlar da önermiyor. Bağırsağı boşaltıyormuş ama kayganlık sağlayan mukusu da akıtıyor. Sonra daha da kabız yapıyor
Bekunisi kendi kafanıza göre almayın bi dr yazdırın işe yarıyor fakat yanında karın ağrısı için ilaç gerekebiliyor. İşte herkeste aynı etki olur mu bilemedim de 🥲kabızlıkta Bnde ilacı içince ağrı yapıyor du dayanılmıyordu ağrı kesici rahatlatıyor

Bekunisi kendi kafanıza göre almayın bi dr yazdırın işe yarıyor fakat yanında karın ağrısı için ilaç gerekebiliyor. İşte herkeste aynı etki olur mu bilemedim de 🥲kabızlıkta Bnde ilacı içince ağrı yapıyor du dayanılmıyordu ağrı kesici rahatlatıyor
Ağrı kesici kullanmak istemem. Doktor yazarsa bekunisi deniyeceğim bakalım. Bitkisel olması iyi ama çok ağrı yaparsa sıkıntı :/

Açlık otu var bi ara bende kullanmıştım iyi geldi aktardan almistim bı dene istersen

Kızlar bir kabızlık sorunum var.

Beslenmem gayet sağlıklıdır. Porsiyonlarım da az değildir. Hareket de ederim. Kuru kayısı, kuru incir, zeytinyağı her şeyi denedim. (Zeytinyağını çok uzun süre denemedim çünkü tadını beğenmiyorum. Zar zor bir kaşık yedim.)

Ayrıca çok su içiyorum ama 4-5 günde 1 tuvalete çıkabiliyorum. Aile hekimin hap, duphalac yazdı ama onlar bile bir işe yaramadı diyebilirim.

Ciddi şekilde aile hekimi hariç doktora da gitmeyi düşünüyorum.

Zaten büyük bir problem yok gibi ama ne olacağı belli olmaz. Sadece "Bir sorun yok gibi ama kolonoskopi yapalım" derlerse hayır diyebilirim. Minicik ihtimal için girmem kolonoskopiye. Zaten hayatımda çok sorun yaratmıyor ama olmasa daha iyi olur tabii.

Sizin denediğiniz işe yarar yöntemler varsa belki bir çare bulurum. Şimdiden teşekkürler
Öncelikle geçmiş olsun. Gece bir bardak suyun içine bir tane kuru kayısı bir tane de erik atın sabah aç karnına suyu için ve meyveleri de yiyin. Birkaç gün bu şekilde devam edin iyi gelecektir. Kabızlık için anlık bir çözüm de şu:
Biraz yoğurt, pekmez ve limon suyunu karıştırıp için. Bu da çok hızlı etki ediyor.

Düzenli kefir içmek iyi geliyor. Bir ara çok fenaydım ben de🤦🏼‍♀️ Bir de incir kürü var o da etkiliydi baya ama o da progestanı yükseltiyormuș

Öncelikle geçmiş olsun. Gece bir bardak suyun içine bir tane kuru kayısı bir tane de erik atın sabah aç karnına suyu için ve meyveleri de yiyin. Birkaç gün bu şekilde devam edin iyi gelecektir. Kabızlık için anlık bir çözüm de şu:
Biraz yoğurt, pekmez ve limon suyunu karıştırıp için. Bu da çok hızlı etki ediyor.
Bu su erik kayısı olayını belli bir süre yapmak gerek anladığım kadarıyla. Ben bir gün yapıp yarın yapmıyordum. O yüzden ilerleme olmadı heralde

Jacobs yerine filtre kahve olur mu acaba diye düşünüyorum 🤔 Öyle deniyeyim en iyisi teşekkürler 💕 üzüm kuru mu? Her zaman üzüm bulamayız sonuçta
Valla şuan yaz olduğu için yeşil üzüm alıyorum. Kuru kayısı, incir beni daha çok kabız yapıyor. Filtre kahve, normal Nescafe, Türk kahvesi beni çıkartmıyor Jacobs şans eseri denedim ve çok işe yarıyor. Kuru üzüm denemedim canım

Yulaf, kefir ve kuru meyveleri küçük doğrayıp yiyin. Iyi gelir diye düşünüyorum. Bende doğum sonrası kabızlık yaşamıştım doktor önerisiyle bu şekilde hergun bir tabak yiyordum. Sonrasında kabızlık sorunum kalmadi.

Valla şuan yaz olduğu için yeşil üzüm alıyorum. Kuru kayısı, incir beni daha çok kabız yapıyor. Filtre kahve, normal Nescafe, Türk kahvesi beni çıkartmıyor Jacobs şans eseri denedim ve çok işe yarıyor. Kuru üzüm denemedim canım
Tamamdır yazın iyi çözüm ama kışın başka bulacağız anlaşılan ❤️

Yulaf, kefir ve kuru meyveleri küçük doğrayıp yiyin. Iyi gelir diye düşünüyorum. Bende doğum sonrası kabızlık yaşamıştım doktor önerisiyle bu şekilde hergun bir tabak yiyordum. Sonrasında kabızlık sorunum kalmadi.
Yulaf yerim ama genelde muz ile ve her gün gibi düzenli değil arada bir yiyorum. Şöyle belli bir düzen böyle yiyeyim. Yalnız yulaf heralde sade değil mi? Ben normalde sütle kaynatıp yiyiyordum. Yoğurt ile beraber yesek olur mu acaba? Kefiri de yedikten sonra içerim

Yulaf yerim ama genelde muz ile ve her gün gibi düzenli değil arada bir yiyorum. Şöyle belli bir düzen böyle yiyeyim. Yalnız yulaf heralde sade değil mi? Ben normalde sütle kaynatıp yiyiyordum. Yoğurt ile beraber yesek olur mu acaba? Kefiri de yedikten sonra içerim
Muzla yemeyin bence, o da kabiz yapiyor sonucta. Muzu sabah ac karnina yiyince kabiz yapmazmis diye hatirliyorum. Ben özellikle kayısı, incir ve dut kurusuyla yiyordum. Yulafi kaynatmadan yiyorum sade olarak kullandim. Yogurtla denemedim, sut veya kefir benim en cok tercihim. Kefir bagirsaklari da duzenledigi icin kabizlik zamanlarinda kefir daha iyi oluyor. Isterseniz ama activa yogurtlarla da karisim hazirlayabilirsiniz.

Muzla yemeyin bence, o da kabiz yapiyor sonucta. Muzu sabah ac karnina yiyince kabiz yapmazmis diye hatirliyorum. Ben özellikle kayısı, incir ve dut kurusuyla yiyordum. Yulafi kaynatmadan yiyorum sade olarak kullandim. Yogurtla denemedim, sut veya kefir benim en cok tercihim. Kefir bagirsaklari da duzenledigi icin kabizlik zamanlarinda kefir daha iyi oluyor. Isterseniz ama activa yogurtlarla da karisim hazirlayabilirsiniz.
Teşekküler deniyeyim 💗

X